Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Manualna terapia punktów spustowych (trigger points) w dysfunkcjach układu ruchu.

Termin szkolenia: 07 lipca, 08:00

Zgłoszenia przyjmujemy do 01 lipca

Miejsce szkolenia: Kalisz

Państwowa Wyższa Szkoła
Kaszubska 13
Kalisz (zobacz na mapie)

Prowadzący: mgr Michał Dylewski

formularz Rezerwacji

Aby zapisać sie na szkolnie kliknij przycisk ''Zapisz sie"  pobierz formularz, wypełnij i wyśli na adres mailowy szkolenia@technomex.pl

 

 

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2014/2015, 1 września rusza zmieniona forma szkoleń. Już od kilku lat szkolimy fizjoterapeutów, rehabilitantów i lekarzy w całej Polsce. Zorganizowaliśmy setki godzin szkoleń i warsztatów we wszystkich większych miastach w Polsce, rozdaliśmy ponad 10 tysięcy certyfikatów z uczestnictwa w naszych kursach. Organizowaliśmy szkolenia również poza Polską, w takich krajach jak: Włochy, Litwa, Estonia, Chorwacja, Czechy, Kazachstan, Kuba, Chile i Peru.

 

Dwudniowy kurs "Manualna terapia punktów spustowych (trigger points) w dysfunkcjach układu ruchu"

Celem kształcenia jest uzyskanie lub zwiększenie wiedzy oraz umiejętności i kompetencji uczestników w zakresie podstaw teoretycznych zaburzeń mięśniowo-powięziowych związanych z występowaniem punktów spustowych oraz z wybranymi metodami ich terapii. Uczestnik uzyskuje umiejętność praktycznego wykorzystania nabytej wiedzy dotyczącej lokalizacji i terapii dysfunkcji układu ruchu związanych z występowaniem punktów spustowych.

Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe to niewielkie zmiany funkcjonalne w mięśniu (do około 5 milimetrów), które mogą wywoływać wiele dolegliwości. Przede wszystkim wpływają na pracę całego mięśnia, zmniejszając jego siłę i elastyczność. Poza tym mogą powodować dolegliwości bólowe, zaburzać pracę autonomicznego układu nerwowego, lokalny metabolizm komórkowy a także mechanikę pracy całego ciała. Co bardzo istotne, występujący w mięśniu punkt spustowy może zmniejszać skuteczność klasycznej rehabilitacji. Dlatego tak istotna jest umiejętność diagnozowania, lokalizacji i terapii punktów spustowych. Na naszym kursie uczestnik nie tylko zdobędzie wiadomości na temat punktów spustowych i tkliwych, ich fizjologii, objawów i lokalizacji. Przede wszystkim nauczy się je lokalizować, diagnozować i leczyć, wykorzystując szerokie spektrum manualnych technik terapeutycznych takich jak kompresja ischemiczna, uwalnianie pozycyjne, pobudzanie receptorów dotyku, poizometryczna relaksacja mięśni i inne. Jednocześnie, poznając teoretyczne podstawy działania tych technik będzie w stanie dobrać odpowiednie narzędzie do różnych pacjentów i sytuacji. Po kursie „manualnych technik terapeutycznych punktów spustowych w dysfunkcjach układu ruchu” uczestnik dostaje zestaw skutecznych narzędzi w walce z dolegliwościami pacjenta. 

 

Wykłady (6h lekcyjnych):

 • Definicja i rodzaje punktów spustowych
 • Podstawy fizjologiczne punktów spustowych
 • Objawy kliniczne punktów spustowych, przeciwwskazania do terapii
 • Czynniki sprzyjające powstawaniu punktów spustowych
 • Sposoby lokalizacji i palpacji punktów spustowych
 • Metody terapeutyczne  (ucisk ischemiczny, uwalnianie pozycyjne, (PIR, delikatny dotyk (soft touch) i inne)

 

Zajęcia praktyczne (17h lekcyjnych):

 • Badanie objawów klinicznych
 • Zasady palpacji punktów spustowych
 • Wykonywanie wybranych technik terapeutycznych (ucisk ischemiczny, uwalnianie pozycyjne, (PIR, delikatny dotyk (soft touch), zintegrowany systemy terapeutyczne i inne)
 • Lokalizacja, palpacja i terapia wybranych punktów spustowych w obrębie kończyny górnej i obręczy barkowej
 • Lokalizacja, palpacja i terapia wybranych punktów spustowych w obrębie kończyny dolnej i obręczy biodrowej

 

Kurs jest prowadzony dla grupy 12 – 18 osób w formie zajęć teoretycznych i praktycznych w pracowni fizjoterapii w formie ćwiczeń na uczestnikach kursu. Kurs odbędzie się w jednym bloku 2-dniowym (sobota – niedziela). Godziny zajęć w sobotę: 8 - 19 i w niedzielę: 8 - 17. Część teoretyczna będzie przeprowadzona w formie wykładu i prezentacji multimedialnej. Część praktyczna będzie obejmowała ćwiczenia w lokalizacji, palpacji i terapii wybranych punktów spustowych różnymi metodami. Wykłady i zajęcia praktyczne są prowadzone przez jednego wykładowcę na podstawie własnego, autorskiego programu.

 

Kurs jest formą odpłatnego kształcenia osób pełnoletnich, posiadających wykształcenie kierunkowe w zakresie fizjoterapii lub masażu leczniczego na poziomie co najmniej średnim, lub studentów kierunku fizjoterapia, zainteresowanych podniesieniem kwalifikacji i uzyskaniem lub zwiększeniem kwalifikacji w zakresie terapii punktów spustowych.

 

Koszt uczestnictwa w szkoleniu to 600 zł. Podsumowaniem kursu będzie wydanie zaświadczenia o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie (certyfikat) wydany będzie po pozytywnej opinii prowadzącego dotyczącej obecności oraz zaangażowania kursanta.

 

mgr Michał Dylewski

Tytuł magisterski uzyskałem w 2001 roku na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Od roku 2004 pracuję w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku, początkowo jako fizjoterapeuta/ terapeuta manualny, od roku 2008 jako główny specjalista do spraw diagnostyki układu ruchu w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym Układu Ruchu. W tym czasie byłem uczestnikiem wielu szkoleń podyplomowych dotyczących zarówno umiejętności klinicznych, jak i rozwijających możliwości badawcze z wykorzystaniem zaawansowanych technicznie urządzeń biomechanicznych. Od momentu powstania Centrum Terapii Manualnej im profesora F. Kaltenborna w roku 2011 jestem jego pracownikiem, łącząc te obowiązki z pracą laboratorium badawczym i wykładami prowadzonymi w Bydgoskiej Szkole Wyższej z przedmiotów takich jak biomechanika, terapia manualna, diagnostyka funkcjonalna. Od roku 2007 jestem autorem ponad 50 prac naukowych, prelegentem wielu szkoleń i warsztatów z zakresu technik terapeutycznych, analizy ruchu i Nordic Walking (uprawnienia trenera narodowego Międzynarodowej Federacji Nordic Walking uzyskałem w roku 2010). Połączenie zainteresowania terapią manualna, zwłaszcza technikami dotyczącymi tkanek miękkich, analizą ruchu i biomechaniką widoczne jest zarówno w tematach kolejnych publikacji, jak i w prowadzonych od roku 2010 kursach specjalistycznych. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkoleń i kursów z powodu niewystarczającej liczby osób zapisanych lub w przypadku innych zdarzeń losowych 

Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

na nasz newsletter

Wprowadź swój adres email aby zapisać się do newslettera

Zamknij
Przychodnia