Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

AccuSway Optimized - przenośna platforma do oceny równowagi nowej generacji

Producent: AMTI
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 18.929.165
Dostępność: produkt dostępny


więcej informacji +48 32 401 0350

AMTI to producent uznanych na całym świecie jako najwyższy standard różnorodnych urządzeń do pomiaru siły, równowagi, odkształceń. Najczęściej rozpoznawaną linią produktów AMTI znajdujących zastosowanie w placówkach medycznych są platformy do badania równowagi i sił reakcji podłoża wraz z współpracującym z nimi oprogramowaniem. W ostatnim czasie w ofercie firmy AMTI pojawiłą się nowa generacja przenośnych platform do oceny równowagi – ulepszona wersja znanego i cenionego modelu AccuSway+ - platforma AccuSway Optimized™.

Platforma AMTI AccuSway Optimized™ to wieloosiowa, przenośna platforma służąca do obiektywnej oceny równowagi i wychwiań ciała człowieka. Innowacyjny i opatentowany projekt platformy i sposobu jej kalibracji pozwolił na wprowadzenie na rynek bardzo dokładnej, przystępnej cenowo i łatwej w obsłudze platformy biomechanicznej. Technologia optymalizacji kalibracji stosowana w modelu AccuSway Optimized™ pozwala na uzyskanie niespotykanego wcześniej poziomu dokładności pomiaru środka nacisku (COP – Center of Pressure), sił i momentów sił reakcji podłoża oraz ogromne obniżenie wartości tzw. przesłuchu (ang. crosstalk). Takie rezultaty udało się osiągnąć dzięki technologii Precyzyjnej Kalibracji. Pozwala to na uzyskanie lepszych pomiarów klinicystom, a badaczom na pozyskanie jeszcze dokładniejszych danych.

Niespotykana dokładność

Technologia Precyzyjnej Kalibracji AMTI optymalizuje dokładność każdej platform AccuSway Optimized™. Podczas kalibracji wykonywanych jest 1275 pomiarów na powierzchni platformy przy zastosowaniu specjalnej siatki pomiarowej o dużej gęstości punktów, która obejmuje całą powierzchnię platformy, przez co wartość przesłuchu jest obniżona nawet 5-krotnie, w efekcie, wszędzie tam, gdzie dokładność wpływa na podejmowane decyzje (tak w badaniach, jak i przy analizie przypadków klinicznych) – większa dokładność robi różnicę!

Podczas kalibracji, platforma jest obciążona w każdym z 255 punktów pomiarowych za pomocą 5 różnych wartości siły. 255 punktów po 5 pomiarów daje nam właśnie 1275 wartości uzyskiwanych przy kalibracji. Dokładność pozycjonowania punktu pomiarowego mieści się w granicach 0,005 mm. Dziei temu uzyskujemy bardzo wysoką dokładność pomiaru sił, momentów oraz takich parametrów platformy jak liniowość, histereza i przesłuch (crosstalk). Kalibracja jest udokumentowana zgodnie z normami obowiązującymi w NIST (National Institute of Standards and Technology) i walidowana jest za pomocą specjalnych odważników również weryfikowanych przez NIST w zakresie ich rzeczywistego ciężaru (dopuszczalne odchylenie od deklarowanej masy to 0,01%).

Najważniejsze cechy platformy AMTI AccuSway Optimized™:

 • platforma wieloosiowa, mierząca siły (Fx, Fy i Fz) oraz momenty sił (Mx, My i Mz),
 • cyfrowe wyjście sygnału - złącze USB 2.0, pozwala na podpięcie i synchronizacjędo 12 platform AMTI AccuSway Optimized™,
 • zabezpieczenie przed przeciążeniem - jednolita konstrukcja czujników zabezpiecza przed przeciążeniami na każdej z osi pomiarowych,
 • platforma przenośna, bez konieczności montażu - wystarczy ją położyć na dowolnej, płaskiej powierzchni,
 • wygodna siatka pozycjonująca na powierzchni platformy - pozwala na łatwiejsze i bardziej powtarzalne rejestrowanie i odczytywanie pozycji stóp na platformie.

Oprogramowanie:

 • łatwa integracja z większością popularnych systemów analizy ruchu,
 • standardowo platforma posiada oprogramowanie NetForce™ do rejestracji i przechowywania danych,
 • na życzenie - dostępne biblioteki programistyczne SDK C++,
 • na życzenie - sterowniki do integracji z LabView,
 • łatwa integracja z innymi produktami - dla urządzeń AMTI z interfejsem USB istnieje możliwość łączenia różnych typów platform,
 • możliwość rozbudowy o następujące programy:
  • BioAnalysis
  • Balance Trainer
  • Balance Clinic

Specyfikacja techniczna:

Maksymalna wartość Fz [N]
1112
Maksymalna wartość Fx, Fy [N]
180
Maksymalna wartość Mz [Nm]
34
Częstotliwość natywna dla Fz [Hz]
120
Częstotliwość natywna dla Fx, Fy [Hz]
100
Wymiary [mm]
45,5 x 502 x 502
Masa [kg]
11,4
Częstotliwość przesyłu danych [Hz]
10-1000 do ustawienia przez użytkownika
Interfejs
USB 2.0
Zasilanie
USB, 380 mA
Możliwość zewnętrznej synchronizacji
Tak
Cyfrowa transmisja danych
32-bit dane zmiennoprzecinkowe dla wszystkich kanałów, standard IEEE
Wymagania komputera
USB 2.0, 1 GB Ram, CPU 1.7 GHz, Windows 7

 

Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

AccuSway Optimized - przenośna platforma do oceny równowagi nowej generacji

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

AccuSway Optimized - przenośna platforma do oceny równowagi nowej generacji został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP