Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

BTS Nirvana - zestaw do treningu i oceny pacjentów przy użyciu rzeczywistości wirtualnej

Producent: BTS Bioengineering
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 18.941.092
Dostępność: produkt dostępny

BTS NIRVANA - zestaw do treningu i oceny pacjentów przy użyciu rzeczywistości wirtualnej

więcej informacji +48 32 401 0350

BTS Nirvana to nowy, innowacyjny sprzęt służący do rehabilitacji pacjentów cierpiących z powodu patologii neuromotorycznych. Idealny także do zaawansowanych sal doświadczania świata.

BTS Nirvana jest pierwszym system bezmarkerowym oddziałującym jednocześnie na zmysł słuchu i wzroku, pozwalającym na całkowite „zanurzenie się” w rzeczywistości wirtualnej bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń umieszczanych na ciele pacjenta które mogłyby w jakikolwiek sposób wpłynąć na interakcję.
Nirvana potrafi wygenerować gotowe „scenariusze” wyświetlane na płaszczyźnie (poziomej lub pionowej). Dzięki optoelektronicznemu systemu rejestracji ruchu na podczerwień pacjent może wpływać na prezentowaną mu rzeczywistość wirtualną poprzez wykonywanie ruchów na wyświetlanej płaszczyźnie.
Każde ćwiczenie oprócz możliwości definiowania rozmaitych opcji i poziomu trudności, jest jednocześnie opisane poprzez wiele informacji działających na zasadzie sprzężenia zwrotnego. W odróżnieniu od zwyczajnej terapii, stosując Nirvanę pacjent jest o wiele mocniej motywowany poprzez rozmaite czynniki zewnętrzne co pozwala mu na wykonanie trudniejszych ćwiczeń.

Nirvanę można stosować w każdej placówce rehabilitacyjnej zajmującej się pacjentami którzy mają problemy z ruchomością kończyn (zarówno z przyczyn wynikających z urazów jak i mających podłoże neurologiczne) dolnych i górnych. System jest najbardziej efektywny, gdy jest stosowany na pacjentach po uszkodzeniach w obrębie ośrodkowego układu nerwowego (np. po wylewie lub uszkodzeniach mózgu) lub cierpiących z powodu chronicznych i postępujących schorzeń takich jak choroba Parkinsona lub Stwardnienie rozsiane.
Wszechstronność systemu pozwala na stosowanie go zarówno przy treningu kończyn dolnych, górnych jak i tułowia.
Niektóre z ćwiczeń mogą być stosowane mogą być stosowane niezależnie od schorzenia (choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane lub porażenie połowiczne). Inne z kolei są już przypisane do konkretnego rodzaju schorzenia z uwagi na specjalne impulsy dźwiękowe i wizualne lub skonkretyzowane ruchy.

Każde ćwiczenie posiada historię wykonywania go przez pacjenta, co pozwala fizjoterapeucie monitorować postępy w rehabilitacji pacjenta i stopniowo modyfikować poziom trudności w zależności od uzyskiwanych wyników.
Wynik uzyskiwany przez pacjenta jest wyświetlany na bieżąco pełniąc funkcję dodatkowego motywatora. Parametry ilościowe zapisane z każdego ćwiczenia mogą być dodatkowo uzupełnione o raport wideo. Dane dotyczące pacjenta są przechowywane na kartach RFID, co w połączeniu z wbudowaną w system bazą danych tworzy idealne narzędzie do monitorowania całego procesu rehabilitacji.
Raport jest generowany po każdym ćwiczeniu. Zawiera w sobie informację o wykonanych ćwiczeniach wynik uzyskany w każdym z nich. Dodatkowo istnieje możliwość stworzenia dodatkowego raportu aby sprawdzić efektywność procesu rehabilitacji. Opcjonalnie Nirwana może zostać zintegrowana z systemami EMG firmy BTS aby uzyskać dokładniejszą ocenę funkcjonalną pacjenta.

Zalety

Tradycyjna terapia często jest mało stymulująca dla pacjenta – poprzez ciągłe powtarzanie tych samych ruchów pacjent zaczyna się nudzić przez co spada jego zaangażowanie w wykonywane ćwiczenie, a to z kolei przekłada się na efektywność terapii. Używając Niravny, ćwiczenia stają się narzędzie pozwalającym wpływać na wyświetlaną przed pacjentem rzeczywistość wirtualną. Każde ćwiczenie tworzy stymulujące środowisko dzięki połączeniu bodźcom oddziałującym na słuch i wzrok co w połączeniu z grafiką w wysokiej rozdzielczości znacząco podnosi motywację pacjentów.

Bezpieczna interakcja bez ograniczeń

W porównaniu do innych systemów VR, Nirwana posiada znaczącą przewagę przy dwóch głównych cechach takich systemów:

 • Ćwiczący oddziałuje na otoczenie bezpośrednio poprzez ruch własnego ciała, a nie za pośrednictwem dodatkowego osprzętu. Dodatkowo to, co robi, automatycznie przekłada się na generowaną scenę, bez pośrednictwa avatarów. Dzięki temu system jest bardziej funkcjonalny, nawet dla ludzi z upośledzonymi funkcjami procesów poznawczych.
 • obraz jest wyświetlany w sposób naturalny, przed pacjentem, bez udziału specjalnych gogli lub hełmów, oddziaływanie również odbywa się bez udziału rękawic lub markerów.

Kolejną zaletą jest takie zaprojektowanie ćwiczeń aby ich wykonanie było możliwe także przez osoby stosujące ortezy bądź podtrzymywane przez terapeutę.Protokoły

Protokoły stosowane w urządzeniu zostały opracowane w Ospetale Valduce w Villa Berenta (Costamasnaga, Włochy).System jest szczególnie przydatny przy pacjentach cierpiących na:

 • urazy mózgu,
 • chorobę Parkinsona,
 • stwardnienie rozsiane,
 • paraplegię,
 • uszkodzenie nerwów obwodowych,
 • udary podostre.


Oprogramowanie

System cechuje bardzo przyjazny interfejs umożliwiający bardzo proste zarządzanie bazą pacjentów. Wszystko jest obsługiwane poprzez ekran dotykowy, funkcjonalny i intuicyjny.

Przestrzeń robocza

Odległość pomiędzy jednostką centralną a płaszczyzną na którą rzutowany jest obraz powinna wynosić przynajmniej:

 • 2,5 m dla rzutowania na ścianę,
 • 2,8 m dla rzutowania na podłogę.

Rzutowanie na stół lub inne powierzchnie jest wykonalne z mniejszych odległości.

Wyposażenie standardowe

 • stacja robocza z ekranem dotykowym,
 • jednostka do analizy sygnału ,
 • projektor 4000 ansilumenów,
 • kamera sieciowa,
 • baza danych do zarządzania pacjentami,
 • planowanie terapii,
 • standardowy zestaw ćwiczeń,
 • mocowanie na ścianę lub do sufitu (do wyboru).


Wyposażenie opcjonalne

 • projektor 6000 ansilumenów,
 • czytnik kart RFID,
 • dodatkowe ćwiczenia,
 • ekran LCD lub plazmowy,
 • moduł umożliwiający podłączenie zestawu EMG firmy BTS,
 • moduł umożliwiający analizę wideo.
Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

BTS Nirvana - zestaw do treningu i oceny pacjentów przy użyciu rzeczywistości wirtualnej

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

BTS Nirvana - zestaw do treningu i oceny pacjentów przy użyciu rzeczywistości wirtualnej został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP