Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

RoboGait - Terapia chodu z asystą robota

Producent: Bama Technology
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 18.987.001
Dostępność: produkt dostępny

Terapia chodu z asystą robota

więcej informacji +48 32 401 0350

Historia Bama Technology

BAMA Technology - została założona w styczniu 2010 roku w Ankarze celem prowadzenia badań naukowych i rozwoju Systemów Robotów Rehabilitacyjnych we współpracy z KOSGEB pod przewodnictwem fizyka Murata Topcu, fizjoterapeuty BirolaTopcu oraz inżynierów mechaników Mehmeta Ali Ciftci i Akaya Ozturka. Jest to pierwsza i jedyna firma zajmująca się robotami rehabilitacyjnymi w Turcji. Badania prowadzone przez profesjonalistów w latach 2006-2010 dotyczące rehabilitacji oraz zainteresowanie inżynierów biomechaniką, znajomość projektów mechanicznych, a także rozwój oprogramowania i elektroniki zapewnił dobre podstawy dla badań naukowych i rozwoju co umożliwiło pracę nad rozwiązaniami mechatronicznymi dla ochrony zdrowia. Projekt, który jest celem naszej fundacji otrzymał wsparcie ze strony KOSEB (Organizacja Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw) oraz TÜBITAK (Turecka Rada Badań Naukowych i Technologicznych) w 2011 roku. W marcu 2011 BAMA Technology przedstawiła na Targach Tuyab Expomed w Istambule pierwszy prototyp Robogait. Przedstawiony podczas tych Targów pokaz Systemu Rehabilitacji Chodu Wspomaganego Robotem spotkał się z pozytywnym przyjęciem.

W 2012 roku BAMA Technology kontynuowała nowe projekty przy wsparciu Agencji Rozwoju w Ankarze i została umieszczona wśród pięciu czołowych Producentów Sprzętu Medycznego w Ankarze w ramach Projektu Hezarfen. Projekty, nad którymi pracujemy są badane i konsultowane przez ekspertów z instytucji medycznych takich jak Laboratorium Analizy Chodu i Ruchu Centrum Fizjoterapii i Rehabilitacji Uniwersytetu w Ankarze, Laboratorium Analizy Chodu Politechniki METU, Laboratorium Analizy Chodu Uniwersytetu 9 Eylül oraz ośrodków prywatnych. Czyni to z BAMA Technology czołową firmę na rynku obejmującym połączenie mechaniki, elektroniki i oprogramowania dzięki jej innowacyjności oraz wiodącym projektom dla przemysłu medycznego. Oprócz działań naukowych i projektowych w naszej siedzibie w Środkowo-Wschodnim Uniwersytecie Technicznym Technopolis dysponujemy fabryką o powierzchni 1000 m2 w okręgu OSTIM. Naszym celem jest szybkie zwiększenie skali produkcji i konsekwentne wdrażanie nowych technologii w dziedziniemedycyny przez szybko rozwijający się zespół oraz zaangażowanie i entuzjazm towarzyszący nowym projektom.


Terapia chodu z asystą robota
Robogait jest systemem do terapii chodu z asystą robota, stosowanym do przywracania i rozwoju umiejętności chodzenia w sytuacji jej utraty spowodowanej urazami mózgu i rdzenia kręgowego, udarem, schorzeniami ortopedycznymi i neurologicznymi. Główną zasadą leczenia jest poruszanie uszkodzonymi kończynami zgodnie z prawidłowym wzorcem chodu oraz wykonywanie kontrolowanego przenoszenia ciężaru. Leczenie odbywa się dzięki aktywacji szlaków neuronalnych i chodzeniu wykonywanym pod kontrolą systemu robota.

 

Terapia lokomotoryczna

Rehabilitacja chodu odgrywa ważne znaczenie w rehabilitacji neurologicznej. Terapia lokomotoryczna jako sposób chodzenia z asystą zapewniający częściowe przenoszenie obciążenia na bieżnię stanowi obiecujący sposób leczenia, co wykazały przeprowadzone w ostatnich latach badania. Technika ta zapewnia skuteczne leczenie ułatwiające proces motorycznego uczenia się dzięki włączeniu skomplikowanych cykli chodu do standardowo powtarzanych wzorców. Jej wysoką skuteczność odnotowano w szczególności u osób po udarach i urazach rdzenia kręgowego, chorobą Parkinsona i dziecięcym porażeniem mózgowym.
 

Czym jest terapia chodu z asystą robota?

W przypadku utraty możliwości chodzenia w wyniku uszkodzenia mózgu lub rdzenia kręgowego, chorób neurologicznych lub ortopedycznych robot stanowi formę terapii stosowaną do przywrócenia zdolności chodzenia. Robogait jest elektromechanicznym systemem do chodzenia automatycznie wykonującym standardowy wzorzec chodu, który stosowany jest podczas terapii manualnej i nowoczesnym urządzeniem treningowym zapewniającym pomoc terapeutom w ich wyczerpującej pracy.

Jak działa robot?

Pacjenta umieszcza się w urządzeniu za pomocą uprzęży, którą uprzednio mu się zakłada. Cały ciężar ciała jest przenoszony na urządzenie za pomocą dźwigu. Kończyny pacjenta również mocuje się do elektrycznych chodzików uzyskując pozycję wyjściową do chodzenia. Urządzenie zapewnia częściowe przenoszenie ciężaru ciała na bieżnię podczas wykonywania prawidłowego wzorca chodu. Chodziki posiadają czujniki umożliwiające wykonywanie lub wzmacnianie aktywnych ruchów kończyn.

Jaka jest skuteczność systemu terapii chodu z asystą robota w przywracaniu możliwości chodzenia?

Przeprowadzone badania wykazały, że powtarzane ruchy chodzenia wspomagają aktywność rdzenia kręgowego i mózgu poprzez dostarczanie bodźców stymulujących u osób z zaburzonymi wskutek urazu lub choroby
wzorcami chodu. Do tej pory sesje terapeutyczne treningu lokomotorycznego wymagały znacznego wysiłku ze strony grupy fizjoterapeutów. Obecnie, dzięki zastosowaniu systemu robotów możliwe jest wdrożenie regularnego treningu prawidłowego wzorca chodu z normalną szybkością. Skuteczność leczenia zwiększa się przy regularnym wykonywaniu ćwiczeń.

Kto może odnieść korzyści z zastosowania terapii chodu z asystą robota?

Głównym celem terapii chodu z zastosowaniem robota jest rozwój zdolności chodzenia. Głównymi leczonymi schorzeniami są urazy mózgu i rdzenia kręgowego, udary i inne schorzenia neurologiczne powodujące utratę zdolności chodzenia. Terapię tę stosować można także w innych schorzeniach, takich jak stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, operacje endoprotezoplastyki stawu biodrowego i inne schorzenia ortopedyczne. Zastosowanie takiej terapii oraz korzyści z niej płynące powinny być oceniane przez doświadczonego lekarza.

Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

RoboGait - Terapia chodu z asystą robota

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

RoboGait - Terapia chodu z asystą robota został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

na nasz newsletter

Wprowadź swój adres email aby zapisać się do newslettera

Zamknij
Przychodnia
SKLEP