Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

ACX.rehab

ACX.rehab to koncepcja nowoczesnej rehabilitacji i diagnostyki w wirtualnej rzeczywistości, łącząca klasyczne metody z możliwościami nowoczesnej technologii.

Zgodnie z koncepcją ACX.rehab osiągamy najwyższej jakości rezultaty rehabilitacji dzięki łączeniu wiedzy i praktyki Terapeutów z możliwościami wirtualnej rzeczywistości. ACX.rehab łączy w sobie trzy główne komponenty:

  • możliwości badawcze i rehabilitacyjne platform stabilometrycznych, dynamograficznych i balansowych
  • możliwości rehabilitacyjne urządzeń medycznych pracujących pod kontrolą bezpiecznego oporu elastycznego
  • oprogramowanie umożliwiające korzystanie z wirtualnej rzeczywistości

Korzystanie z ACX.rehab czyni proces rehabilitacji bardziej obiektywnym, a dzięki intuicyjności oprogramowania używanego w ACX.rehab wspiera codzienną pracę fizjoterapeutów. Wszystkie dane, w tym testy, każde ćwiczenie rehabilitacyjne i jego wyniki są gromadzone automatycznie na poszczególnych kartach pacjenta, dzięki czemu zawsze można sprawdzić i ocenić poprawę stanu zdrowia pacjenta.

ACX.rehab to koncepcja rehabilitacji w wirtualnej rzeczywistości z możliwością pracy w każdych warunkach, od małych praktyk po największe szpitale i uzdrowiska. Wszystkie elementy koncepcji są łatwe w użytku, dzięki czemu ACX.rehab jest idealnym rozwiązaniem dla terapeutów poszukujących wygodnego sposobu na zwiększenie motywacji pacjentów do udziału w procesie rehabilitacji.

Oprogramowanie używane w ACX.rehab automatycznie śledzi postępy pacjenta. Dzięki temu terapeuci spędzają mniej czasu na uzupełnianiu dokumentów, a więcej czasu poświęcają na leczenie swoich pacjentów. Dzięki ACX.rehab użytkownicy uzyskują dostęp do szeregu wiarygodnych i obiektywnych wskaźników wydajności z wielu kategorii. Dodatkowo zastosowane oprogramowanie jest łatwe w użyciu, w pełni konfigurowalne, integruje wszystkie zapisy pacjenta i daje możliwość generowania różnych form raportów.

Skład ACX.rehab:

  • Platformy: ALFA, GAMMA, SIGMA
  • Urządzenia: TELKO, JUPITER, VECTIS, VECTIS MINI, CUBITO, KINECT

Wymagania minimalne do rozpoczęcia pracy z ACX.rehab:

  • Min. 1x platforma lub 1x urządzenie
  • Stacja terapeuty (stacja główna koncepcji ACX.rehab) w skład której wchodzą:

Monitor dotykowy 21,5’ lub większy; Komputer PC z procesorem Intel Core i3 3.70GHz lub lepszym, pamięcią RAM DDR4 2133MHz 8GB lub większą, dyskiem SSD 120 GB lub większym, kartą graficzną PCI-E GeForce GTX1050 OC 2GB GDDR5 lub równorzędną oraz systemem Microsoft Windows 10; klawiatura ze zintegrowaną myszką; Router Wi-Fi; stabilny stojak na kółkach

  • Zestaw akcesoriów (dla elementu koncepcji ACX.rehab) w skład którego wchodzą:

Telewizor dla pacjenta o przekątnej minimum 42’; Komputer PC z procesorem Intel Core i3 3.70GHz lub lepszy, z pamięcią RAM DDR4 2133MHz 8GB lub większą, dyskiem SSD 120 GB lub większym, kartą graficzną PCI-E GeForce GTX1050 OC 2GB GDDR5 lub równorzędną oraz systemem Microsoft Windows 10; Klawiatura ze zintegrowaną myszką; stabilny stojak na kółkach

 

CHARAKTERYSTYKA

ACX.rehab to koncepcja nowoczesnej rehabilitacji i diagnostyki w wirtualnej rzeczywistości, łącząca klasyczne, sprawdzone metody terapeutyczne i pomiarowe z możliwościami nowoczesnej technologii. Dzięki stosowanym w ramach koncepcji platformom diagnostyczno-rehabilitacyjnym, urządzeniom rehabilitacyjnym opartym o bezpieczny opór elastyczny oraz dzięki oprogramowaniu łączącemu wszystkie użytkowane urządzenia w jeden system, ACX.rehab pokrywa swoim oddziaływaniem znacząca większość celów rehabilitacji zarówno u pacjentów ortopedycznych, jak i neurologicznych, niezależnie od wieku. Kluczowe dla pozytywnych wyników terapii z użyciem ACX.rehab jest niewątpliwie ciągłe wzmacnianie motywacji pacjenta do zaangażowania w proces rehabilitacji dzięki pracy w wirtualnej rzeczywistości. Terapeucie praca z ACX.rehab pozwala na stosowanie metodyki SMART, a także na obiektywizację wyników prowadzonego procesu rehabilitacji oraz pełną kontrolę nad pacjentami.

OBSZARY ODDZIAŁYWANIA

Ze względu na segmenty ciała, które wymagają uwagi u danego pacjenta, w ramach koncepcji ACX.rehab mamy dostęp zarówno do urządzeń pozwalających pracować nad ogólnym rozwojem organizmu, ale także nad specyficznymi jego obszarami. Dzięki stosowaniu odpowiednio dobranego urządzenia wchodzącego w skład ACX.rehab możemy skupić się na pracy w ramach obręczy miedniczej, stawu biodrowego, staw kolanowego, kompleksu barkowy, łokcia, przedramienia lub nadgarstka.

REALIZOWANE CELE TERAPEUTYCZNE

W ramach pracy według koncepcji ACX.rehab możemy uzyskać obiektywnie mierzalną poprawę m.in. w zakresie zwiększenia zakresu ruchu, zwiększania siły i wytrzymałości mięśniowej, relaksacji mięśni antagonistycznych i zmniejszenie dysbalansu mięśniowego, zwiększania koordynacji, poprawy stabilizacji, poprawy równowagi i dystrybucji obciążeń, poprawy funkcji poznawczych, poprawy lub utrzymania trofiki tkanek. Osiągane cele zależą tylko od wiedzy i kreatywności użytkownika ACX.rehab i potrzeb danego pacjenta.

DOSTĘPNE RODZAJE ĆWICZEŃ

Ze względu na możliwe do wykonywania ćwiczenia podczas pracy z pacjentem w ramach koncepcji ACX.rehab terapeuci mogą zlecać wykonywanie ćwiczeń czynnych wolnych, czynnych z oporem, czynnych w odciążeniu z oporem, a także ćwiczeń samowspomaganych. Ze względu na potrzeby konkretnych pacjentów terapeuci w ramach procesu rehabilitacji mogą w ramach wymienionych powyżej ćwiczeń dzięki ACX.rehab wybrać ćwiczenia w jednej płaszczyźnie, ćwiczenia funkcjonalne, ćwiczenia w otwartych łańcuchach biokinematycznych, ćwiczenia w zamkniętych łańcuchach biokinematycznych oraz ćwiczenia na niestabilnym podłożu (łańcuchy półotwarte).

STOSOWANA PRACA MIĘŚNIOWA

W ramach koncepcji ACX.rehab terapeuci pracują z urządzeniami umożliwiającymi prowadzenie ćwiczeń opartych o skurcz koncentryczny, ekscentryczny oraz ćwiczeń wykorzystujących skurcz izometryczny, co w połączniu z możliwościami diagnostycznymi elementów koncepcji oraz oprogramowaniem wzmacniającym motywację pacjentów pozwala na osiąganie wysokiej jakości efektów terapeutycznych.

Wyświetl: Lista / Tabela
Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

na nasz newsletter

Wprowadź swój adres email aby zapisać się do newslettera

Zamknij
Przychodnia