Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Sprzęt diagnostyczny

Diagnostyka w rehabilitacji to rzecz bardzo ważna - umożliwia obiektywną ocenę stanu zdrowia pacjenta, znaleźć dysproporcje, problemy w narządach ruchu. Urządzenia do diagnostyki rehabilitacyjnej stosowane są przez fizjoterapeutów, lekarzy sportowych, w labolatoriach analizy ruchu, placówkach badawczych czy uczelniach. Sprzęt do diagnostyki rehabilitacyjnej obejmuje systemy do obiektywnej oceny i treningudiagnostykę i trening kręgosłupasprzęt do analizy ruchubadanie aktywności mięśniowej (EMG) oraz systemy do oceny dynamometrycznej (fotele izokinetyczne).


Analiza ruchu

Nowoczesna rehabilitacja wymaga pełnej i obiektywnej dokumentacji oceny oraz prowadzonej terapii pacjentów. O ile jest to łatwe w prostych pomiarach takich: jak zakres ruchu stawów kończyn, obwodów, siły izometrycznej, objętości odcinków ciała, o tyle niezwykle trudno jest za pomocą prostych urządzeń zmierzyć i określić czynności złożone takie jak np. chód, koordynację, ustawienie i ruch wybranych segmentów kręgosłupa. Takie pomiary pozwalają nie tylko ocenić aktualny stan pacjenta, ale dają też wymierny obraz skuteczności prowadzonej terapii. Firma Technomex posiada bogatą ofertę systemów do kompleksowej analizy ruchu renomowanych producentów – BTS (Włochy), ZEBRIS (Niemcy).

Zapraszamy również do odwiedzenie strony poświęconej analizie ruchu: www.analiza-ruchu.pl oraz produktom firmy ZEBRIS www.zebris.pl

 

EMG

Fizjoterapeuci codziennie przeprowadzają oceniają aktywność mięśniową u pacjentów z dysfunkcjami układu nerwowo-mięśniowego. Badanie wykorzystujące obiektywny pomiar aktywności mięśniowej jest zapisem potencjału rejestrowanego na powierzchni skóry nad mięśniem. Zapis taki pozwala ocenić rekrutację włókien mięśniowych, wielkość potencjału rejestrowanego, wzorzec aktywizacji włókien mięśniowych, koordynację aktywności agonistów i antagonistów.

Badanie aktywności mięśniowej jest bezbolesne i nieinwazyjne. Jednym z powodów dla których fizjoterapeuci stosują pomiar EMG jest wyeliminowanie „zgadywania” i „domyślania” w trakcie oceny aktywności mięśniowej. Zastosowanie powierzchniowego EMG pozwala na obiektywne, ilościowe I udokumentowane badanie również w trakcie czynności funkcjonalnych. Powierzchniowe EMG szybko i sprawnie daje możliwość weryfikacji skuteczności stosowanego postępowania usprawniającego (ćwiczeń, zaleceń).

Dodatkowo, zapis powierzchniowego jest bogatym źródłem informacji dla pacjenta podczas nauczania motorycznego. Stosowanie powierzchnowego EMG dostarcza zastępczej informacji zwrotnej tzw. biofeedback o dokładności dostarczanej informacji na poziomie wyższym niż informacja odbierana z receptorów wewnętrznych.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony poświęconej powierzchniowemu EMG: www.semg.pl oraz www.noraxon.pl

 

Laboratoria analizy ruchu

Firma Technomex od wielu lat wprowadza na Polski rynek najlepsze rozwiązania w dziedzinie analizy ruchu, zarówno u osób chorych jak i u profesjonalnych sportowców. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem wielu marek stosowanych w największych klubach sportowych na całym świecie oraz prowadzących najlepszych sportowców po medale w najważniejszych imprezach.
Oferujemy profesjonalne, kompleksowe wyposażenie laboratoriów analizy ruchu. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych klienta oferujemy pomoc w doborze systemu o odpowiednich parametrach. Od zakresu planowanych badań zależy:

  • ilość, rozdzielczość i częstotliwość kamer optoelektronicznych oraz kamer wideo,
  • ilość i parametry techniczne platform dynamograficznych,
  • ilość kanałów i tryb pracy EMG,
  • indywidualnie dobrane dodatkowe elementy.

Współpracujemy z wiodącymi producentami sprzętu diagnostyczno-pomiarowego, m.in.: BTS Bioengineering (Włochy), AMTI (USA), Noraxon (USA).

Kontakt z działem technicznym

Wyświetl: Lista / Tabela
Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP