Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Rehabilitacja kardiologiczna

Rehabilitacja kardiologiczna to przede wszystkim prewencja chorób serca i układu krążenia. Rehabilitacja kardiologiczna to też leczenie i poprawa jakości życia oraz funkcjonalności pacjentów - dzięki wzmocnieniu organizmu i poprzez ćwiczenia funkcjonalne. Zastosowanie w tradycyjnej terapii elementów rehabilitacji kardiologicznej ogranicza postępy choroby, zmniejsza śmiertelność wynikającą z chorób układu krążenia - zapewnia prewencję chorób serca.

Stałym elementem rehabilitacji kardiologicznej jest
 • ocena stanu chorego,
 • optymalizacja farmakologii,
 • rehabilitacja w ujęciu fizycznym - dokładne, powolne aplikowanie ćwiczeń i wysiłku fizycznego - dostosowane do możliwości pacjenta, na podstawie wyników z urządzeń z biofeedbackiem,
 • rehabilitacja psycho-społeczna - ograniczenie wpływu emocji na stan zdrowia pacjenta,
 • diagnostyka,
 • modyfikacja życia pacjenta - codziennych czynności, żywienia,
 • edukacja,
 • monitorowanie postępów i efektów rehabilitacji kardiologicznej.
Etapy rehabilitacji kardiologicznej

Etap I - rehabilitacja szpitalna - na sali IOM, oddziale pooperacyjnym, kardiologicznym czy na specjalistycznym oddziale rehabilitacji kardiologicznej. Etap trwa aż do osiągnięcia stanu, który pozwala na wypis pacjenta. Etap ten kończymy wykonaniem próby wysiłkowej - w celu określenia stanu pacjenta i podejścia do rehabilitacji w etapie II.
Etap II - ma trzy formy:

 • Rehabilitacja szpitalna - realizowana stacjonarnie, na oddziale rehabilitacji kardiologicznej.
 • Rehabilitacja ambulatoryjna wczesna - przeprowadzana w poradniach lub zakładach rehabilitacji kardiologicznej.
 • Rehabilitacja wczesna - w warunkach domowych - prowadzona pod nadzorem terapeuty i poradni rehabilitacji kardiologicznej lub przez lekarza rodzinnego (po odpowiednim przeszkoleniu).

Etap III - rehabilitacja ambulatoryjna - późna. Ma na celu dalszą poprawę tolerancji wysiłku fizycznego oraz podtrzymanie osiągniętego stanu zdrowia pacjenta.

Wyświetl: Lista / Tabela
Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP