Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Plastrowanie kinezjologiczne w dysfunkcjach układu ruchu – aspekty praktyczne

Termin szkolenia: 18 maja, 09:00

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 maja

Miejsce szkolenia: Krynica-Zdrój

Więcej informacji wkrótce !

Krynica-Zdrój (zobacz na mapie)

Prowadzący: mgr Michał Dylewski

Aby zapisać sie na szkolnie kliknij przycisk ''Zapisz sie"  pobierz formularz, wypełnij i wyśli na adres mailowy szkolenia@technomex.pl

 

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2014/2015 ruszyła zmieniona forma szkoleń. Już od kilku lat szkolimy fizjoterapeutów, rehabilitantów i lekarzy w całej Polsce. Zorganizowaliśmy setki godzin szkoleń i warsztatów we wszystkich większych miastach w Polsce, rozdaliśmy ponad 10 tysięcy certyfikatów z uczestnictwa w naszych kursach. Organizowaliśmy szkolenia również poza Polską, w takich krajach jak: Włochy, Litwa, Estonia, Chorwacja, Czechy, Kazachstan, Kuba, Chile i Peru.

 

Dwudniowy kurs " Plastrowanie kinezjologiczne w dysfunkcjach układu ruchu – aspekty praktyczne

 

Celem 2-dniowego kursu „Plastrowanie kinezjologiczne w dysfunkcjach układu ruchu – aspekty praktyczne” jest przekazanie wiedzy i umiejętności dotyczących tej coraz popularniejszej metody fizjoterapeutycznej. Główny nacisk położony jest na praktyczne aspekty plastrowania dynamicznego, w tym rożne techniki aplikacji terapeutycznych i diagnostyka umożliwiająca wybór odpowiedniej metody zastosowania plastra. Uczestnik po zakończeniu szkolenia będzie wyposażony w wiedze i umiejętności samodzielnego i efektywnego stosowania Plastrowania Kinezjologicznego w różnych sytuacjach klinicznych.

Metoda Kinesiotaping, czyli wykorzystania specyficznych aplikacji elastycznych plastrów w celu uzyskania mechanicznego oddziaływania na struktury powierzchowne i odruchowego na głębiej położone powstała w latach siedemdziesiątych w Japonii. Jej rozwój i rosnąca w ostatnich latach popularność sprawiły że pojawiło się wiele różnych pochodzących ze wspólnego pnia metod, kładących nacisk na różne aspekty plastrowania dynamicznego. W przedstawianym szkoleniu największy nacisk położony jest na umiejętność oceny i wyboru odpowiedniej lokalizacji i techniki terapeutycznej, a także na prawidłowy sposób jej wykonania. Opieramy się przy tym w dużej mierze na zjawisku odruchowych zmian w skórze i tkance podskórnej przy występujących dysfunkcjach układu ruchu. Aplikacje mięśniowa, więzadłowa, powięziowa, korekcyjna, limfatyczna będą wykorzystywane w zależności od testów przesiewowych i aplikacji próbnej. Program szkolenia przygotowany jest w oparciu o długoletnie doświadczenie zawodowe i prace naukową prowadzoną przez prowadzącego.  

Wykłady (4h lekcyjnych):

 

 • Historia metody
 • Podstawy teoretyczne działania aplikacji Plastrowania Kinezjologicznego
 • Właściwości plastra
 • Przygotowanie plastra i pacjenta do aplikacji
 • Wskazania i przeciwwskazania do terapii
 • Różne techniki aplikacji – mięśniowa, więzadłowa, powięziowa, korekcyjna, limfatyczna
 • Podstawy metod doboru aplikacji- testy przesiewowe, ocena wizualna, leczenie próbne.

 

Zajęcia praktyczne (14h lekcyjnych):

 • Różne techniki aplikacji – mięśniowa, więzadłowa, powięziowa, korekcyjna, limfatyczna
 • Testy przesiewowe dla górnej części tułowia i kończyn górnych
 • Tesy przesiewowe dla dolnej części tułowia i kończyn dolnych
 • Aplikacja próbna
 • Ocena wizualna
 • Łączenie z ćwiczeniami
 • Typowe aplikacje w wybranych dolegliwościach i schorzeniach kręgosłupa lędźwiowego, karku, barku, kolana, obrzękach limfatycznych.

