Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Sprzęt rehabilitacyjny i urządzenia do fizjoterapii

VibroTactile - biofeedback wibracyjny

Producent: BIODEX
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 18.945.046
Dostępność: produkt dostępny

Opcja biofeedbacku wibracyjnego do Balance System SD

więcej informacji +48 32 401 0350

VibroTactile to dodatkowy system biofeedbacku wibracyjnego, który jest szczególnie przydatny w ocenie i terapii zaburzeń równowagi.

Spodziewasz się telefonu. Jesteś w miejscu, w którym dzwonek połączenia nie jest mile widziany, więc przełączasz urządzenie w tryb wibracji. Kiedy telefon „dzwoni” – nie widzisz i nie słyszysz go – ale dokładnie wiesz gdzie jest. To biofeedback wibracyjny.


Biofeedback wibracyjny to sprzężenie zwrotne wykorzystujące zmysły człowieka.

Udostępnianie biofeedbacku w czasie rzeczywistym jest kluczowe dla pacjentów i klinicystów. Kiedy zintegrujesz go z Balance System SD lub przenośną platformą BioSway, opcjonalny VibroTactile zaoferuje Ci dodatkową formę biofeedbacku, który wykorzysta zmysły i pomoże wykryć zmiany w wychyleniu. Używając technologii bezprzewodowej, pas TactileBelt odpowiada wibracjami w sytuacji, gdy pacjent wychyli się poza ustawione przez terapeutę parametry.

  

Dodaj zmysły do terapii

Biofeedback w czasie rzeczywistym to bardzo ważny komponent rehabilitacji równowagi. Najczęściej terapeuci dają pacjentom wskazówki werbalne lub ręczne. Biofeedback wibracyjny bezpośrednio oddziałuje na motorykę, poprawia neuroplastyczność – zwłaszcza w temacie prewencji upadków.

 

Idealny dla oceny i terapii zaburzeń przedsionkowych

Biofeedback wibracyjny pozwala w bezpieczny sposób otrzymać pozytywną wiadomość zwrotną przy treningu z zamkniętymi oczami. Pacjenci z zaburzeniami przedsionkowymi za bardzo polegają na zmyśle wzroku czy systemach somatosensorycznych. Aby skupić ich uwagę na układzie przedsionkowym podczas treningu równowagi, konieczna jest eliminacja wskazówek wizualnych. Terapia zaburzeń przedsionkowych zawiera ćwiczenia równowagi, które w połączeniu z biofeedbackiem wibracyjnym, pokazują dużą poprawę w kontroli postawy ciała.

 

Teorie idące za technologią wibracji

Badania i doświadczenia kliniczne dowodzą, że biofeedback wibracyjny stosowany w treningu wychylenia np. na platformie balansowej, może pomóc także w równowadze w innych, bardziej życiowych sytuacjach. Ten typ sprzężenia zwrotnego sprzyja wypracowywaniu nowych, prawidłowych informacji i reakcji. Technologia ta pochodzi z zastosowań militarnych, gdzie używa się jej aby wzmocnić świadomość przestrzenną pilotów myśliwców bojowych za pomocą czujników wibracyjnych, które wszyte są w kombinezony. Technologię tę z powodzeniem zaadaptowano do treningu równowagi i rehabilitacji.

 

Zastosowania:
  • terapia w zaburzeniach przedsionkowych,
  • problemy z balansem po urazach mózgu,
  • udar,
  • neuropatie obwodowe,
  • amputacje,
  • redukcja ryzyka upadku,
  • rehabilitacja seniorów.
Dane techniczne:
  • Wymiary pasa: 71 - 91 cm (S/M), 91 - 122 cm (L/XL)
  • Transmiter: 5V, 50mA, porty RS-232, USB
  • Odbiornik: 5V, 250mA (podczas ładowania), porty: USB, LR-WPAN
Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

VibroTactile - biofeedback wibracyjny

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

VibroTactile - biofeedback wibracyjny został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

na nasz newsletter

Wprowadź swój adres email aby zapisać się do newslettera

Zamknij
Przychodnia
SKLEP