Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

AccuSway Optimized - przenośna platforma do oceny równowagi nowej generacji

Producent: AMTI
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 18.929.165
Dostępność: produkt dostępny

Platforma AccuSway Optimized - nowa wersja popularnej platformy do oceny równowagi, teraz o zwiększonej dokładności i interfejsie USB.

więcej informacji +48 32 401 0350

AMTI to producent uznanych na całym świecie jako najwyższy standard różnorodnych urządzeń do pomiaru siły, równowagi, odkształceń. Najczęściej rozpoznawaną linią produktów AMTI znajdujących zastosowanie w placówkach medycznych są platformy do badania równowagi i sił reakcji podłoża wraz z współpracującym z nimi oprogramowaniem. W ostatnim czasie w ofercie firmy AMTI pojawiłą się nowa generacja przenośnych platform do oceny równowagi – ulepszona wersja znanego i cenionego modelu AccuSway+ - platforma AccuSway Optimized™.

Platforma AMTI AccuSway Optimized™ to wieloosiowa, przenośna platforma służąca do obiektywnej oceny równowagi i wychwiań ciała człowieka. Innowacyjny i opatentowany projekt platformy i sposobu jej kalibracji pozwolił na wprowadzenie na rynek bardzo dokładnej, przystępnej cenowo i łatwej w obsłudze platformy biomechanicznej. Technologia optymalizacji kalibracji stosowana w modelu AccuSway Optimized™ pozwala na uzyskanie niespotykanego wcześniej poziomu dokładności pomiaru środka nacisku (COP – Center of Pressure), sił i momentów sił reakcji podłoża oraz ogromne obniżenie wartości tzw. przesłuchu (ang. crosstalk). Takie rezultaty udało się osiągnąć dzięki technologii Precyzyjnej Kalibracji. Pozwala to na uzyskanie lepszych pomiarów klinicystom, a badaczom na pozyskanie jeszcze dokładniejszych danych.

Niespotykana dokładność

Technologia Precyzyjnej Kalibracji AMTI optymalizuje dokładność każdej platform AccuSway Optimized™. Podczas kalibracji wykonywanych jest 1275 pomiarów na powierzchni platformy przy zastosowaniu specjalnej siatki pomiarowej o dużej gęstości punktów, która obejmuje całą powierzchnię platformy, przez co wartość przesłuchu jest obniżona nawet 5-krotnie, w efekcie, wszędzie tam, gdzie dokładność wpływa na podejmowane decyzje (tak w badaniach, jak i przy analizie przypadków klinicznych) – większa dokładność robi różnicę!

Podczas kalibracji, platforma jest obciążona w każdym z 255 punktów pomiarowych za pomocą 5 różnych wartości siły. 255 punktów po 5 pomiarów daje nam właśnie 1275 wartości uzyskiwanych przy kalibracji. Dokładność pozycjonowania punktu pomiarowego mieści się w granicach 0,005 mm. Dziei temu uzyskujemy bardzo wysoką dokładność pomiaru sił, momentów oraz takich parametrów platformy jak liniowość, histereza i przesłuch (crosstalk). Kalibracja jest udokumentowana zgodnie z normami obowiązującymi w NIST (National Institute of Standards and Technology) i walidowana jest za pomocą specjalnych odważników również weryfikowanych przez NIST w zakresie ich rzeczywistego ciężaru (dopuszczalne odchylenie od deklarowanej masy to 0,01%).

Najważniejsze cechy platformy AMTI AccuSway Optimized™:

 • platforma wieloosiowa, mierząca siły (Fx, Fy i Fz) oraz momenty sił (Mx, My i Mz),
 • cyfrowe wyjście sygnału - złącze USB 2.0, pozwala na podpięcie i synchronizacjędo 12 platform AMTI AccuSway Optimized™,
 • zabezpieczenie przed przeciążeniem - jednolita konstrukcja czujników zabezpiecza przed przeciążeniami na każdej z osi pomiarowych,
 • platforma przenośna, bez konieczności montażu - wystarczy ją położyć na dowolnej, płaskiej powierzchni,
 • wygodna siatka pozycjonująca na powierzchni platformy - pozwala na łatwiejsze i bardziej powtarzalne rejestrowanie i odczytywanie pozycji stóp na platformie.

Oprogramowanie:

 • łatwa integracja z większością popularnych systemów analizy ruchu,
 • standardowo platforma posiada oprogramowanie NetForce™ do rejestracji i przechowywania danych,
 • na życzenie - dostępne biblioteki programistyczne SDK C++,
 • na życzenie - sterowniki do integracji z LabView,
 • łatwa integracja z innymi produktami - dla urządzeń AMTI z interfejsem USB istnieje możliwość łączenia różnych typów platform,
 • możliwość rozbudowy o następujące programy:
  • BioAnalysis
  • Balance Trainer
  • Balance Clinic

Specyfikacja techniczna:

Maksymalna wartość Fz [N]
1112
Maksymalna wartość Fx, Fy [N]
180
Maksymalna wartość Mz [Nm]
34
Częstotliwość natywna dla Fz [Hz]
120
Częstotliwość natywna dla Fx, Fy [Hz]
100
Wymiary [mm]
45,5 x 502 x 502
Masa [kg]
11,4
Częstotliwość przesyłu danych [Hz]
10-1000 do ustawienia przez użytkownika
Interfejs
USB 2.0
Zasilanie
USB, 380 mA
Możliwość zewnętrznej synchronizacji
Tak
Cyfrowa transmisja danych
32-bit dane zmiennoprzecinkowe dla wszystkich kanałów, standard IEEE
Wymagania komputera
USB 2.0, 1 GB Ram, CPU 1.7 GHz, Windows 7

 

Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

AccuSway Optimized - przenośna platforma do oceny równowagi nowej generacji

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

AccuSway Optimized - przenośna platforma do oceny równowagi nowej generacji został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

na nasz newsletter

Wprowadź swój adres email aby zapisać się do newslettera

Zamknij
Przychodnia