Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

SINGLE - Zestawy do pomiaru zakresu i koordynacji ruchu

Producent: ZEBRIS
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 18.915.069 - 071
Dostępność: produkt dostępny

więcej informacji +48 32 401 0350

ZEBRIS SINGLE - System do pomiaru zakresu i koordynacji ruchu z wykorzystaniem pojedynczych ultradźwiękowych markerów pozwala na śledzenie trajektorii ruchu segmentów ciała w ujęciu trójpłaszczyznowym w czasie rzeczywistym. Badanie opiera się na odczycie pozycji markerów umieszczonych bezpośrednio na ciele badanego w charakterystycznych punktach anatomicznych. W zależności od rodzaju jednostki podstawowej i potrzeb badania, system obsługuje od 6 (ustawienie domyślne) do 16 pojedynczych markerów ultradźwiękowych. 

WinSpine - Możliwości oprogramowania
Standardowym oprogramowaniem do analizy zakresu i koordynacji ruchu z wykorzystaniem pojedynczych markerów jest WinSpine z modułem Single. Standaryzowany protokół pomiaru pozwala na ocenę określonych powtarzalnych ruchów kręgosłupa takich jak: zgięcie, wyprost, zgięcie boczne, a punkty anatomiczne pomiarowe (punkty umiejscowienia markerów) są domyślnie punktami wzdłuż kręgosłupa. Liczbę powtórzeń danego ruchu można dowolnie ustawić i na tym poziomie protokół pomiarowy można swobodnie modyfikować, włączać lub wyłączać z badania poszczególny rodzaj ruchu. Celem uzyskania dokładniejszego odzwierciedlenia ruchu poszczególnych segmentów kręgosłupa można zastosować markery referencyjne, które umieszcza się na kolcach biodrowych tylnych górnych.
Obiektywna ocena położenia w przestrzeni charakterystycznych punktów anatomicznych pozwala na przedstawienie standardowych wyników takich jak:

 • ocena ruchów między poszczególnymi segmentami (kręgami) i ich umiejscowienia względem siebie,
 • całkowite pochylenie tułowia w poszczególnych ruchach,
 • spektrogram miejscowej ruchomości poszczególnych segmentów kręgosłupa dla ruchów zgięcia bocznego lewej i prawej strony, przedstawiony dla wszystkich aktywnych markerów w funkcji czasu.

Program WinSpine Single
posiada trójpoziomową bazę danych; 1 poziom: projekt, grupa badawcza, 2 poziom: pacjent/pacjenci, 3 poziom: testy, przeprowadzone badania. Odpowiednio przetworzone dane pomiarowe przedstawiane są w postaci wyników pomiarów na wykresach i w tabelach z możliwością ich zapamiętywania oraz drukowania. Dane pomiarowe mogą być eksportowane w ogólnie akceptowanych formatach do dalszej obróbki statystycznej. Oprogramowanie współpracuje ze środowiskiem Windows® i posiada łatwe w obsłudze menu.

Propozycją alternatywną jest oprogramowanie WinData, które umożliwia tworzenie własnych dowolnych protokołów badawczych oraz ich modyfikację. Posiada moduł kolekcjonujący surowe dane pomiarowe dający możliwość ich analizy, jak i moduł eksportujący dane surowe do dalszej obróbki statystycznej. Program ten posiada zintegrowaną bazę danych pacjenta i wyników pomiarowych. Oprogramowanie współpracuje ze środowiskiem Windows® i posiada łatwe w obsłudze menu.

Kalibracja
Urządzenie jest automatycznie kalibrowane przed każdym pomiarem celem eliminowania ewentualnych błędów.

 

 

 

Zestawy SINGLE Zebris
System Zebris jest systemem plastycznym, modułowym. Istnieje możliwość tworzenia zróżnicowanych konfiguracji sprzętowych, łączenia ze sobą modułów do różnych zastosowań, np.: wskaźnik punktowy z zestawem do ruchomości szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa itp. W zależności od zastosowania i złożoności pomiaru dostępne są następujące jednostki do odbioru i przetwarzania sygnału:

 • CMS 20S,
 • CMS-HSL,
 • CMS-HS.

Najistotniejszymi różnicami między jednostkami są:

 • Liczba obsługiwanych markerów
 • Częstotliwość próbkowania sygnału
 • Możliwości rozbudowy

W zależności od rodzaju jednostki podstawowej wchodzącej w skład systemu przedstawiono następujące przykładowe konfiguracje sprzętowe:

Przykładowe konfiguracje sprzętowe

Numer katalogowy

Symbol

Opis

18.915.069

 

Zebris SINGLE CMS 20S

 

Zebris SINGLE z jednostką podstawową CMS 20S

18.915.070

Zebris SINGLE CMS-HSL

Zebris SINGLE z jednostką podstawową CMS-HSL

18.915.071

 

Zebris SINGLE CMS-HS

 

Zebris SINGLE z jednostką podstawową CMS-HS

 

W skład w/w zestawów wchodzą:

 • Jednostka podstawowa (uwaga: nie ma konfiguracji z CMS 10),
 • Jednostka pomiarowa,
 • Zestaw pojedynczych markerów,
 • Adapter dla pojedynczych markerów,
 • Statyw na kółkach,
 • Oprogramowanie WinSpine Single.      
Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

SINGLE - Zestawy do pomiaru zakresu i koordynacji ruchu

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

SINGLE - Zestawy do pomiaru zakresu i koordynacji ruchu został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP