Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Platformy AMTI OPTIMA HPS

Producent: AMTI
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 18.929.070
Dostępność: produkt dostępny

Platformy AMTI z serii OPTIMA HPS to najdokładniejsze na rynku platformy do pomiaru sił reakcji podłoża - w porównaniu z innymi systemami oferują nawet 10-krotnie wyższą dokładność pomiarową.

więcej informacji +48 32 401 0350

AMTI OPTIMA HUMAN PERFORMANCE SYSTEM (HPS) to rewolucyjne i całkowicie innowacyjne osiągnięcie w rozwoju technologii do pomiaru siły, oferujące 10-krotnie zwiększenie dokładności w stosunku do każdej innej platformy na rynku.

Dzięki wykorzystaniu nowych, zoptymalizowanych czujników tensometrycznych, OPTIMA HPS zapewnia dokładność wcześniej niespotykaną w innych platformach pomiarowych:

  • Średnia dokładność pozycjonowania COP to ułamek milimetra (zazwyczaj mniej niż 0,2);
  • Przesłuch sygnału (crosstalk) na poziomie +/- 0,05% przyłożonego obciążenia;
  • Dokładność pomiarowa na poziomie +/- 0,1% przyłożonego obciążenia*.
    *przy obciążeniu o wielkości min. 50 funtów (22.5 kg)

Skąd wiadomo, że OPTIMA HPS osiąga tak dobre wyniki? AMTI weryfikuje dokładność każdego systemu OPTIMA poprzez dedykowaną dla tego systemu Precyzyjną Kalibrację, która polega na wykonaniu nawet do 4000 pomiarów w całym zakresie pojemności pomiarowej platformy. Procedura ta polega na wykorzystaniu specjalnej siatki pomiarowej o dużej gęstości punktów, która obejmuje całą powierzchnię platformy, a która jest udokumentowana zgodnie z normami obowiązującymi w NIST (National Institute of Standards and Technology).

Każdy zestaw OPTIMA Human Performance System składa się z:

  • platformy OPTIMA o wybranym modelu,
  • wzmacniacza sygnału OPTIMA,
  • certyfikatu kalibracji OPTIMA,
  • niezbędnego okablowania.

Platformy OPTIMA dostępne są w dwóch rozmiarach, a każdy z tych rozmiarów występuje w wersji o standardowej i podwyższonej częstotliwości próbkowania. Dodatkowo, na etapie zamówienia można wybrać wersję kalibracji fabrycznego zakresu pomiarowego. Zakres pomiarowy jest ściśle związany z podziałką platformy (czyli dokładnością); im wyższy zakres, tym większa musi być zmiana masy na platformie. Pojemność platformy rzutuje na jej maksymalne dopuszczalne obciążenie w osi pionowej (Fz) oraz częstotliwość próbkowania (przy wzmocnieniu -1000 częstotliwości są niższe o ok. 10%):

- pojemność 1000 to Fzmax ok. 4500 N,

- pojemność 2000 to Fzmax ok. 8900 N.

Model

Rozmiar (DxSxW mm)

Masa (kg)

Materiał górnej płyty

Częst. Fz przy pojemności -2000

Uwagi

OPT 400600

400x600x82.5

29

Aluminium

400 Hz

Często wybierana do chodu

OPT

400600HF

400x600x82.5

18.5

Kompozyt

830 Hz

Wysoka częstotliwość

OPT 464508

464x508x82.5

29

Aluminium

500 Hz

Często wybierana do chodu

OPT 464508HF

464x508x82.5

18.5

Kompozyt

1000 Hz

Wysoka częstotliwość

W celu uzyskania pełnych danych prosimy o kontakt z naszym biurem!

 

OPIS PRECYZYJNEJ KALIBRACJI

Kalibracja systemu OPTIMA to precyzyjny proces obejmujący do 4000 pomiarów wykonywanych według siatki punktów oddalonych o 1 cal (25,4 mm).

Obciążenia różnej wartości są przykładane na nawet 400 punktach przez precyzyjną maszynę kalibracyjną, która zapewnia dokładność pozycjonowania przyłożonego punktu na poziomie 0.005 mm (zgodnie z certyfikatem wydanym przez Stowarzyszenie Technologii Wytwórczej – The Association For Manufacturing Technology).

Najpierw generowany jest nacisk o wielkości od 50 funtów (22.5kg) do pełnego zakresu pomiarowego (Full Scale Capacity) są przykładane do górnej powierzchni oraz z boku platformy.

Następnie na powierzchni platform kładzie się ciężary znormalizowane o masie 50, 100 i 200 funtów (odpowiednio 22.5, 45 i 90 kg) – dopuszczalne odchylenie od zakładanej wagi takiego ciężarka to 0.01% jego masy. Ten etap pozwala na sprawdzenie pracy systemu w normalnych warunkach pomiarowych przy najczęściej spotykanych obciążeniach.

Ostatni etap to weryfikacja drugorzędowych parametrów takich jak liniowość i histereza – następuje to poprzez pomiar w ośmiu punktów z użyciem protokołu wykonującego 10 powtórzeń każdego pomiaru.

Ten dokładny schemat kalibracji i weryfikacji sprawia, że każda platforma z serii OPTIMA oferuje najwyższą możliwą jakość, dokładność i wydajność system pomiarowego.

Film przedstawiający taką kalibrację można zobaczyć poniżej:

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat platformy lub jej procedur kalibracji - skontaktuj się z nami!

Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

Platformy AMTI OPTIMA HPS

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Platformy AMTI OPTIMA HPS został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

na nasz newsletter

Wprowadź swój adres email aby zapisać się do newslettera

Zamknij
Przychodnia
SKLEP