Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Tholos - System izolacji pacjenta i ochrony personelu medycznego przed SARS-CoV-2 i innymi patogenami

Producent: Technomex
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 07.501.001
Dostępność: produkt dostępny

Systemu indywidualnej izolacji pacjenta i ochrony personelu medycznego przed zakażeniem SARS-COV-2. System ma za zadanie chronić zarówno personel medyczny jak i pacjentów w trakcie wykonywania zabiegów kardiologii interwencyjnej lub wykonywania rutynowych czynności diagnostycznych takich jak np. RTG, EKG, USG, UKG..

więcej informacji +48 32 401 0350

W Polsce miesięcznie wykonywanych jest 6 tysięcy zabiegów angioplastyki w ostrym zawale serca. Wg szacunkowych danych około 30 % hospitalizowanych pacjentów to osoby z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zabiegi wykonywane są przez wysoko wyspecjalizowany personel medyczny, którego ochrona w obecnej sytuacji powinna być jednym z priorytetów dla podtrzymania funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w naszym kraju. W Polsce funkcjonuje 150 ośrodków z pracowniami hemodynamiki serca, w których istnieje pilna potrzeba wdrożenia systemu wzajemnej ochrony pacjent-lekarz przed zakażeniem biologicznym.


Z inspiracji lekarzy American Heart of Poland oraz Krakowskiej Akademii im Andrzeja Frycza Modrzewskiego powstał projekt systemu indywidualnej izolacji pacjenta i ochrony personelu medycznego przed zakażeniem SARS-COV-2. System ma za zadanie chronić zarówno  personel medyczny jak i pacjentów w trakcie wykonywania zabiegów kardiologii interwencyjnej lub wykonywania rutynowych czynności diagnostycznych takich jak np. RTG, EKG, USG, UKG itp..


W ramach projektu został opracowany system, którego istotą działania jest odizolowanie górnych dróg oddechowych pacjenta oraz filtrowanie i eliminowanie źródeł zakażenia z wydychanego powietrza. System został zaprojektowany w taki sposób aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać przeprowadzanie zabiegów medycznych, jednocześnie umożliwiając przepływ powietrza na sali operacyjnej w obiegu zamkniętym. Względem innych istniejących na rynku rozwiązań wymiary osłony zostały zminimalizowane, dzięki czemu możliwe jest stosowanie osłony w trakcie zabiegów.

 

Nie blokuje ona promieniowania RTG stosowanego w celu monitorowania przebiegu wykonywanych czynności i ich efektu na pacjenta. Opracowany specjalnie w tym celu system zaczepów umożliwiają szybkie usunięcie osłony w razie konieczności natychmiastowej reakcji na zmianę stanu pacjenta – jest to warunek konieczny, aby wykorzystanie urządzenia było możliwe podczas przeprowadzania zabiegu lub badania, szczególnie inwazyjnego. Urządzenie będące przedmiotem rozwiązania oczyszcza i filtruje powietrze wydychane przez pacjenta, a także zabija niesione przez nie mikroorganizmy chorobotwórcze oraz inne patogeny. Oczyszczone i wysterylizowane powietrze wraca następnie do pomieszczenia.

Opracowany w ramach projektu system został skomercjalizowany przy współpracy z Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym Technomex Sp. z o.o. ul. Szparagowa 15
44-141 Gliwice i jest gotowy do wdrożenia w jednostkach medycznych.

 

Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

Tholos - System izolacji pacjenta i ochrony personelu medycznego przed SARS-CoV-2 i innymi patogenami

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Tholos - System izolacji pacjenta i ochrony personelu medycznego przed SARS-CoV-2 i innymi patogenami został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP