Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Bieżnie Zebris FDM-T do analizy chodu

Producent: ZEBRIS
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 18.915.200
Dostępność: produkt dostępny

Bieżnie do analizy chodu Zebris FDM-T to stosowane na całym świecie systemy do przeprowadzania kompleksowej i obiektywnej analizy sił reakcji podłoża na bieżni w warunkach statycznych i dynamicznych.

więcej informacji +48 32 401 0350

Bieżnie marki Zebris FDM-T, to kompleksowe urządzenia służące do obiektywnej oceny i treningu chodu oraz postawy z zastępczą informacją zwrotną. Bieżnie ze zintegrowaną matrycą czujników (w zależności od wersji od 3000 do ponad 11000 czujników w matrycy), tworzy powierzchnię pomiarową pod pasem transmisyjnym bieżni. Dzięki oryginalnemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu specjalny algorytm precyzyjnie oblicza parametry chodu na bieżni i daje możliwość oceny jego poszczególnych faz. 

 

Aktualnie analizowany sygnał z czujników jest przedstawiany w czasie rzeczywistym na monitorze komputera PC. Zarejestrowany fragment badania może być dowolnie odtwarzany w późniejszym czasie, również w zwolnionym lub przyspieszonym tempie. W standardowym wyposażeniu system posiada wyjście do synchronizacji z sygnałem video. Opcjonalne można zestaw doposażyć w wysokiej rozdzielczości kamerę wideo z niezbędnymi akcesoriami (np.: obiektyw szerokokątny). Synchronizacja innego zewnętrznego sygnału (Bluetooth DAB, inny sygnał – np. z akcelerometrów) odbywa się poprzez technologię bezprzewodowej transmisji danych, co pozwala na kompleksową ocenę lokomocji z parametrami kinematycznymi, analizą biopotencjału z mięśni.

WinFDM-T - Możliwości oprogramowania

Standardowym oprogramowaniem dla bieżni FDM - T umożliwiającym analizę chodu jest WinFDM-T. Oprogramowanie posiada moduły do analizy statycznej (moduł Stance) i dynamicznej (chód).

Moduł dynamiczny oprogramowania umożliwia analizę rozkładu sił nacisku stóp na podłoże w trakcie chodu po platformie oraz analizę poszczególnych faz chodu. Program umożliwia ocenę parametrów chodu takich jak: prędkość, długość i szerokość kroku, symetria kroku i inne. Zarejestrowany fragment badania może być dowolnie odtwarzany w późniejszym czasie, również w zwolnionym lub przyspieszonym tempie. Oprogramowanie umożliwia analizę porównawczą do trzech wyników testów tego samego rodzaju. Uzyskane dane można przesyłać w formacie ASCII do dalszej obróbki statystycznej.

Moduł statyczny oprogramowania umożliwia analizę rozkładu sił nacisku stóp na podłoże podczas swobodnego stania pacjenta. W module tym możemy oceniać wszelkie parametry związane z wychwianiami COP (środka nacisku na powierzchnię - Center of Pressure), a takżeocenić rozkład obciążenia między kończynami, a także w obrębie samej kończyny dolnej.

 

Bieżnie Zebris FDM-T dostępne są w wielu wersjach, które można rozróżniać ze względu na m.in.:

  • Producenta bieżni (Maxxus, Daum, h/p cosmos, Force link);
  • Zakresu prędkości;
  • Wielkości kata uniesienia bieżni;
  • Ilości czujników pomiarowych (od ponad 3400 do ponad 11000);
  • Częstotliwości próbkowania z czujników (100/120/240/300 Hz);
  • Certyfikacji (sprzęt medyczny lub sportowy).

Nazwa bieżni Zebris FDM-T jest różna w zależności od producenta i modelu i opisywana jest według schematu:
FDM-T(producent)-(model), tworząc całościowe nazwy takie jak np. FDM-TDS-3i (system pomiarowy-bieżnia marki daum-wersja 3i).

Po więcej danych technicznych - skontaktuj się z naszym biurem!

Bieżnie Zebris mogą być również łączone z:

  • systemem do treningu wirtualneo i rzeczywistości wirtualnej Rehawalk®,
  • systemami do rejestracji i analizy sEMG marki Noraxon (synchronizacja programowa), w tym Ultium EMG.
  • systemami do rejestracji i analizy wideo Noraxon Ninox (synchronizacja programowa),
  • systemami do rejestracji i analizy ruchu z wykorzystaniem czujników inercyjnych Noraxon MyoMotion  (synchronizacja programowa).

Zapraszamy również do zapoznania się z przykładowym raportem z analizy chodu na biezni - znajdziecie go Państwo z zakładce Pobierz.

Warto również zapoznać się z filmem pokazującym jedną z bieżni Zebris FDM-T w akcji:

 

 

 

Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

Bieżnie Zebris FDM-T do analizy chodu

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Bieżnie Zebris FDM-T do analizy chodu został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP