Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Fusion Sport SmartJump - mata do treningu i testowania skoczności

Producent: Fusion Sport
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 18.969.002
Dostępność: produkt dostępny

Fusion Sport SmartJump - efektywny i obiektywny system do oceny skoczności i treningu plyometrycznego wykorzystujący matę konktaktową wraz systemu biofeedbacku.

więcej informacji +48 32 401 0350

FUSION SPORT SMARTJUMP

Najlepsze narzędzie do testowania skoków pionowych, plyometryki i treningu mocy.

Trening skoczności to jedna z najczęściej stosowanych technik rozwijających szybkość, moc i zwinność w sporcie. Podczas gdy inne dostępne na rynku maty pozwalają na testowanie jedynie podstawowych rodzajów skoków, mata SMARTJUMP, dzięki wykorzystaniu przełomowych funkcji dostarczania informacji zwrotnej (feedbacku) w czaie rzeczywistym w postaci dźwiękowej i wizualnej, pozwala na całkowitą kontrolę jakości, bezpieczeństwa i efektywności programu treningowego skoczności. Ponad 80% posiadaczy systemu SMARTSPEED™ dołącza do swojego zestawu matę SMARTJUMP. Jest to po prostu niezbędne akcesorium, które całkowicie zmienia codzienne treningi i testy.

 

CO WYRÓŻNIA SMARTJUMP?

Czy potrafisz odróżnić dobry kontakt stopy z podłożem od złego? Gdy mówimy o różnicy na poziomie milisekund przy rozróżnianiu dobrego od złego kontaktu, obiektywna kontrola jakości treningu plyometrycznego jest praktycznie niemożliwa – chyba, że zastosujesz SMARTJUMP.

Biofeedback jest jedną z najskuteczniejszych metod nauki, a SMARTJUMP wykorzystuje go przy każdym skoku. Dopilnuj, aby czas kontaktu z podłożem, moc i inne krytyczne aspekty wydajności były na poziomie, jakim chcesz aby były.

Podczas gdy plyometryka jest uznawana za jeden z najefektywniejszych sposób poprawy mocy i szybkości, badacze oraz trenerzy na całym świecie nadal odkrywają jak używać tej metody efektywnie i bezpiecznie.

SMARTJUMP dostarczy odpowiedzi na te pytania.

Wszechstronna analiza

SMARTJUMP mierzy o wiele więcej niż po prostu wysokość wyskoku. Szereg parametrów pozwala na obszerną analizę wszystkich aspektów skoku i jego związku z szybkością i zwinnością.

 

Protokół do skoków – mierzone parametry:

 • Czas kontaktu (Contact Time – CT) (ms)
 • Czas lotu (Flight Time – FT) (ms)
 • Wysokość wyskoku (cm/cale)
 • Indeks siły reaktywnej (Reactive Strength Index; RSI – Wysokość Wyskoku/Czas kontaktu)
 • Szczytowa wartość mocy (Peak Power Output; PPO – na bazie równania Sayersa z 1999 roku)
 • Stosunek mocy do masy ciała (W/kg)
 • Sztywność kończyn dolnych
 • Stosunek CT/FT (Czas kontaktu/Czas lotu)
 • Impuls koncentryczny netto

Test podskakiwania (Tapping Test)

 • Ilość podskoków w trakcie testu
 • Całkowity czas lotu
 • Średni czas lotu
 • Całkowity czas kontaktu
 • Średni czas kontaktu
 • Częstotliwość podskoków
 • Współczynnik zmienność podskoków

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trenuj jakościowo, nie ilościowo

Trening plyometryczny musi być wykonany właściwie. Czasy kontaktu, które są tylko o 100 ms za długie nie tylko spowodują niepowodzenie podczas treningu szybkich podskoków i innych tzw. zdolności plyometrycznych; spowodują także wzrost ryzyka kontuzji u zawodnika. SMARTJUMP pozwoli na ustanowienie standardu, który będzie tak efektywny, jak i bezpieczny, a kiedy zawodnik nie będzie mógł już utrzymywać poziomu standardu, będzie to oznaczało czas zakończenia treningu.

Obiektywna i natychmiastowa informacja zwrotna

„Szybciej, szybciej!” krzyczy trener próbując nauczyć swoich zawodników krótkich czasów kontaktu. Nawet jeżeli trener potrafi rozróżnić, który kontakt jest dobry, nauczenie tej sztuki zawodnika jest skomplikowane, i często nie zostaje osiągnięte. SMARTJUMP pozwala na ustawienie docelowego czasu kontaktu z dokładnością do milisekundy eliminując całkowicie subiektywną stronę nauczania plyometryki. W momencie odbicia, zawodnik otrzymuje informację zwrotną, dzięki czemu może dopasować technikę przy każdym lądowaniu. Nauka właściwej techniki jest łatwa i szybka. Po dwóch lub trzech seriach twoi zawodnicy będą wykonywać każde ćwiczenie plyometryczne tak, jak powinno być wykonane.

Potężne narzędzie do monitoringu

Wielu naszych klientów używa SMARTJUMP jako jednego ze swoich podstawowych narzędzi do oceny szybkości rehabilitacji I gotowości treningowej. Nieważne czy chodzi o powrót po kontuzji, czy regenerację po meczu, SMARTJUMP pozwala na szybką i efektywną ocenę stanu zawodnika i jego zdolności do wykonywania intensywnych treningów. Redukuj ilość urazów i maksymalizuj efektywność treningu dzięki wiedzy o tym, jaki jest poziom gotowości Twoich zawodników.

Wiele możliwości konfiguracji

SMARTJUMP może zostać użyty do dowolnego skoku, a nawet podczas sprintu aby zmierzyć czas kontaktu i lotu. Skoki pojedyncze, serie skoków lub testy czasowe (np. Bosco) są możliwe do wykonania. Łącz maty aby uzyskać kilka stref lądowania z nawet czterema (4) stacjami skoczności z biofeedbackiem kontrolowanymi przez jedną bramkę. Dostarczaj informację zwrotną w czasie rzeczywistym o dowolnym mierzonym parametrze, a nawet dwóch naraz, aby kontrolować czasy kontaktu i wysokości wyskoku jednocześnie.

Trwałość i wszechstronność

Zbudowane tak, aby przetrwać najcięższe próby, maty SMARTJUMP mogą być użyte na dowolnej powierzchni, przy praktycznie każdym obuwiu, takim jak korki piłkarskie a nawet kolce sprinterskie. Mogą być używane w deszczu, a niektórzy klienci używają ich nawet do pomiaru kontaktów ze ścianami basenu podczas nawrotów. Spróbuj zrobić to samo z system do oceny skoczności opartym na kurtynach świetlnych.

Parametry techniczne

Mata

 • Powierzchnia pomiarowa = 75 x 75cm (21 x 21’)
 • Grubość = 1cm (0.4’)
 • Minimalny nacisk do aktywacji =2.5 kg (5.5 lbs)

Dostępne protokoły

 • Określenie liczby skoków do wykonania
 • Zliczanie liczby skoków w określonym czasie (np. Bosco)

Kompatybilność

 • Kompatybilny z systemami SMARTSPEED PRO i LITE (UWAGA: Biofeedback w czasie rzeczywistym tylko w SmartSpeed Pro)
 • Brak komptybilności z SMARTSPEED PT

 

Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

Fusion Sport SmartJump - mata do treningu i testowania skoczności

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Fusion Sport SmartJump - mata do treningu i testowania skoczności został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

na nasz newsletter

Wprowadź swój adres email aby zapisać się do newslettera

Zamknij
Przychodnia
SKLEP