Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

BALANCE - Zestawy do oceny równowagi i reakcji równoważnych

Producent: ZEBRIS
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 18.915.022-092
Dostępność: produkt dostępny

Zebris Balance - Zestawy do oceny równowagi i reakcji równoważnych z wykorzystaniem markerów ultradźwiękowych z oprograwmowaniem WinBalance.

więcej informacji +48 32 401 0350

Metoda badawcza systemów do analizy równowagi i reakcji równoważnych Zebris BALANCE oparta jest na testach prowokacyjnych według Romberg’a i testu Unterberge’a/Fukudy.
Wzorce ruchowe głowy i tułowia analizowane są dzięki zestawowi miniaturowych nadajników-markerów ultradźwiękowych oraz odbiornika sygnału. Taka specyfika zestawu Zebris Balance pozwala na obserwowanie pomiaru w czasie rzeczywistym oraz zapisywanie danych w pamięci komputera. Zestaw pozwala na śledzenie oddzielnie ruchów głowy oraz tułowia. Zasada wykonania pomiaru polega na określeniu w przestrzeni pozycji czterech markerów (dwa z nich określają pozycję głowy, pozostałe dwa – pozycję obręczy barkowej). Położenie tych markerów jest określane poprzez pomiar czasu jaki upływa między emisją a odbiorem impulsów ultradźwiękowych emitowanych przez markery-nadajniki (znajdujących się na ciele pacjenta), a odbieranych przez odbiornik sygnału (obok pacjenta).

Balance - Możliwości oprogramowania
Standardowym oprogramowaniem obsługującym wspomniane testy jest WinBalance. Program posiada bazę z danymi pacjentów począwszy od danych osobowych po diagnozy oraz dane z poprzednich wyników badań. Oprócz wizualizacji odwzorowania graficznego ruchów wychyleń, urządzenie dokonuje automatycznych ocen parametrów czaszkowo-tułowiowych zawierających kluczowe dane w oparciu o zbiory wartości granicznych. Program określa również odchylenia kątowe, jak i odchylenia w płaszczyźnie czołowej, a także ruchy rotacyjne w obrębie szyi i przedstawia je w postaci linii ciągłej na wykresie. Oprogramowanie w sposób automatyczny szereguje wyniki od wartości początkowych po wartości skrajne. Program umożliwia dokonywanie kilku pomiarów jednocześnie oraz obserwowanie ich na ekranie, do czterech w tym samym czasie.


 

Zestawy BALANCE Zebris
System Zebris jest systemem plastycznym, modułowym. Istnieje możliwość tworzenia zróżnicowanych konfiguracji sprzętowych, łączenia ze sobą modułów do różnych zastosowań, np.: systemu do analizy ruchomości kręgosłupa wraz z systemem do analizy równowagi przy jednej jednostce podstawowej. W zależności od zastosowania i złożoności pomiaru dostępne są następujące jednostki do odbioru i przetwarzania sygnału:

 • CMS 10
 • CMS 20S
 • CMS-HSL
 • CMS-HS

Najistotniejszymi różnicami między jednostkami są:

 • Liczba obsługiwanych markerów,
 • Częstotliwość próbkowania sygnału,
 • Możliwości rozbudowy.

W zależności od rodzaju jednostki podstawowej wchodzącej w skład systemu przedstawiono następujące przykładowe konfiguracje sprzętowe:

Przykładowe konfiguracje sprzętowe

Numer katalogowy

Symbol

Opis

18.915.022

 

Zebris BALANCE CMS 10

 

Zebris BALANCE z jednostką podstawową CMS 10

18.915.089

 

Zebris BALANCE CMS 20S

 

Zebris BALANCE z jednostką podstawową CMS 20S

18.915.090

Zebris BALANCE  CMS-HSL

Zebris BALANCE z jednostką podstawową CMS-HSL

18.915.092

 

Zebris BALANCE CMS-HS

 

Zebris BALANCE z jednostką podstawową CMS-HS

 

W skład w/w zestawów wchodzą:

 • Jednostka podstawowa,
 • Jednostka pomiarowa (w przypadku CMS 10 – zintegrowana z j. podstawową),
 • Zestaw markerów dla obręczy barkowej i głowy,
 • Adapter dla markerów,
 • Statyw dla odbiornika sygnału,
 • Oprogramowanie WinBalance. 
Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

BALANCE - Zestawy do oceny równowagi i reakcji równoważnych

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

BALANCE - Zestawy do oceny równowagi i reakcji równoważnych został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP