Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Zebris MCS/MLS - Zestawy do analizy ruchu szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa

Producent: ZEBRIS
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 18.915.065-068
Dostępność: produkt dostępny

Zebris Lumbar i Cervical - zestaw do oceny ruchu szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa z wykorzystaniem markerów aktywnych.

więcej informacji +48 32 401 0350

System do analizy ruchomości kręgosłupa MCS/MLS Zebris pozwala na wykonanie precyzyjnych i powtarzalnych badań wszystkich ruchów kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym. Pozwala określić wzorce ruchowe i koordynacyjne ruchów kręgosłupa we wszystkich płaszczyznach. Pozycja miniaturowych markerów - nadajników ultradźwiękowych określana jest poprzez pomiar czasu jaki mija pomiędzy emisją a odbiorem impulsów ultradźwiękowych. Badanie odcinka szyjnego odbywa się za pomocą specjalnej przystawki z trzema nadajnikami ultradźwiękowymi umieszczanej na głowie pacjenta. Odniesieniem jest zestaw trzech markerów referencyjnych mocowanych na obręczy barkowej. Badanie odcinka lędźwiowego odbywa się za pomocą tripletu markerów-nadajników umieszczanego na kości krzyżowej oraz markerów odniesienia umieszczanych w części dolnej kręgosłupa piersiowego. Dzięki specyfice powyższych rozwiązań technologicznych zapewniane jest optimum pomiarowe. 

 

WinSpine - Możliwości oprogramowania
Standardowym oprogramowaniem do analizy zakresu ruchomości kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym jest WinSpine z modułem Triple (Z wyjątkiem jednostki podstawowej CMS 10, dla której dostępne jest tylko oprogramowanie WinSpine Triple Cervical i WinSpine Triple Lumbar, kolejno dla: szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa oddzielnie).
Korzystając z tego oprogramowania, bazując na wbudowanym standardowym protokole badawczym system umożliwia ocenę określonych powtarzalnych ruchów odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa takich jak: zgięcie, wyprost, zgięcie boczne. Dodatkowo w protokole do analizy szyjnego odcinka kręgosłupa istnieje możliwość badania ruchu rotacji w maksymalnym zgięciu i maksymalnym wyproście. Liczbę powtórzeń można dowolnie ustawić i na tym poziomie protokół pomiarowy można swobodnie modyfikować, włączać lub wyłączać z badania poszczególny rodzaj ruchu.
Wartości pomiarowe maksymalnego zakresu każdego ruchu są automatycznie zestawiane z zasięgiem fizjologicznym tego ruchu. Wartości pomiarowe skrajne lub średnie są zapisywane i zestawiane z wartościami odpowiednimi dla wieku lub płci. W celu uniknięcia nieprawidłowego przedstawienia przebiegu ruchu program dokonuje dodatkowej analizy aktualnych sekwencji ruchu z uwzględnieniem ruchów utajonych. Przedstawienie krzywej ruchu odbywa się poprzez połączenie poszczególnych faz ruchu. Oprócz tego każdy z otrzymanych ruchów tworzy własny diagram fazy ruchu. Płynność ruchu jest przedstawiana w postaci wykresu. 

 

Program WinSpine Triple posiada trójpoziomową bazę danych:

 • 1 poziom: projekt, grupa badawcza,
 • 2 poziom: pacjent/pacjenci,
 • 3 poziom: testy, przeprowadzone badania.

Odpowiednio przetworzone dane pomiarowe przedstawiane są w postaci wyników pomiarów na wykresach i w tabelach z możliwością ich zapamiętywania oraz drukowania. Dane pomiarowe mogą być eksportowane w ogólnie akceptowanych formatach do dalszej obróbki statystycznej. Oprogramowanie współpracuje ze środowiskiem Windows® i posiada łatwe w obsłudze menu.

Propozycją alternatywną jest oprogramowanie WinData, które umożliwia tworzenie własnych dowolnych protokołów badawczych oraz ich modyfikację. Posiada moduł kolekcjonujący surowe dane pomiarowe dający możliwość ich analizy, jak i moduł eksportujący dane surowe do dalszej obróbki statystycznej. Program ten posiada zintegrowaną bazę danych pacjenta i wyników pomiarowych. Oprogramowanie współpracuje ze środowiskiem Windows® i posiada łatwe w obsłudze menu.

Kalibracja
Urządzenie jest automatycznie kalibrowane przed każdym pomiarem celem eliminowania ewentualnych błędów.

 

 

 

Zestawy MCS/MLS Zebris
System Zebris jest systemem plastycznym, modułowym. Istnieje możliwość tworzenia zróżnicowanych konfiguracji sprzętowych, łączenia ze sobą modułów do różnych zastosowań, np.: wskaźnik punktowy z zestawem do ruchomości szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa itp. W zależności od zastosowania i złożoności pomiaru dostępne są następujące jednostki do odbioru i przetwarzania sygnału:

 • CMS 10,
 • CMS 20S,
 • CMS-HSL,
 • CMS-HS.

 

 

Najistotniejszymi różnicami między jednostkami są:

 • Liczba obsługiwanych markerów,
 • Częstotliwość próbkowania sygnału,
 • Możliwości rozbudowy.

W zależności od rodzaju jednostki podstawowej wchodzącej w skład systemu przedstawiono następujące przykładowe konfiguracje sprzętowe:

Przykładowe konfiguracje sprzętowe

Numer katalogowy

Symbol

Opis

18.915.065

Zebris MCS/MLS CMS 10

Zebris MCS/MLS z jednostką podstawową CMS 10

18.915.066

 

Zebris MCS/MLS CMS 20S

 

Zebris MCS/MLS z jednostką podstawową CMS 20S

18.915.067

Zebris MCS/MLS CMS-HSL

Zebris MCS/MLS z jednostką podstawową CMS-HSL

18.915.068

 

Zebris MCS/MLS CMS-HS

 

Zebris MCS/MLS z jednostką podstawową CMS-HS

 

W skład w/w zestawów wchodzą:

 • Jednostka podstawowa,
 • Jednostka pomiarowa (w przypadku CMS 10 – zintegrowana z j. podstawową),
 • Przystawka na głowę do mocowania markerów i markerów odniesienia do badania szyjnego odcinka kręgosłupa — MCS,
 • Zestaw markerów i markerów odniesienia do badania lędźwiowego odcinka kręgosłupa — MLS,
 • Statyw na kółkach,
 • Oprogramowanie WinSpine Triple (w przypadku CMS 10 – WinSpine Triple Cervical i WinSpine Triple Lumbar).
Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

Zebris MCS/MLS - Zestawy do analizy ruchu szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Zebris MCS/MLS - Zestawy do analizy ruchu szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

na nasz newsletter

Wprowadź swój adres email aby zapisać się do newslettera

Zamknij
Przychodnia