Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Zebris MCS/MLS - Zestawy do analizy ruchu szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa

Producent: ZEBRIS
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 18.915.065-068
Dostępność: produkt dostępny

Zebris Lumbar i Cervical - zestaw do oceny ruchu szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa z wykorzystaniem markerów aktywnych.

więcej informacji +48 32 401 0350

System do analizy ruchomości kręgosłupa MCS/MLS Zebris pozwala na wykonanie precyzyjnych i powtarzalnych badań wszystkich ruchów kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym. Pozwala określić wzorce ruchowe i koordynacyjne ruchów kręgosłupa we wszystkich płaszczyznach. Pozycja miniaturowych markerów - nadajników ultradźwiękowych określana jest poprzez pomiar czasu jaki mija pomiędzy emisją a odbiorem impulsów ultradźwiękowych. Badanie odcinka szyjnego odbywa się za pomocą specjalnej przystawki z trzema nadajnikami ultradźwiękowymi umieszczanej na głowie pacjenta. Odniesieniem jest zestaw trzech markerów referencyjnych mocowanych na obręczy barkowej. Badanie odcinka lędźwiowego odbywa się za pomocą tripletu markerów-nadajników umieszczanego na kości krzyżowej oraz markerów odniesienia umieszczanych w części dolnej kręgosłupa piersiowego. Dzięki specyfice powyższych rozwiązań technologicznych zapewniane jest optimum pomiarowe. 

 

WinSpine - Możliwości oprogramowania
Standardowym oprogramowaniem do analizy zakresu ruchomości kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym jest WinSpine z modułem Triple (Z wyjątkiem jednostki podstawowej CMS 10, dla której dostępne jest tylko oprogramowanie WinSpine Triple Cervical i WinSpine Triple Lumbar, kolejno dla: szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa oddzielnie).
Korzystając z tego oprogramowania, bazując na wbudowanym standardowym protokole badawczym system umożliwia ocenę określonych powtarzalnych ruchów odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa takich jak: zgięcie, wyprost, zgięcie boczne. Dodatkowo w protokole do analizy szyjnego odcinka kręgosłupa istnieje możliwość badania ruchu rotacji w maksymalnym zgięciu i maksymalnym wyproście. Liczbę powtórzeń można dowolnie ustawić i na tym poziomie protokół pomiarowy można swobodnie modyfikować, włączać lub wyłączać z badania poszczególny rodzaj ruchu.
Wartości pomiarowe maksymalnego zakresu każdego ruchu są automatycznie zestawiane z zasięgiem fizjologicznym tego ruchu. Wartości pomiarowe skrajne lub średnie są zapisywane i zestawiane z wartościami odpowiednimi dla wieku lub płci. W celu uniknięcia nieprawidłowego przedstawienia przebiegu ruchu program dokonuje dodatkowej analizy aktualnych sekwencji ruchu z uwzględnieniem ruchów utajonych. Przedstawienie krzywej ruchu odbywa się poprzez połączenie poszczególnych faz ruchu. Oprócz tego każdy z otrzymanych ruchów tworzy własny diagram fazy ruchu. Płynność ruchu jest przedstawiana w postaci wykresu. 

 

Program WinSpine Triple posiada trójpoziomową bazę danych:

 • 1 poziom: projekt, grupa badawcza,
 • 2 poziom: pacjent/pacjenci,
 • 3 poziom: testy, przeprowadzone badania.

Odpowiednio przetworzone dane pomiarowe przedstawiane są w postaci wyników pomiarów na wykresach i w tabelach z możliwością ich zapamiętywania oraz drukowania. Dane pomiarowe mogą być eksportowane w ogólnie akceptowanych formatach do dalszej obróbki statystycznej. Oprogramowanie współpracuje ze środowiskiem Windows® i posiada łatwe w obsłudze menu.

Propozycją alternatywną jest oprogramowanie WinData, które umożliwia tworzenie własnych dowolnych protokołów badawczych oraz ich modyfikację. Posiada moduł kolekcjonujący surowe dane pomiarowe dający możliwość ich analizy, jak i moduł eksportujący dane surowe do dalszej obróbki statystycznej. Program ten posiada zintegrowaną bazę danych pacjenta i wyników pomiarowych. Oprogramowanie współpracuje ze środowiskiem Windows® i posiada łatwe w obsłudze menu.

Kalibracja
Urządzenie jest automatycznie kalibrowane przed każdym pomiarem celem eliminowania ewentualnych błędów.

 

 

 

Zestawy MCS/MLS Zebris
System Zebris jest systemem plastycznym, modułowym. Istnieje możliwość tworzenia zróżnicowanych konfiguracji sprzętowych, łączenia ze sobą modułów do różnych zastosowań, np.: wskaźnik punktowy z zestawem do ruchomości szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa itp. W zależności od zastosowania i złożoności pomiaru dostępne są następujące jednostki do odbioru i przetwarzania sygnału:

 • CMS 10,
 • CMS 20S,
 • CMS-HSL,
 • CMS-HS.

 

 

Najistotniejszymi różnicami między jednostkami są:

 • Liczba obsługiwanych markerów,
 • Częstotliwość próbkowania sygnału,
 • Możliwości rozbudowy.

W zależności od rodzaju jednostki podstawowej wchodzącej w skład systemu przedstawiono następujące przykładowe konfiguracje sprzętowe:

Przykładowe konfiguracje sprzętowe

Numer katalogowy

Symbol

Opis

18.915.065

Zebris MCS/MLS CMS 10

Zebris MCS/MLS z jednostką podstawową CMS 10

18.915.066

 

Zebris MCS/MLS CMS 20S

 

Zebris MCS/MLS z jednostką podstawową CMS 20S

18.915.067

Zebris MCS/MLS CMS-HSL

Zebris MCS/MLS z jednostką podstawową CMS-HSL

18.915.068

 

Zebris MCS/MLS CMS-HS

 

Zebris MCS/MLS z jednostką podstawową CMS-HS

 

W skład w/w zestawów wchodzą:

 • Jednostka podstawowa,
 • Jednostka pomiarowa (w przypadku CMS 10 – zintegrowana z j. podstawową),
 • Przystawka na głowę do mocowania markerów i markerów odniesienia do badania szyjnego odcinka kręgosłupa — MCS,
 • Zestaw markerów i markerów odniesienia do badania lędźwiowego odcinka kręgosłupa — MLS,
 • Statyw na kółkach,
 • Oprogramowanie WinSpine Triple (w przypadku CMS 10 – WinSpine Triple Cervical i WinSpine Triple Lumbar).
Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

Zebris MCS/MLS - Zestawy do analizy ruchu szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Zebris MCS/MLS - Zestawy do analizy ruchu szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP