Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Trening z oporem wodnym PowerZone

 

Power Zone - Sprawdź co możesz zamówić 

Szczytowe osiągnięcie

W TRENINGU MOCY I WYTRZYMAŁOŚCI

 

 

CZYM JEST POWERZONE?

Urządzenia PowerZone umożliwiają pracę z wykorzystaniem oporu koncentrycznego, opór ten jest stosowany w fazie napędowej ruchu, podczas gdy faza regeneracji jest praktycznie wolna od oporu. 


CZYM JEST KONCENTRYCZNY TRENING Z OPOREM WODNYM?
Urządzenia PowerZoneTM zapewniają tylko opór koncentryczny; opór jest stosowany w fazie napędowej ruchu, podczas gdy faza regeneracji jest praktycznie wolna od oporu. Ćwiczący może skoncentrować się na treningu ruchów balistycznych w fazie koncentrycznej. Można to porównać do sztangisty, który wykonuje maksymalny wysiłek w fazie podnoszenia, a następnie luźno opuszcza sztangę.
Trening koncentryczny z oporem wodnym jest idealny do ćwiczenia interwałów o wysokiej intensywności (trening HIIT). Urządzenia PowerZoneTM mogą zapewnić zarówno pracę w fazie intensywnego wysiłku eksplozywnego, jak i  w trakcie lżejszej, rytmicznej fazie regeneracji. HIIT pomaga budować masę mięśniową i siłę, szybko spalać kalorie w celu zmniejszenia masy ciała, a także wspomaga trening układu sercowo-naczyniowego. HIIT jest efektywny w treningu grupowym, ale  PowerZoneTM przeniósł  trening na najwyższy poziom.

KONCENTRYCZNY

Skurcz koncentryczny to skurcz, który powoduje zbliżanie się do siebie przyczepów mięśni. Natomiast  w trakcie skurczu ekscentrycznego przyczepy oddalają się od siebie.
Powodem, dla którego m.in. sztangiści puszczają swobodnie sztangę, jest zbyt duże ryzyko (i brak korzyści) związane z kontrolowanym  opuszczaniem tak dużego obciążenia. Taki ruch mógłby skutkować urazem stawów, więzadeł czy mięśni. 
Opatentowana technologia oporu wodnego we wszystkich urządzeniach PowerZoneTM umożliwia wykonywanie koncentrycznych treningów praktycznie z każdą prędkością, ponieważ  w zbiorniku z płynem nie rozwija się wewnętrzny pęd. Ćwiczący może „eksplodować” mocą, a następnie powtarzać ten ruch wielokrotnie, za każdym razem bezpiecznie powracając do pozycji wyjściowej w fazie regeneracji. 

PŁYN

Ruch eksplozywny z ciężarami w większości treningów jest nieproduktywny. Przenoszenie ciężarów przy wyższych prędkościach powoduje nabieranie przez masę rozpędu, który powoduje zmniejszenie obciążenia w kolejnych etapach ruchu. Opatentowana przez FDF technologia Fluid zastosowana w urządzeniach PowerZoneTM ogranicza powstawianie tego efektu. Dzięki technologii podwójnego, wodoodpornego zbiornika praktycznie przy każdej prędkości praca odbywa się ze stałym obciążeniem. 
Niski pęd kojarzy się często z nierównomiernym oporem. Dzięki zastosowanej technologii Fluid Technology Tank gwarantuje płynny ruch, równomierny opór, przyjemny dźwięk o niskim natężeniu i profesjonalny wygląd.

MOC

Moc jest połączeniem siły oraz szybkości. Jest mierzona w watach.
Dzięki pracy bez efektu pędu, niezależnej od prędkości, szerokiemu zakresowi oporu możliwe jest uzyskanie ogromnej mocy wyjściowej. Dostępna moc jest wystarczająca, aby zapewnić wystarczający poziom treningu każdemu sportowcowi. Jednocześnie przyrost obciążenia jest tak niewielki, a praca tak płynna, że zapewni efektywny trening nawet poczatkującym sportowcom, czy osobom, które chcą poprawić ogólny stan swojego zdrowia.

WIDEO:

Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP