Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

ACX.rehab

ACX.rehab to koncepcja nowoczesnej rehabilitacji i diagnostyki w wirtualnej rzeczywistości, łącząca klasyczne metody z możliwościami nowoczesnej technologii.

Zgodnie z koncepcją ACX.rehab osiągamy najwyższej jakości rezultaty rehabilitacji dzięki łączeniu wiedzy i praktyki Terapeutów z możliwościami wirtualnej rzeczywistości. ACX.rehab łączy w sobie trzy główne komponenty:

  • możliwości badawcze i rehabilitacyjne platform stabilometrycznych, dynamograficznych i balansowych
  • możliwości rehabilitacyjne urządzeń medycznych pracujących pod kontrolą bezpiecznego oporu elastycznego
  • oprogramowanie umożliwiające korzystanie z wirtualnej rzeczywistości

Korzystanie z ACX.rehab czyni proces rehabilitacji bardziej obiektywnym, a dzięki intuicyjności oprogramowania używanego w ACX.rehab wspiera codzienną pracę fizjoterapeutów. Wszystkie dane, w tym testy, każde ćwiczenie rehabilitacyjne i jego wyniki są gromadzone automatycznie na poszczególnych kartach pacjenta, dzięki czemu zawsze można sprawdzić i ocenić poprawę stanu zdrowia pacjenta.

ACX.rehab to koncepcja rehabilitacji w wirtualnej rzeczywistości z możliwością pracy w każdych warunkach, od małych praktyk po największe szpitale i uzdrowiska. Wszystkie elementy koncepcji są łatwe w użytku, dzięki czemu ACX.rehab jest idealnym rozwiązaniem dla terapeutów poszukujących wygodnego sposobu na zwiększenie motywacji pacjentów do udziału w procesie rehabilitacji.

Oprogramowanie używane w ACX.rehab automatycznie śledzi postępy pacjenta. Dzięki temu terapeuci spędzają mniej czasu na uzupełnianiu dokumentów, a więcej czasu poświęcają na leczenie swoich pacjentów. Dzięki ACX.rehab użytkownicy uzyskują dostęp do szeregu wiarygodnych i obiektywnych wskaźników wydajności z wielu kategorii. Dodatkowo zastosowane oprogramowanie jest łatwe w użyciu, w pełni konfigurowalne, integruje wszystkie zapisy pacjenta i daje możliwość generowania różnych form raportów.

Skład ACX.rehab:

  • Platformy: ALFA, GAMMA, SIGMA
  • Urządzenia: TELKO, JUPITER, VECTIS, VECTIS MINI, CUBITO, KINECT

Wymagania minimalne do rozpoczęcia pracy z ACX.rehab:

  • Min. 1x platforma lub 1x urządzenie
  • Stacja terapeuty (stacja główna koncepcji ACX.rehab) w skład której wchodzą:

Monitor dotykowy 21,5’ lub większy; Komputer PC z procesorem Intel Core i3 3.70GHz lub lepszym, pamięcią RAM DDR4 2133MHz 8GB lub większą, dyskiem SSD 120 GB lub większym, kartą graficzną PCI-E GeForce GTX1050 OC 2GB GDDR5 lub równorzędną oraz systemem Microsoft Windows 10; klawiatura ze zintegrowaną myszką; Router Wi-Fi; stabilny stojak na kółkach

  • Zestaw akcesoriów (dla elementu koncepcji ACX.rehab) w skład którego wchodzą:

Telewizor dla pacjenta o przekątnej minimum 42’; Komputer PC z procesorem Intel Core i3 3.70GHz lub lepszy, z pamięcią RAM DDR4 2133MHz 8GB lub większą, dyskiem SSD 120 GB lub większym, kartą graficzną PCI-E GeForce GTX1050 OC 2GB GDDR5 lub równorzędną oraz systemem Microsoft Windows 10; Klawiatura ze zintegrowaną myszką; stabilny stojak na kółkach

 

CHARAKTERYSTYKA

ACX.rehab to koncepcja nowoczesnej rehabilitacji i diagnostyki w wirtualnej rzeczywistości, łącząca klasyczne, sprawdzone metody terapeutyczne i pomiarowe z możliwościami nowoczesnej technologii. Dzięki stosowanym w ramach koncepcji platformom diagnostyczno-rehabilitacyjnym, urządzeniom rehabilitacyjnym opartym o bezpieczny opór elastyczny oraz dzięki oprogramowaniu łączącemu wszystkie użytkowane urządzenia w jeden system, ACX.rehab pokrywa swoim oddziaływaniem znacząca większość celów rehabilitacji zarówno u pacjentów ortopedycznych, jak i neurologicznych, niezależnie od wieku. Kluczowe dla pozytywnych wyników terapii z użyciem ACX.rehab jest niewątpliwie ciągłe wzmacnianie motywacji pacjenta do zaangażowania w proces rehabilitacji dzięki pracy w wirtualnej rzeczywistości. Terapeucie praca z ACX.rehab pozwala na stosowanie metodyki SMART, a także na obiektywizację wyników prowadzonego procesu rehabilitacji oraz pełną kontrolę nad pacjentami.

OBSZARY ODDZIAŁYWANIA

Ze względu na segmenty ciała, które wymagają uwagi u danego pacjenta, w ramach koncepcji ACX.rehab mamy dostęp zarówno do urządzeń pozwalających pracować nad ogólnym rozwojem organizmu, ale także nad specyficznymi jego obszarami. Dzięki stosowaniu odpowiednio dobranego urządzenia wchodzącego w skład ACX.rehab możemy skupić się na pracy w ramach obręczy miedniczej, stawu biodrowego, staw kolanowego, kompleksu barkowy, łokcia, przedramienia lub nadgarstka.

REALIZOWANE CELE TERAPEUTYCZNE

W ramach pracy według koncepcji ACX.rehab możemy uzyskać obiektywnie mierzalną poprawę m.in. w zakresie zwiększenia zakresu ruchu, zwiększania siły i wytrzymałości mięśniowej, relaksacji mięśni antagonistycznych i zmniejszenie dysbalansu mięśniowego, zwiększania koordynacji, poprawy stabilizacji, poprawy równowagi i dystrybucji obciążeń, poprawy funkcji poznawczych, poprawy lub utrzymania trofiki tkanek. Osiągane cele zależą tylko od wiedzy i kreatywności użytkownika ACX.rehab i potrzeb danego pacjenta.

DOSTĘPNE RODZAJE ĆWICZEŃ

Ze względu na możliwe do wykonywania ćwiczenia podczas pracy z pacjentem w ramach koncepcji ACX.rehab terapeuci mogą zlecać wykonywanie ćwiczeń czynnych wolnych, czynnych z oporem, czynnych w odciążeniu z oporem, a także ćwiczeń samowspomaganych. Ze względu na potrzeby konkretnych pacjentów terapeuci w ramach procesu rehabilitacji mogą w ramach wymienionych powyżej ćwiczeń dzięki ACX.rehab wybrać ćwiczenia w jednej płaszczyźnie, ćwiczenia funkcjonalne, ćwiczenia w otwartych łańcuchach biokinematycznych, ćwiczenia w zamkniętych łańcuchach biokinematycznych oraz ćwiczenia na niestabilnym podłożu (łańcuchy półotwarte).

STOSOWANA PRACA MIĘŚNIOWA

W ramach koncepcji ACX.rehab terapeuci pracują z urządzeniami umożliwiającymi prowadzenie ćwiczeń opartych o skurcz koncentryczny, ekscentryczny oraz ćwiczeń wykorzystujących skurcz izometryczny, co w połączniu z możliwościami diagnostycznymi elementów koncepcji oraz oprogramowaniem wzmacniającym motywację pacjentów pozwala na osiąganie wysokiej jakości efektów terapeutycznych.

 

Zobacz katalog ACX.rehab.

 

 
Widzimy ogromne zaangażowanie pacjentów w taką formę terapii, seniorzy mimo początkowej niepewności po kilku sesjach z entuzjazmem i satysfakcją uczestniczą w ćwiczeniach. Nasi pacjenci – seniorzy często są zniechęceni do rehabilitacji przez ból i ograniczenia ze strony układu ruchu. Wprowadzenie w terapię pracy ze sprzętem Technomex wywołuje u pacjentów radość, a przede wszystkim motywację. 


W naszym ośrodku rehabilitujemy również osoby po edoprotezoplastyce stawów biodrowych i kolanowych, ćwiczenia na platformach Technomex umożliwiają obserwację i ocenę obciążania kończyn, zarówno przez terapeutę, jak i pacjenta– co bezpośrednio przekłada się na celowaną terapię oraz czynny udział pacjenta.

Przedstawiciele firmy Technomex w ostatnim czasie przeprowadzili ponowne szkolenie terapeutów – usystematyzowanie wiedzy oraz możliwość dyskusji sprawiło, że jesteśmy bardzo dobrze zapoznani ze sprzętem i jego możliwościami. 
Najbardziej sprawdzają się u nas następujące urządzenia: 
Alfa, Gamma, Telko, Jupiter, Sigma, Vectis mini. 

mgr Danuta Szkutnik
Dyrektor Administracyjno Techniczny
Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie

 

Wyświetl: Lista / Tabela
Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP