CARDIV - System do badań wysiłkowych
Elektrokardiograf CARDIV jest wielofunkcyjnym systemem urządzeń przeznaczonych do wykonywania diagnostycznych badań elektrycznej aktywności serca w czasie prób wysiłkowych lub spoczynkowych. Wykonywanie badań wysiłkowych jest możliwe zgodnie z klasycznymi lub tworzonymi przez użytkownika protokolarni badań, przy współpracy z bezprzewodowym modułem EKG i urządzeniem do zadawania wysiłku: bieżnią ERT-200 lub cykloergometrem ERM-200.
WYSOKA JAKOŚĆ ZAPISU EKCi
Obwody wejściowe modułu pomiarowego oraz zastosowane oprogramowanie CARDIV gwarantują wysoką jakość prezentacji odprowadzeń EKG na ekranie i wydrukach.
Czytelny obraz przebiegu próby na ekranie. Podczas monitorowania próby wysiłkowej na ekranie prezentowane są: przebiegi EKG z 12 standardowych odprowadzeń uzupełnione obliczanymi odprowadzeniami ortogonalnymi X, Y, Z, aktualna częstość akcji serca HR, osiągnięty procent przyjętej częstości maksymalnej i jej wartość submaksymalna, ilość pobudzeń komorowych VEB/ min., wartość ekwiwalentu metabolicznego MET, iloczyn ciśnienia skurczowego i aktualnego rytmu serca RPP, aktualne parametry próby (rodzaj protokołu, czas badania, faza badania, czas trwania etapu, czas do końca etapu, obciążenie) i zespoły średnie oraz parametry odcinka ST dla wszystkich odprowadzeń. Bieżące uśrednione zespoły PQRST są prezentowane na tle zespołu z fazy spoczynkowej. Możliwy jest także pomiar lub wpisywanie na żądanie kolejnych wartości ciśnienia tętniczego krwi NIBP. W badaniach spoczynkowych możliwa jest prezentacja i wydruk automatycznie wykonywanych pomiarów amplitudowo-czasowych i pozycji diagnostycznych.
WYSOKA JAKOŚĆ ZAPISU EKCi
Mierzone parametry są w czasie badania nadzorowane według wybranych kryteriów. Wartości graniczne ustawiane są dla: obniżenia i uniesienia poziomu ST w punkcie pomiaru, różnicy aktualnego i początkowego poziomu ST, submaksymalnej wartości
HR oraz ilości pobudzeń komorowych na minutę . Przekroczenie ustawionej wartości parametru jest sygnalizowane na ekranie. Elastyczność systemu. Czas trwania każdego etapu i obciążenie mogą być programowane . Przygotowane przez użytkownika schematy przebiegu prób wysiłkowych są pamiętane przez system. W trakcie badania można przejść na ręczne ustawianie czasu trwania etapu i parametrów obciążenia oraz zmiany położenia znaczników definiujących pomiar parametrów odcinka ST.
Archiwizowanie wyników badań. Integralna baza danych pacjentów umożliwia porównywanie i powtórną analizę zapamiętanych badań oraz sporządzanie dodatkowych wydruków w wybranym formacie. Możliwe jest pamiętanie do kilku tysięcy badań i ich eksportowanie na dyski kompaktowe lub do innego komputera. Raport z badania wysiłkowego w postaci wydruku na arkuszach formatu A4 może zawierać następujące elementy: podsumowanie badania (zawierające podstawowe dane dotyczące wykonanej próby oraz tabelę opisującą poszczególne jej etapy), raport trendów zmian mierzonych parametrów w czasie badania (HR, NIBP, VEB/ min., MET, RPP, poziom i nachylenie odcinka ST w odprowadzeniu o maksymalnym obniżeniu lub uniesieniu, poziom i nachylenie w odprowadzeniach X, Y, Z) z wykresem zmian obciążenia zadanego cykloergometrem lub bieżnią (prędkość i nachylenie) oraz raporty etapowe i raporty zdarzeń.
DANE TECHNICZNE
- skład zestawu: komputer, monitor LCD, drukarka laserowa, bezprzewodowy moduł EKG, bieżnia i/lub cykloergometr
- komunikacja: bezprzewodowa (radiowa)
- zasięg radia Bluetooth:> 1Om
- ilość odprowadzeń: 12
- impedancja wejściowa:> 20 MO
- potencjał elektrod:± 300 mV
- tłumienie sygnału wspólnego:> 100 dB
- rozdzielczość amplitudowa: 2.36 µV/LSB
- poziom szumów własnych:< 30 µV
- zakres wysterowania: ± 20 mV
- pasmo przenoszenia: 0.05 - 150 Hz
- filtr sieciowy: 50 Hz
- filtry mięśniowe: 35, 20 Hz
- stabilizacja linii izoelektrycznej
- zabezpieczenie defibrylacyjne