Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Armon Edero - funkcjonalne odciążenie ręki

Producent: Armon Products
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 20.988.001
Dostępność: produkt dostępny

Poprawa jakości życia codziennego u osób z niepełnosprawnością

Cena brutto: 8,856.00 zł
Cena netto: 8,200.00 zł
 
więcej informacji +48 32 401 0350

System odciążenia ręki Armon Edero

System podtrzymania ręki, zaprojektowany specjalnie dla osób z ograniczoną siłą w ramionach i dłoniach. Funkcjonalne odciążenie ręki, które poprawi jakość życia codziennego osób z niepełnosprawnością.


Armon Edero jest bardzo prostym w obsłudze systemem podtrzymania ręki, który zaprojektowany został specjalnie dla osób z ograniczoną siłą w ramionach i dłoniach oraz dla osób, którym sił wystarcza tylko na krótki okres czasu. Urządzenie zalecane jest dla osób z urazem rdzenia kręgowego, zespołem RSI, pacjentów po zawale mózgu oraz cierpiących na różne schorzenia mięśniowe. Urządzenie kompensuje wagę ramienia poprzez bardzo prosty w obsłudze system oparty na sprężynie i odpowiednio ustawionych łącznikach. Ustawienia sprężyny dokonuje się jednorazowo. Armon podąża za ruchami użytkownika, dzięki temu łatwo jest manewrować ręką we wszystkich kierunkach. To właśnie metoda wsparcia ręki jest tym, co wyróżnia produkt na tle konkurencji. To osoba używająca Armona kontroluje urządzenie i decyduje o tym, jaki wykonać ruch.

Armon Edero wyróżnia się spośród rozwiązań konkurencji - nie działa on niezależnie, skazując użytkownika na ruchy, które przewidzała dla niego maszyna. Armon podąża za ruchami ręki - pomaga zrobić to, czego dokładnie chce osoba, która go używa. Armon ułatwi przeprowadzenie ruchu we wszystkich kierunkach. Sprawdź to na sobie!

Armon Edero wspiera pacjenta w:
 • redukcji obciążenia ramion, szyi i barków w pracy statycznej,
 • ergonomicznej pracy,
 • samowystarczalności w jedzeniu oraz piciu,
 • radzeniu sobie z osłabionymi mięśniami rąk.

Urządzenie stosuje się także na stanowisku pracy w celu zapobiegania lub łagodzenia dyskomfortu związanego ze schorzeniami typu RSI/CANS.

Edero kompensuje wagę ramienia o wadze od 900 do 4800 gram. Istnieje możliwość dostosowania poziomu odciążenia w 12 krokach (około 350 gram na krok). Możliwe jest zamontowanie także innych przystawek z linii Armon. Edero występuje w kolorach czarnym (RAL 9005) oraz białym (RAL 9010). Wszystko czego potrzebujesz to kawałek stabilnej powierzchni. Załóż klamrę np. na stół, dokręć pokrętło, załóż łączniki (w ustawieniu na lewą lub prawą stronę) oraz ramię, a na końcu zamontuj uchwyt na przedramię w szybkozłączce. Dostosuj jeszcze poziom odciążenia do swoich potrzeb i gotowe! Waga [g]: 2730 (Edero, klamra mocująca do stołu, uchwyt).

Akcesoria dodatkowe:
 • blokada: specjalny system szybkiej blokady umożliwia „zaparkowanie” uchwytu w miejscu, gdy nie jest on w użyciu. Zaczep dostępny jest bezpośrednio pod uchwytem na przedramię.
 • Jest prosty w użyciu, wystarczy przesunąć uchwyt z adapterem blokującym nad mocowaniem, blokada wskakuje w miejsce i całe ramię Armon staje się nieruchome.
 • adapter do krzesła biurowego: możliwy jest montaż systemu do standardowego krzesła biurowego. W tym celu należy dokupić specjalny adapter – na jedną lub dwie strony. Mocowany jest do sprężyny gazowej krzesła (w standardzie 28 mm). Ramię adaptera można regulować w zakresie wysokości czy odległości od krzesła (wszystkie elementy do regulacji ukryte są za estetyczną osłoną).
 • adapter do wózka inwalidzkiego: dzięki użyciu AUWC można w prosty sposób zamontować Edero do manualnego wózka inwalidzkiego. System obsłuży również inne wózki, jeśli tylko mają podobne do standardowych, pionowe poręcze za oparciem pleców (do których montuje się AUWC). Adapter składa się m.in. z 3 dysków, które można niezależnie obracać. Ich montaż możliwy jest na poręczach o średnicach: 18-22 25-27 oraz 28 mm.
 • oko blokujące: oko może być domontowane do dowolnego uchwytu Armon. Dzięki niemu można “zaparkować” np. Edero w klamrze, która przymocowana jest do stołu. Oko montowane jest dwoma śrubami do uchwytu. Można je wygiąć tak, aby ułatwić korzystanie z niego użytkownikowi - zależnie od stanu jego mięśni i umiejętności.
Zastosowanie

Urządzenie stosuje się także na stanowisku pracy w celu zapobiegania lub łagodzenia dyskomfortu związanego ze schorzeniami typu RSI/CANS. Ramię podpierające składa się z mechanizmu balansowego oraz systemu kompensującego wagę. Ręce użytkownika są podpierane przez cały czas, urządzenie dodatkowo bierze na siebie część obciążenia, jakiemu standardowo poddawane są barki, szyja oraz plecy. Ruchy wykonywane za pomocą systemu Armon są płynne, łatwe i kosztują użytkownika bardzo mało energii. Poprawia się również pozycja przy wykonywaniu prac różnego typu (głównie prac precyzyjnych).

Wskazania
 • stwardnienie zanikowe boczne (SLA),
 • rdzeniowy zanik mięśni (SMA),
 • stwardnienie rozsiane (SM),
 • reumatyzm,
 • stan po operacji piersi,
 • stan poudarowy,
 • uszkodzenie rdzenia,
 • ból pleców lub barków.
Rozmiary

Ważnym aspektem pracy z urządzeniem Armeo jest właściwe dobranie rozmiaru uchwytu ręki. Dane podane są w centymetrach (pierwsza wartość to średnica otworu na przedramię w uchwycie), drugą wartością jest dopuszczalny obwód zmierzony w najgrubszym miejscu przedramienia.

 • M - 6 cm (obwód <19 cm)
 • L - 8 cm (obwód 19 - 25 cm)
 • XL - 10 cm (obwód > 25 cm)Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

Armon Edero - funkcjonalne odciążenie ręki

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Armon Edero - funkcjonalne odciążenie ręki został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP