Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Terapia i trening w podwieszeniu

Termin szkolenia: 08 kwietnia, 08:00

Zgłoszenia przyjmujemy do 04 kwietnia

Miejsce szkolenia: Kraków

Med Fit Centrum Rehabilitacji i Promocji Zdrowia
Miłowskiego 9
Kraków (zobacz na mapie)

Prowadzący: mgr Michał Dylewski

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2014/2015, 1 września ruszyła zmieniona forma szkoleń. Już od kilku lat szkolimy fizjoterapeutów, rehabilitantów i lekarzy w całej Polsce. Zorganizowaliśmy setki godzin szkoleń i warsztatów we wszystkich większych miastach w Polsce, rozdaliśmy ponad 10 tysięcy certyfikatów z uczestnictwa w naszych kursach. Organizowaliśmy szkolenia również poza Polską, w takich krajach jak: Włochy, Litwa, Estonia, Chorwacja, Czechy, Kazachstan, Kuba, Chile i Peru.

 

Dwudniowy kurs "Levitas – zindywidualizowane wykorzystanie systemu podwieszeń w rehabilitacji”

Celem 2-dniowego szkolenia z terapii i treningu w podwieszeniu pt. "Levitas – zindywidualizowane wykorzystanie systemu podwieszeń w rehabilitacji” jest przekazanie wiedzy i umiejętności dotyczących możliwości zwiększenia skuteczności i stopnia zindywidualizowania terapii z wykorzystaniem systemów do ćwiczeń w podwieszeniu, ze szczególnym uwzględnieniem systemu „LEVITAS”. Główny nacisk położony jest na dobór optymalnego ćwiczenia do wyraźnie określonego celu terapeutycznego, takiego jak zwiększanie zakresu ruchu, zwiększanie siły, koordynacji czy stabilizacji u osób w różnym stania funkcjonalnym. Uczestnik po zakończeniu szkolenia z terapii i treningu w podwieszeniu będzie posiadał zwiększoną możliwość pełnego wykorzystania możliwości terapeutycznych związanych z systemami ćwiczeń wykorzystujących podwieszenie.

Ćwiczenia w podwieszeniu stosowane są w praktyce fizjoterapeutycznej od wielu lat, zarówno u pacjentów neurologicznych jak i w zaburzeniach układu ruchu pochodzenia zwyrodnieniowego czy urazowego. Ćwiczenia w odciążeniu czy w odciążeniu z oporem są coraz częściej uzupełniane o ćwiczenia stabilizujące. Jednak, niezależnie od klasyfikacji ćwiczenia, indywidualizacja terapii wymaga bardziej precyzyjnego doboru konkretnego ćwiczenia i poziomu jego trudności w zależności od stanu czynnościowego pacjenta. Nawet niewielkie zmiany w ustawienia biomechanicznych parametrów ćwiczenia i sposobu jego wykonania może wpłynąć w istotny sposób na jego efekt. Założeniem prezentowanego szkolenia jest zwiększenie możliwości wykorzystania tego wielofunkcyjnego narzędzia jakim są ćwiczenia z wykorzystaniem podwieszek w zależności od stanu czynnościowego pacjenta. Pozwoli to zarówno zwiększyć skuteczność terapii dla pacjenta, jak i w wielu wypadkach zmniejszyć wysiłek terapeuty. Program szkolenia przygotowany jest w oparciu o długoletnie doświadczenie zawodowe i prace naukową prowadzoną przez prowadzącego 

 

Wykłady (4h lekcyjnych):

 • Podstawy biomechaniczne ruchu
 • Wskazania, przeciwwskazania i środki ostrożności do ćwiczeń w podwieszeniu
 • Rodzaje podwieszeń i ich zastosowanie
 • Ćwiczenia wzmacniające i aktywizujące mięśni
 • Ćwiczenia w zmniejszonej kompresji stawów i kręgosłupa
 • Ćwiczenia zwiększające zakres ruchu w ograniczeniach mięśniowych i stawowych
 • Podstawy teoretyczne ćwiczeń stabilizacyjnych i korygujących wzorzec ruchowy
 • Wspomaganie pracy terapeuty

 

Zajęcia praktyczne (12h lekcyjnych):

 • Ćwiczenia zwiększające siłę mięśniową
 • Ćwiczenia aktywizujące mięśnie hypoaktywne
 • Ćwiczenia w odciążeniu klasyczne
 • Ćwiczenia w odciążeniu z dodatkową trakcją
 • Ćwiczenia zwiększające zakres ruchu z wykorzystaniem torowania ruchu i ślizgów w stawach
 • Ćwiczenia zwiększające zakres ruchu z wykorzystaniem hamowania zwrotnego i skurczu ekscentrycznego
 • Wspomaganie pracy terapeuty
 • Ćwiczeni stabilizacji w oparciu o trening sensomotoryczny
 • Ćwiczenia reedukacji wzorca ruchowego / dysocjacji

 

Kurs jest prowadzony dla grupy 12 – 18 osób w formie zajęć teoretycznych i praktycznych w pracowni fizjoterapii w formie ćwiczeń na uczestnikach kursu. Kurs odbędzie się w jednym bloku 2-dniowym (sobota – niedziela). Godziny zajęć w sobotę: 9 - 16 i w niedzielę: 9 - 16. Część teoretyczna będzie przeprowadzona w formie wykładu i prezentacji multimedialnej. Część praktyczna będzie obejmowała ćwiczenia z wykorzystaniem systemu do ćwiczeń w podwieszeniu „LEVITAS”. Wykłady i zajęcia praktyczne są prowadzone przez jednego wykładowcę na podstawie własnego, autorskiego programu. Na Kursie obowiązują luźne stroje (najlepiej sportowe, ponieważ program szkolenia przewiduje pracę na sobie i wykonywanie ćwiczeń fizycznych. 

 

Kurs jest formą odpłatnego kształcenia osób pełnoletnich, posiadających wykształcenie kierunkowe w zakresie fizjoterapii poziomie co najmniej średnim, lub studentów kierunku fizjoterapia, zainteresowanych podniesieniem kwalifikacji i uzyskaniem lub zwiększeniem kwalifikacji w zakresie doboru i wykonywania ćwiczeń z wykorzystaniem systemów do ćwiczeń w odciążeniu ze szczególnym uwzględnieniem systemu LEVITAS. 

 

Koszt uczestnictwa w szkoleniu to 700 zł. Podsumowaniem kursu będzie wydanie zaświadczenia o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie (certyfikat) wydany będzie po pozytywnej opinii prowadzącego dotyczącej obecności oraz zaangażowania kursanta.

 

mgr Michał Dylewski

Tytuł magisterski uzyskałem w 2001 roku na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Od roku 2004 pracuję w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku, początkowo jako fizjoterapeuta/ terapeuta manualny, od roku 2008 jako główny specjalista do spraw diagnostyki układu ruchu w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym Układu Ruchu. W tym czasie byłem uczestnikiem wielu szkoleń podyplomowych dotyczących zarówno umiejętności klinicznych, jak i rozwijających możliwości badawcze z wykorzystaniem zaawansowanych technicznie urządzeń biomechanicznych. Od momentu powstania Centrum Terapii Manualnej im profesora F. Kaltenborna w roku 2011 jestem jego pracownikiem, łącząc te obowiązki z pracą laboratorium badawczym i wykładami prowadzonymi w Bydgoskiej Szkole Wyższej z przedmiotów takich jak biomechanika, terapia manualna, diagnostyka funkcjonalna. Od roku 2007 jestem autorem ponad 50 prac naukowych, prelegentem wielu szkoleń i warsztatów z zakresu technik terapeutycznych, analizy ruchu i Nordic Walking (uprawnienia trenera narodowego Międzynarodowej Federacji Nordic Walking uzyskałem w roku 2010). Połączenie zainteresowania terapią manualna, zwłaszcza technikami dotyczącymi tkanek miękkich, analizą ruchu i biomechaniką widoczne jest zarówno w tematach kolejnych publikacji, jak i w prowadzonych od roku 2010 kursach specjalistycznych. 

Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

na nasz newsletter

Wprowadź swój adres email aby zapisać się do newslettera

Zamknij
Przychodnia