 

Kurs prowadzony jest dla grupy 12 – 18 osób w formie zajęć teoretycznych i praktycznych w pracowni fizjoterapii w formie ćwiczeń na uczestnikach kursu. Kurs odbędzie się w jednym bloku 2-dniowym (sobota – niedziela). Godziny zajęć w sobotę: 9 - 17 i w niedzielę: 9 - 17. Część teoretyczna będzie przeprowadzona w formie wykładu i prezentacji multimedialnej. Część praktyczna będzie obejmowała ćwiczenia w lokalizacji zmian, ocenie objawów, aplikacji Kinesiology Tapingu. Wykłady i zajęcia praktyczne są prowadzone przez jednego wykładowcę na podstawie własnego, autorskiego programu. W ramach szkolenia każdy uczestnik dostaje dwie rolki taśmy do tapingu, wykorzystywane do pracy na kursie.

UWAGA. PROSIMY O PRZYNIESIENIE NA SZKOLENIE OSTRYCH NOŻYCZEK!

Na Kursie obowiązują luźne stroje (najlepiej sportowe, ponieważ program szkolenia przewiduje pracę na sobie i konieczność odsłonięcia wybranych części ciała do aplikacji i badania! Prosimy również o przyniesienie swojego ręcznika. 

 

Kurs kinesiotapingu jest formą odpłatnego kształcenia osób pełnoletnich, posiadających wykształcenie kierunkowe w zakresie fizjoterapii poziomie co najmniej średnim, lub studentów kierunku fizjoterapia, zainteresowanych podniesieniem kwalifikacji i uzyskaniem lub zwiększeniem kwalifikacji w zakresie naklejania taśm do kinesiotapingu. 

 

Koszt uczestnictwa w szkoleniu z kinesiotapingu to 700 zł. Podsumowaniem kursu będzie wydanie zaświadczenia o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie (certyfikat) wydany będzie po pozytywnej opinii prowadzącego dotyczącej obecności oraz zaangażowania kursanta.

 

mgr Michał Dylewski

Tytuł magisterski uzyskałem w 2001 roku na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Od roku 2004 pracuję w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku, początkowo jako fizjoterapeuta/ terapeuta manualny, od roku 2008 jako główny specjalista do spraw diagnostyki układu ruchu w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym Układu Ruchu. W tym czasie byłem uczestnikiem wielu szkoleń podyplomowych dotyczących zarówno umiejętności klinicznych, jak i rozwijających możliwości badawcze z wykorzystaniem zaawansowanych technicznie urządzeń biomechanicznych. Od momentu powstania Centrum Terapii Manualnej im profesora F. Kaltenborna w roku 2011 jestem jego pracownikiem, łącząc te obowiązki z pracą laboratorium badawczym i wykładami prowadzonymi w Bydgoskiej Szkole Wyższej z przedmiotów takich jak biomechanika, terapia manualna, diagnostyka funkcjonalna. Od roku 2007 jestem autorem ponad 50 prac naukowych, prelegentem wielu szkoleń i warsztatów z zakresu technik terapeutycznych, analizy ruchu i Nordic Walking (uprawnienia trenera narodowego Międzynarodowej Federacji Nordic Walking uzyskałem w roku 2010). Połączenie zainteresowania terapią manualna, zwłaszcza technikami dotyczącymi tkanek miękkich, analizą ruchu i biomechaniką widoczne jest zarówno w tematach kolejnych publikacji, jak i w prowadzonych od roku 2010 kursach specjalistycznych. 

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkoleń i kursów z powodu niewystarczającej liczby osób zapisanych lub w przypadku innych zdarzeń losowych.

Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

na nasz newsletter

Wprowadź swój adres email aby zapisać się do newslettera

Zamknij
Przychodnia
SKLEP