Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Kinesiology Taping - Kurs

Termin szkolenia: 30 września, 08:00

Zgłoszenia przyjmujemy do 22 września

Miejsce szkolenia: Trzebnica

REH4U
Wrocławska 8c/13
Trzebnica (zobacz na mapie)

Prowadzący: mgr Michał Dylewski

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2014/2015 ruszyła zmieniona forma szkoleń. Już od kilku lat szkolimy fizjoterapeutów, rehabilitantów i lekarzy w całej Polsce. Zorganizowaliśmy setki godzin szkoleń i warsztatów we wszystkich większych miastach w Polsce, rozdaliśmy ponad 10 tysięcy certyfikatów z uczestnictwa w naszych kursach. Organizowaliśmy szkolenia również poza Polską, w takich krajach jak: Włochy, Litwa, Estonia, Chorwacja, Czechy, Kazachstan, Kuba, Chile i Peru.

 

Dwudniowy kurs "Kinesiology Taping"

Celem 2-dniowego kursu tejpowania pt. „Kinesiology Taping” jest przekazanie wiedzy i umiejętności dotyczących tej coraz popularniejszej metody fizjoterapeutycznej, wykorzystującej specjalne taśmy rehabilitacyjne. Główny nacisk położony jest na praktyczne aspekty plastrowania dynamicznego, w tym rożne techniki aplikacji terapeutycznych i diagnostyka umożliwiająca wybór odpowiedniej metody zastosowania plastra. Uczestnik po zakończeniu szkolenia będzie wyposażony w wiedzę i umiejętności samodzielnego i efektywnego stosowania Kinesiology Tapingu w różnych sytuacjach klinicznych.

Metoda Kinesiotaping, czyli wykorzystania specyficznych aplikacji elastycznych plastrów w celu uzyskania mechanicznego oddziaływania na struktury powierzchowne i odruchowego na głębiej położone, powstała w latach siedemdziesiątych w Japonii. Jej rozwój i rosnąca w ostatnich latach popularność sprawiły, że pojawiło się wiele różnych pochodzących ze wspólnego pnia metod, kładących nacisk na różne aspekty plastrowania dynamicznego. W przedstawianym szkoleniu kinesiotapingu największy nacisk położony jest na umiejętność oceny i wyboru odpowiedniej lokalizacji i techniki terapeutycznej, a także na prawidłowy sposób wykonania tejpowania. Opieramy się przy tym w dużej mierze na zjawisku odruchowych zmian w skórze i tkance podskórnej przy występujących dysfunkcjach układu ruchu. Aplikacje mięśniowa, więzadłowa, powięziowa, korekcyjna, limfatyczna będą wykorzystywane w zależności od testów przesiewowych i aplikacji próbnej. Program szkolenia przygotowany jest w oparciu o długoletnie doświadczenie zawodowe i prace naukową prowadzoną przez prowadzącego.  

 

Wykłady (4 h lekcyjne):

 • historia metody,
 • podstawy teoretyczne działania aplikacji Kinesiology Tape,
 • właściwości plastra,
 • przygotowanie plastra i pacjenta do aplikacji,
 • wskazania i przeciwwskazania do terapii,
 • różne techniki aplikacji tejpów – mięśniowa, więzadłowa, powięziowa, korekcyjna, limfatyczna,
 • podstawy metod doboru aplikacji - testy przesiewowe, testy odpowiedzi mięśniowej, ocena wizualna, leczenie próbne,
 • typowe aplikacje w wybranych dolegliwościach i schorzeniach kręgosłupa lędźwiowego, karku, barku, kolana, obrzękach limfatycznych.

 

Zajęcia praktyczne (14 h lekcyjnych):

 • różne techniki aplikacji tejpów – mięśniowa, więzadłowa, powięziowa, korekcyjna, limfatyczna,
 • testy przesiewowe dla górnej części tułowia i kończyn górnych,
 • testy przesiewowe dla dolnej części tułowia i kończyn dolnych,
 • testy odpowiedzi mięśniowej,
 • aplikacja próbna,
 • ocena wizualna,
 • łączenie z ćwiczeniami,
 • typowe aplikacje w wybranych dolegliwościach i schorzeniach kręgosłupa lędźwiowego, karku, barku, kolana, obrzękach limfatycznych.

