Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Celowana termiczna stymulacja tkanek w terapii układu ruchu - TECAR

Termin szkolenia: 19 grudnia, 12:00

Zgłoszenia przyjmujemy do 17 grudnia

Miejsce szkolenia: Białystok

Uniwersytecki Szpital kliniczny w Białymstoku - parter, Klinika Rehabilitacji
Skłodowskiej -Curie 24a
Białystok (zobacz na mapie)

Prowadzący: mgr Michał Dylewski

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2014/2015, ruszyła zmieniona forma szkoleń. Już od kilku lat szkolimy fizjoterapeutów, rehabilitantów i lekarzy w całej Polsce. Zorganizowaliśmy setki godzin prelekcji i warsztatów we wszystkich większych miastach w Polsce, rozdaliśmy ponad 10 tysięcy certyfikatów z uczestnictwa w naszych kursach. Organizowaliśmy szkolenia również poza Polską, w takich krajach jak: Włochy, Litwa, Estonia, Chorwacja, Czechy, Kazachstan, Kuba, Chile i Peru.

Kurs teoretyczno-praktyczny "Celowana termiczna stymulacja tkanek w terapii układu ruchu"

Celem szkolenia TECAR jest uzyskanie lub zwiększenie wiedzy oraz umiejętności i kompetencji uczestników w zakresie podstaw teoretycznych dotyczących nowoczesnej terapii celowaną diatermią typu TECAR. Uczestnik uzyskuje umiejętność praktycznego wykorzystania nabytej wiedzy w codziennej terapii metodą TECARDiatermia celowana typu TECAR to rewolucyjna terapia o szerokim spektrum zastosowań – fizjoterapia, medycyna sportowa, medycyna estetyczna, dermatologia, flebologia, terapia bólu czy weterynaria. Terapia celowana typu TECAR służy do leczenia zapalenia stawów, obrzęków (pochodzenia urazowego lub zapalnego), zasinień, urazów mięśni lub stawów oraz zabiegów przeciwbólowych i miorelaksacyjnych. Diatermia TECAR wykorzystuje transfer celowanej energii w celu przyspieszenia naturalnej regeneracji – endogennej produkcji substancji, które zmniejszają stany zapalne, ból i obrzęk.

Zakres materiału:

  • Podstawy fizyczne terapii TECAR – wytwarzanie i przewodzenie ciepła, pola elektromagnetyczne i prądy wysokiej częstotliwości
  • Charakterystyka parametrów zabiegowych TECAR: rodzaj pracy, tryb pracy, moc, energia, częstotliwość
  • Dobór parametrów zabiegowych do terapii TECAR
  • Charakterystyka zabiegu
  • Oddziaływanie biologiczne zabiegu
  • Wskazania
  • Przeciwwskazania
  • Sposoby przeprowadzenia terapii, łączenie z ruchem, punkty bolesne/ spustowe
  • Środki ostrożności i postępowanie po zabiegu
  • Przykłady zastosowań

Szkolenie TECAR jest prowadzone w formie zajęć teoretycznych i praktycznych. Szkolenie odbędzie się w jednym bloku o długości około 90 - 120 minut (w zależności od zaangażowania uczestników w część praktyczną). Część teoretyczna będzie przeprowadzona w formie wykładu i prezentacji multimedialnej. Część praktyczna będzie obejmowała prezentację metod terapeutycznych, ćwiczenia na uczestnikach szkolenia, wskazówki praktyczne oraz sesję pytań i odpowiedzi o metodykę przeprowadzania zabiegu. Wykład i zajęcia praktyczne są prowadzone przez jednego wykładowcę na podstawie własnego, autorskiego programu.

Szkolenie TECAR jest bezpłatne, całość kosztów pokrywa firma Technomex. W przypadku chęci otrzymania certyfikatu, jego koszt to 20 zł.


mgr Michał Dylewski

Tytuł magisterski uzyskałem w 2001 roku na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Od roku 2004 pracuję w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku, początkowo jako fizjoterapeuta/terapeuta manualny, od roku 2008 jako główny specjalista do spraw diagnostyki układu ruchu w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym Układu Ruchu. W tym czasie byłem uczestnikiem wielu szkoleń podyplomowych dotyczących zarówno umiejętności klinicznych, jak i rozwijających możliwości badawcze z wykorzystaniem zaawansowanych technicznie urządzeń biomechanicznych. Od momentu powstania Centrum Terapii Manualnej im profesora F. Kaltenborna w roku 2011 jestem jego pracownikiem, łącząc te obowiązki z pracą laboratorium badawczym i wykładami prowadzonymi w Bydgoskiej Szkole Wyższej z przedmiotów takich jak biomechanika, terapia manualna, diagnostyka funkcjonalna. Od roku 2007 jestem autorem ponad 50 prac naukowych, prelegentem wielu szkoleń i warsztatów z zakresu technik terapeutycznych, analizy ruchu i Nordic Walking (uprawnienia trenera narodowego Międzynarodowej Federacji Nordic Walking uzyskałem w roku 2010). Połączenie zainteresowania terapią manualna, zwłaszcza technikami dotyczącymi tkanek miękkich, analizą ruchu i biomechaniką widoczne jest zarówno w tematach kolejnych publikacji, jak i w prowadzonych od roku 2010 kursach specjalistycznych. 

 

mgr Agnieszka Lorenc

Tytuł magisterski uzyskałam w 2008 roku w Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracę zawodową rozpoczęłam w roku 2003 (z tytułem Technika fizjoterapii) w Stowarzyszeniu Centrum Niezależnego Życia „Sajgon” w Ciechocinku. Od roku 2007 pracuję w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku, początkowo jako fizjoterapeuta oraz pracownik Laboratorium Badawczo-Rozwojowego Układu Ruchu, a od roku 2010 jako Kierownik Działu Zabiegowego. W tym czasie byłam uczestnikiem wielu szkoleń podyplomowych związanych z pracą kliniczną (między innymi PNF). W latach 2011-2013 prowadziłam ćwiczenia na kierunku fizjoterapia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, a od 2014 roku prowadzę zajęcia kliniczne na studiach I-go i II-go stopnia na kierunku fizjoterapia w Bydgoskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy. Od roku 2008 jestem autorką 8 publikacji z zakresu fizjoterapii, prezentowanych na konferencjach międzynarodowych oraz drukowanych w czasopismach branżowych. Jako kierownik Działu Zabiegowego wprowadziłam do oferty Kliniki wiele nowych zabiegów, takich jak laser wysokoenergetyczny, radialna fala uderzeniowa czy ćwiczenia według koncepcji PNF.

Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

na nasz newsletter

Wprowadź swój adres email aby zapisać się do newslettera

Zamknij
Przychodnia