Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Bieżnie Zebris FDM-T do analizy chodu

Producent: ZEBRIS
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 18.915.200
Dostępność: produkt dostępny

Bieżnie do analizy chodu Zebris FDM-T to stosowane na całym świecie systemy do przeprowadzania kompleksowej i obiektywnej analizy sił reakcji podłoża na bieżni w warunkach statycznych i dynamicznych.

więcej informacji +48 32 401 0350

Bieżnie marki Zebris FDM-T, to kompleksowe urządzenia służące do obiektywnej oceny i treningu chodu oraz postawy z zastępczą informacją zwrotną. Bieżnie ze zintegrowaną matrycą czujników (w zależności od wersji od 3000 do ponad 11000 czujników w matrycy), tworzy powierzchnię pomiarową pod pasem transmisyjnym bieżni. Dzięki oryginalnemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu specjalny algorytm precyzyjnie oblicza parametry chodu na bieżni i daje możliwość oceny jego poszczególnych faz. 

 

Aktualnie analizowany sygnał z czujników jest przedstawiany w czasie rzeczywistym na monitorze komputera PC. Zarejestrowany fragment badania może być dowolnie odtwarzany w późniejszym czasie, również w zwolnionym lub przyspieszonym tempie. W standardowym wyposażeniu system posiada wyjście do synchronizacji z sygnałem video. Opcjonalne można zestaw doposażyć w wysokiej rozdzielczości kamerę wideo z niezbędnymi akcesoriami (np.: obiektyw szerokokątny). Synchronizacja innego zewnętrznego sygnału (Bluetooth DAB, inny sygnał – np. z akcelerometrów) odbywa się poprzez technologię bezprzewodowej transmisji danych, co pozwala na kompleksową ocenę lokomocji z parametrami kinematycznymi, analizą biopotencjału z mięśni.

WinFDM-T - Możliwości oprogramowania

Standardowym oprogramowaniem dla bieżni FDM - T umożliwiającym analizę chodu jest WinFDM-T. Oprogramowanie posiada moduły do analizy statycznej (moduł Stance) i dynamicznej (chód).

Moduł dynamiczny oprogramowania umożliwia analizę rozkładu sił nacisku stóp na podłoże w trakcie chodu po platformie oraz analizę poszczególnych faz chodu. Program umożliwia ocenę parametrów chodu takich jak: prędkość, długość i szerokość kroku, symetria kroku i inne. Zarejestrowany fragment badania może być dowolnie odtwarzany w późniejszym czasie, również w zwolnionym lub przyspieszonym tempie. Oprogramowanie umożliwia analizę porównawczą do trzech wyników testów tego samego rodzaju. Uzyskane dane można przesyłać w formacie ASCII do dalszej obróbki statystycznej.

Moduł statyczny oprogramowania umożliwia analizę rozkładu sił nacisku stóp na podłoże podczas swobodnego stania pacjenta. W module tym możemy oceniać wszelkie parametry związane z wychwianiami COP (środka nacisku na powierzchnię - Center of Pressure), a takżeocenić rozkład obciążenia między kończynami, a także w obrębie samej kończyny dolnej.

 

Bieżnie Zebris FDM-T dostępne są w wielu wersjach, które można rozróżniać ze względu na m.in.:

  • Producenta bieżni (Maxxus, Daum, h/p cosmos, Force link);
  • Zakresu prędkości;
  • Wielkości kata uniesienia bieżni;
  • Ilości czujników pomiarowych (od ponad 3400 do ponad 11000);
  • Częstotliwości próbkowania z czujników (100/120/240/300 Hz);
  • Certyfikacji (sprzęt medyczny lub sportowy).

Nazwa bieżni Zebris FDM-T jest różna w zależności od producenta i modelu i opisywana jest według schematu:
FDM-T(producent)-(model), tworząc całościowe nazwy takie jak np. FDM-TDS-3i (system pomiarowy-bieżnia marki daum-wersja 3i).

Po więcej danych technicznych - skontaktuj się z naszym biurem!

Bieżnie Zebris mogą być również łączone z:

  • systemem do treningu wirtualneo i rzeczywistości wirtualnej Rehawalk®,
  • systemami do rejestracji i analizy sEMG marki Noraxon (synchronizacja programowa), w tym TeleMyo 2400T i TeleMyo 2400DTS
  • systemami do rejestracji i analizy wideo Noraxon MyoVideo  (synchronizacja programowa),
  • systemami do rejestracji i analizy ruchu z wykorzystaniem czujników inercyjnych Noraxon MyoMotion  (synchronizacja programowa).

Zapraszamy również do zapoznania się z przykładowym raportem z analizy chodu na biezni - znajdziecie go Państwo z zakładce Pobierz.

Warto również zapoznać się z filmem pokazującym jedną z bieżni Zebris FDM-T w akcji:

 

 

 

Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

Bieżnie Zebris FDM-T do analizy chodu

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Bieżnie Zebris FDM-T do analizy chodu został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

na nasz newsletter

Wprowadź swój adres email aby zapisać się do newslettera

Zamknij
Przychodnia