 

Kurs prowadzony jest dla grupy 12 – 18 osób w formie zajęć teoretycznych i praktycznych w pracowni fizjoterapii w formie ćwiczeń na uczestnikach kursu. Kurs odbędzie się w jednym bloku 2-dniowym (sobota – niedziela). Godziny zajęć w sobotę: 9 - 17 i w niedzielę: 9 - 17. Część teoretyczna będzie przeprowadzona w formie wykładu i prezentacji multimedialnej. Część praktyczna będzie obejmowała ćwiczenia w lokalizacji zmian, ocenie objawów, aplikacji Kinesiology Tapingu. Wykłady i zajęcia praktyczne są prowadzone przez jednego wykładowcę na podstawie własnego, autorskiego programu. W ramach szkolenia każdy uczestnik dostaje dwie rolki taśmy do tapingu, wykorzystywane do pracy na kursie.

UWAGA. PROSIMY O PRZYNIESIENIE NA SZKOLENIE OSTRYCH NOŻYCZEK!

Na Kursie obowiązują luźne stroje (najlepiej sportowe, ponieważ program szkolenia przewiduje pracę na sobie i konieczność odsłonięcia wybranych części ciała do aplikacji i badania! Prosimy również o przyniesienie swojego ręcznika. 

 

Kurs kinesiotapingu jest formą odpłatnego kształcenia osób pełnoletnich, posiadających wykształcenie kierunkowe w zakresie fizjoterapii poziomie co najmniej średnim, lub studentów kierunku fizjoterapia, zainteresowanych podniesieniem kwalifikacji i uzyskaniem lub zwiększeniem kwalifikacji w zakresie naklejania taśm do kinesiotapingu. 

 

Koszt uczestnictwa w szkoleniu z kinesiotapingu to 700 zł. Podsumowaniem kursu będzie wydanie zaświadczenia o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie (certyfikat) wydany będzie po pozytywnej opinii prowadzącego dotyczącej obecności oraz zaangażowania kursanta.

 

mgr Michał Dylewski

Tytuł magisterski uzyskałem w 2001 roku na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Od roku 2004 pracuję w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku, początkowo jako fizjoterapeuta/ terapeuta manualny, od roku 2008 jako główny specjalista do spraw diagnostyki układu ruchu w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym Układu Ruchu. W tym czasie byłem uczestnikiem wielu szkoleń podyplomowych dotyczących zarówno umiejętności klinicznych, jak i rozwijających możliwości badawcze z wykorzystaniem zaawansowanych technicznie urządzeń biomechanicznych. Od momentu powstania Centrum Terapii Manualnej im profesora F. Kaltenborna w roku 2011 jestem jego pracownikiem, łącząc te obowiązki z pracą laboratorium badawczym i wykładami prowadzonymi w Bydgoskiej Szkole Wyższej z przedmiotów takich jak biomechanika, terapia manualna, diagnostyka funkcjonalna. Od roku 2007 jestem autorem ponad 50 prac naukowych, prelegentem wielu szkoleń i warsztatów z zakresu technik terapeutycznych, analizy ruchu i Nordic Walking (uprawnienia trenera narodowego Międzynarodowej Federacji Nordic Walking uzyskałem w roku 2010). Połączenie zainteresowania terapią manualna, zwłaszcza technikami dotyczącymi tkanek miękkich, analizą ruchu i biomechaniką widoczne jest zarówno w tematach kolejnych publikacji, jak i w prowadzonych od roku 2010 kursach specjalistycznych. 

Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

na nasz newsletter

Wprowadź swój adres email aby zapisać się do newslettera

Zamknij
Przychodnia