Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Sklep

Witamy w sklepie firmy Technomex.

Zapraszamy do przejrzenia całej oferty w kategorii sprzęt rehabilitacyjny - menu z kategoriami dostępne jest po lewej stronie. Po kliknięciu otworzy się strona z podkategoriami, m.in.: fizykoterapiahydroterapiaortopediastoły rehabilitacyjneterapia w podwieszeniurehabilitacja neurologicznaplatformy diagnostycznewyposażenie sal gimnastycznychakcesoria do ćwiczeń itd. 

Sprzęt rehabilitacyjny zakupiony w sklepie Technomex to gwarancja niskiej ceny i wysokiej jakości. Pamiętaj także o 30-letnim doświadczeniu naszego działu serwisu! Spytaj o pełną ofertę sprzętu rehabilitacyjnego w Dziale Handlowym: 32 40 10 350, biuro@technomex.pl.


Hydroterapia

Hydroterapia jako dział fizjoterapii to inaczej wodolecznictwo - ogólnie pojęta terapia przy zastosowaniu wody. Hydroterapia to leczenie bodźcowe, która polega na zewnętrznym oddziaływaniu wodą - poddaniu ciała jej działaniu pod ciśnieniem, lub w zanurzeniu czy kąpieli wirowej. Jest to jedna z najstarszych metod leczenia w fizjoterapii. Przy wykorzystaniu fizycznych i chemicznych właściwości wody (stan stały, ciekły i gazowy) jestesmy w stanie zwiększyć ogólną odporność organizmu, zredukować stres czy wpłynąc na liczne schorzenia (układu ruchu, krążenia, urazy, choroby układu serca itd.). Urządzenia do hydroterapii to na przykład wanny do hydroterapiiwanny do masażu podwodnegowanny medycznewirówki rehabilitacyjnewanny do kąpieli perełkowychwanny do balneoterapii czy katedry natryskowe oraz bicze wodneHydroterapia ma swoją siostrę w postaci balneologii, która zamiast zwykłej wody, wykorzystuje działanie wód mineralnych - je także możesz zastosować w wykorzystaniu naszych urządzeń do hydroterapii.

Hydroterapia - Urządzenia do hydroterapii: wanny, wirówki, masaż podwodny


Fizykoterapia

Fizykoterapia to jedna z metod fizjoterapii - to rehabilitacja z wykorzystaniem bodźców fizycznych - zarówno tych dostępnych naturalnie, jak i stworzonych sztucznie. Dzięki wielu jej rodzajom, możemy ją zastosować jako samodzielną metodę rehabilitacji. Każdy producent i dystrybutor sprzętu do fizykoterapii oferuje szeroką gamę urządzen rehabilitacyjnych. W naszym sklepie znajdziesz pełen przekrój najnoszych rozwiązań technologicznych. Fizykoterapia to m.in. urządzenie do elektroterapii, aparat do jonoforezyaparat do terapii skojarzonej, aparat do terapii ultradźwiekowej, aparat do terapii diatermią krótkofalową i diatermią mikrofalowąterapia tecar, rehabilitacja przy użyciu hipertermii, aparat do diatermii, urządzenie do kriolecznictwa, aparat do termoterapii, aparat do terapii uciskowej, pozaustrojowa fala uderzeniowa, lampa do światłolecznictwa, urządzenie do trakcji kręgosłupa.

Fizykoterapia - sprzęt do fizykoterapii


Ortopedia

Ortopedia to dział medycyny zajmujący się diagnostyką oraz poprawem stanu w schorzeniach narzadu ruchu. Zabiegi operacyjne prawie w każdym wypadku wymagają rehabilitacji ortopedycznej - z wykorzystaniem sprzętu typu szyna do ćwiczeń biernych lub elektryczna szyna do ćwiczeń biernych. Szyny te stosować możemy zarówno w rehabilitacji kończyny dolnej, kończyny górnej - całych lub konkretnych stawów, np. stawu łokciowego czy barkowego. Rehabilitacja ortopedyczna to także ćwiczenia z oporem elastycznym czy platformami balansowymi.

Ortopedia - rehabilitacja ortopedyczna


Opór elastyczny

Opór elastyczny stosowany jest od lat w procesie postępowania fizjoterapeutycznego (w różnej postaci, m.in. taśmy, gumy, rzemienie). Zastosowanie oporu elastycznego w rehabilitacji to wykorzystanie przewagi nad siłownikami mechanicznymi, polegające na zastosowaniu elementów elastycznych, która stawiają stopniowy opór w miarę ich rozciągania, adaptujący się do właściwości biomechanicznych kończyn, których siła wzrasta w miarę przechodzenia od pozycji do pozycji.

Opór elastyczny - rehabilitacja


Stóly rehabilitacyjne, leżanki do fizjoterapii

Stół rehabilitacyjny to nieodzowny element gabinetu rehabilitacyjnego, to w zasadzie podstawowe urządzenie do rehabilitacji. Technomex to producent stołów rehabilitacyjnych z 30-letnim bagażem doświadczeń. Konstrukcje naszych stołów rehabilitacyjnych i leżanek do fizjoterapii są bardzo trwałe i stabilne. Wybierz stół rehabilitacyjny, który najlepiej pasuje do Twoich wymagań lub skontaktuj się z nami - wyprodukujemy stół rehabilitacyjny specjalnie dla Ciebie! W ofercie: stoły rehabilitacyjne, stoły stacjonarne, leżanki do fizjoterapii, stóły pionizacyjne, stóły do terapii Bobath, leżanki do magnetoterapii, leżanki rehabilitacyjne, stóły do masażu, stóły pionizacyjne. Zapoznaj się także z ofertą części zastępczych i akcesoriów - skontaktuj się z działem serwisu.

Stół rehabilitacyjny - leżanki fizjoterapeutyczne


Terapia w podwieszeniu

Urządzenie do terapii w podwieszeniu zakłada możliwość wykonania podwieszenia całkowitego, podwieszenia częściowego - zarówno z pojedynczym punktem podwieszenia, jak i wielopunktowym podwieszeniem pacjenta. Terapia w podwieszeniu na urządzeniu Levitas może przybrać formę mobilną, półmobilną oraz stabilną. Rozróżniamy też 8 sposobów podwieszeń: neutralne (PP, WP), dystalne (PP, WP), rozbieżne (WP), boczne/przyśrodkowe (PP), boczne/przyśrodkowe (WP), osiowe (PP), osiowe (WP) oraz proksymalne (PP). Więcej informacji o terapii w podwieszeniu znajdziesz w obszernym skrypcie o terapii w podwieszeniu (PDF - wersja demo), który dodawany jest do urządzenia Levitas.

Terapia w podwieszeniu - ćwiczenia i rehabilitacja w zawieszeniu


Trening funkcjonalny i trening sportowy

Trening funkcjonalny pozwala na wzmocnienie mięśni i kondycji, bez rozbudowy masy mięśniowej. Trening taki zakłada odwzorowanie ruchu i całego wzorca ruchowego, który obecny jest w życiu codziennym. Zapoznaj się z maszynami działającymi w oparciu o opór pneumatyczny, przejrzyj ofertę ergometrów i ergometrów eliptycznych, stepperów czy profesjonalnych bieżni treningowych, hantli, powerblocków czy innych ciężarów. Trening funkcjonalny to także niestabilne podłoże, BOSU i inne akcesoria treningowe.

Trening funkcjonalny


Rehabilitacja neurologiczna

Nowoczesna neurorehabilitacja to nowe podejście do rehabilitacji neurologicznej po udarach, reedukacji chodu czy przywracania funkcji kończyny górnej - walka z niedowładem ręki czy spastyką. Urządzenia świetnie nadają się do rehabilitacji pacjentów z uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego. W tej kategorii znajdziesz również stacjonarne roboty rehabilitacyjne - urządzenia do reedukacji chodu, egzoszkielety wspomagające rehabilitację po uszkodzeniu kręgosłupa, systemy do pionizacji pacjentów, łózka do terapii osób w śpiączce (dorosłych i dzieci), systemy odciążeniowe lub sprzęt do rehabilitacji w rzeczywistości wirtualnej z biofeedbackiem.

Rehabilitacja neurologiczna - reedukacja chodu, rehabilitacja po udarze


Platformy diagnostyczno-rehabilitacyjne

Platformy diagnostyczno-rehabilitacyjne to ważny sprzęt do rehabilitacji z obiektywizacją postępów w rehabilitacji. Coraz częściej ośrodki rehabilitacyjne, sanatoria wykorzystują nowoczesne platformy umożliwiające kompleksową ocenę oraz realizację programu terapii na podstawie uzyskanych wyników. Firma Technomex wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom swoich klientów oferuje bogatą gamę platform do oceny i treningu równowagi (ze stabilnym i/lub niestabilnym podłożem), analizy chodu, pomiaru sił reakcji podłoża. Wszystkie platformy oferują rehabilitację w rzeczywistości wirtualnej ze sprzężeniem zwrotnym (biofeedback). W ofercie m.in. platformy balansowe, platformy stabilometryczne, platformy dynamograficzne czy platformy badające siłę reakcji podłoża, analizujące ruch i rozkład sił na stopie pacjenta.

Platformy diagnostyczno-rehabilitacyjne


Sprzęt diagnostyczny

Diagnostyka w rehabilitacji to rzecz bardzo ważna - umożliwia obiektywną ocenę stanu zdrowia pacjenta, znaleźć dysproporcje, problemy w narządach ruchu. Urządzenia do diagnostyki rehabilitacyjnej stosowane są przez fizjoterapeutów, lekarzy sportowych, w labolatoriach analizy ruchu, placówkach badawczych czy uczelniach. Sprzęt do diagnostyki rehabilitacyjnej obejmuje systemy do obiektywnej oceny i treningu, diagnostykę i trening kręgosłupa, sprzęt do analizy ruchu, badanie aktywności mięśniowej (EMG) oraz systemy do oceny dynamometrycznej (fotele izokinetyczne).

Sprzęt diagnostyczny


Kinezyterapia

Sprzęt do kinezyterapii umożliwia pracę z pacjentem w ćwiczeniach usprawniających, zwiększających zakres ruchomości, terapii przeciwdziałającej bólom kręgosłupa. Sprzęt do kinezyterapii stosowany jest też w chorobach narządów ruchu, poprawie utraconych funkcji kończyn czy w chorobach reumatoidalnych. Regularne ćwiczenie z wykorzystaniem sprzetu do kinezyterapii pozwala zachować sprawność ciała oraz zmniejszyć dolegliwości bólowe czy zapobiegać kontuzjom. Najczęściej poszukiwanym sprzętem do kinezyterapii łóżka do masażu, leżanki terapeutyczne, lustra korekcyjne, rotory do ćwiczeń kończyn górnych i kończyn dolnych, tablice do ćwiczeń manualnych, ćwiczenia w podwieszeniu, szyny CPM czy urządzenia do treningu mięśni kręgosłupa.

Kinezyterapia

Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP