Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Amadeo - rehabilitacja neurologiczna

Producent: Tyromotion
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 13.222.020
Dostępność: produkt dostępny

więcej informacji +48 32 401 0350

Amadeo® to jedyny system mechatroniczny do rehabilitacji, który pozwala na indywidualny ruch poszczególnych palców, w tym kciuka.

Więcej o produktach firmy Tyromotion

 

Ćwiczenia ukierunkowane na osiągnięcie konkretnego celu, pomagają odzyskać utracone funkcje motoryczne u pacjentów z ograniczoną ruchomością palców lub dłoni. Dzięki urządzeniu Amadeo możemy przeprowadzić nie tylko analizę obecnego stanu pacjenta ale przede wszystkim wszechstronną terapię. Dzięki regulowanemu uchwytowi na przedramię system ten jest odpowiedni dla pacjentów w różnym wieku (dzieci już od 7-8 lat). Szyny odpowiadające za ruch palców można przestawiać, dostosowując tym samym urządzenie do pacjentów z różnymi szerokościami dłoni.

Specjalne dostawki na kciuki pozwalają na terapię zarówno lewej, jak i prawej ręki przy użyciu jednej maszyny. Pięć samoprzylepnych magnesów (w tym odpowiednio większy podkład na kciuk) odpowiada za szybkie podpięcie pacjenta do urządzenia.
Dzięki wygodnej, regulowanej konstrukcji całość nadaje się świetnie dla osób przebywających w pozycji siedzącej (np. wózki inwalidzkie – łatwy dostęp do urządzenia pozwala na ich bezproblemową rehabilitację).

 

Oprogramowanie

Zastosowany software pozwala na wybór ręki czy też wyłączenie konkretnych palców. Po przeprowadzonej kalibracji ustawiany jest zakres możliwego (pożądanego) do wykonania ruchu. Pod koniec ćwiczeń przedstawiany jest nam szczegółowy raport na temat wykonanej przez pacjenta pracy. Dzięki temu zachowujemy dużą aktywizację obszarów ciała objętych terapią. Dzięki mnogości czujników możliwy jest także szczegółowy pomiar mocy (zarówno przy zaciskaniu jak i otwieraniu dłoni czy konkretnych palców). Program jest w stanie zbadać, czy pacjent ćwiczy sam, czy też działa aktywnie/przeszkadza maszynie w wykonaniu prawidłowego wzorca ruchowego. Jeśli oprogramowanie wykryje, iż pacjent wykonuje czynność w konflikcie z założoną terapią, automatycznie wypnie dłoń z urządzenia.

 

Możliwości treningowe

 • CPM – terapia bierna – regulacja prędkości ruchu, zakresu, opcja wyłączenia poszczególnych palców, synchronizacji, opcja naprzemiennego zamykania dłoni/kciuka)
 • tryb wspomagany – pacjent prostuje/zgina palce. Ruch wykonywany jest samodzielnie przez pacjenta do granic możliwości a następnie wspomagany przez urządzenie
 • tryb czynny – pacjent bez asysty wykonuje dane ruchy

 

Najważniejsze korzyści systemu Amadeo®

 • Stała i ergonomiczna symulacja chwytu
 • Idealny do stosowania na wszystkich etapach rehabilitacji neurologicznej (ćwiczenia bierne, wspomagające, czynne i interaktywne)
 • Pomiar sił izometrycznych oraz zakresu ruchów, łatwy w obsłudze
 • Zintegrowany biofeedback w czasie rzeczywistym
 • Łatwe dostosowanie do różnych pacjentów

Praca z Amadeo®

 1. Indywidualne ustawienia

Jest tyle rodzajów dłoni ile ludzi. Amadeo® dostosowuje się do szerokości, długości dłoni oraz długości ramienia. Podstawa kończyny górnej jest ustawiana przez terapeutę i odciąża dłoń, przedramię i ramię pacjenta podczas treningu.

2. Ćwiczenia czynne i bierne

Po dopasowaniu palców i kciuka do właściwych uchwytów uruchamiane są automatyczne sekwencje ruchów. Pacjent może wykonywać ćwiczenia czynne i bierne w zależności od stopnia uszkodzenia układu nerwowego. Terapeuta dopasowuje terapię i ustawienia dla każdego pacjent indywidualnie.

 • Ćwiczenia bierne – urządzenie prowadzi ruch pasywny palców
 • Ćwiczenia czynne – trening jest dopasowany do możliwości pacjenta
 • Terapia interaktywna – ćwiczenia czynne wykonywane są w przestrzeni wirtualnej

3. Trening specjalistyczny

Amadeo® porusza palcami oraz kciukiem zgodnie z określonym wzorem . Ruchy mogą być wykonywane jednocześnie, jeden za drugim czy w różnych konfiguracjach . Niektóre palce mogą być całkowicie wyłączone, a zakres ruchomości może być ustawiany dla każdego palca osobno.

Dzięki temu terapeuta może dokładnie dostosować urządzenie do wszystkich ograniczeń jakienma pacjent.

4. Pomiary

Zintegrowane czujniki umożliwiają diagnostykę siły, zakresu ruchu, pomiar tonusu mięśniowego a także ocenę spastyczności opartej na zmodyfikowanej skali Ashwortha oraz skali Tardieu. Dzięki temu w prosty i łatwy sposób możemy udokumentować postępy terapii.

 

 

Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

Amadeo - rehabilitacja neurologiczna

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Amadeo - rehabilitacja neurologiczna został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP