Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

G-EOS - Siła terapii chodu z wykorzystaniem end-effektora

Producent: Reha Technology
0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 18.992.001
Dostępność: produkt dostępny

G-EOS System - najbardziej zaawansowany na świecie system do rehabilitacji i reedukacji chodu. Przeznaczony dla wymagających terapeutów, chcących posługiwać się sprzętem najbardziej skutecznym dla pacjentów. Bardzo wysoka jakość i najnowsze rozwiązania prosto ze Szwajcarii.

więcej informacji +48 32 401 0350

G-EOS firmy Reha Technology to najbardziej zaawansowany na świecie system do rehabilitacji i reedukacji chodu, przeznaczony dla wymagających terapeutów, chcących posługiwać się w swojej terapii najbardziej skutecznym sprzętem. Cechuje go bardzo wysoka jakość i najnowsze rozwiązania prosto ze Szwajcarii.

Reha-Technology – pasja do terapii chodu z asystą robota

Od ponad 10 lat Reha Technology z powodzeniem opracowuje innowacyjne, zrobotyzowane systemy terapii chodu w dziedzinie rehabilitacji neurologicznej. Seria systemów G-EO, oparta na zasadzie end-efektorów, upraszcza pracę terapeutów, zmniejsza obciążenie fizyczne i wspiera szerokie i różnorodne spektrum pacjentów z ograniczoną mobilnością i wydolnością fizyczną.

Produkty Reha Technology zapewniają spersonalizowaną terapię za pomocą inteligentnej technologii robotów i umożliwiają zwiększenie intensywności treningu zgodnie z potrzebami pacjenta.

“Kto chce się ponownie nauczyć chodzić, musi chodzić”

Prof. Dr. Stefan Hesse (1960-2016)
Ordynator neurologii Medical Park Berlin, Niemcy
Współtwórca G-EO System

 

Terapia chodu z asystą robota jest skuteczną metodą rehabilitacji pacjentów neurologicznych. Technologia ewoluowała znacząco w ciągu ostatnich kilku lat we współpracy z wiodącymi klinikami i uniwersytetami. Obecnie terapia z asystą robota jest niezbędnym narzędziem w rehabilitacji neurologicznej. Niezliczona ilość badań potwierdza kliniczne dowody skuteczności terapii chodu z wykorzystaniem end-effectora w porównaniu z terapią konwencjonalną.

 

Zastosowanie robotów do reedukacji chodu w klinikach i praktyce fizjoterapeutycznej znacznie zwiększyło opłacalność i skuteczność rehabilitacji chodu, złagodziło fizyczne obciążenie terapeutów i pomogło pacjentom rozpocząć samodzielne chodzenie w bardziej skuteczny i ukierunkowany na cel sposób. System do reedukacji chodu G-EO firmy Reha Technology oparty na zasadzie end-effektorów umożliwia bardzo wczesną terapię wielu patologii neurologicznych w sposób zależny od wydajności.

 

Zasada End-effektora – krótki czas mocowania pacjenta

Robot do reedukacji chodu G-EO, oparty na zasadzie end-effectora, znacząco zmniejsza obciążenie terapeutów. Prowadzenie zajętej kończyny wymaga jedynie dystalnego zabezpieczenia - w tym przypadku stóp. Nie ma skomplikowanych kroków konfiguracji
i regulacji, dlatego też średni czas dostosowania do pacjenta wynosi około pięciu minut. W rehabilitacji chodu z wykorzystaniem robota stanowi to istotny czynnik w skutecznym przebiegu terapii.

 

 

Zorientowany na potrzeby pacjentów, życie codzienne oraz terapeutów. 

Stworzone do potrzeb codziennego życia, różnorodne czynności związane z chodem w G-EOS, od chodzenia po powierzchni płaskiej, po radzenie sobie z powierzchniami pochyłymi i schodami, zarówno w górę, jak i w dół, w różnych trybach aktywności - pasywnej, aktywnej lub aktywnej asysty - przynoszą korzyści bardzo szerokiej populacji pacjentów i umożliwiają spersonalizowaną terapię chodu w różnych wskazaniach. Modułowość  G-EOS umożliwia elastyczną, holistyczną terapię dostosowaną do zdolności chodzenia pacjenta.Funkcja segmentacji ruchu umożliwia również terapeucie trenowanie określonych faz chodu pod względem jakości i wydajności, od «Initial Contact» poprzez «Midstance» do «Terminal Swing» indywidualnie z uwzględnieniem obrazu klinicznego pacjenta.

 

 

Naturalny wzorzec chodu- stale dostosowywany podczas terapii

G-EOS pomaga pacjentom zapewniając symulację fizjologicznego wzorca chodu i aktywacji mięśni. Szeroki zakres opcji konfiguracyjnych można zmienić bez przerywania terapii i umożliwić dostosowanie wzorca chodu zgodnie z obrazem klinicznym pacjenta.

 

 

Poprawa terapii- duża intensywność, szybkość i odtwarzalność

Rehabilitacja neurologiczna musi być dostosowana do indywidualnych możliwości pacjentów z odpowiednią intensywnością od samego początku. Aby zapewnić długotrwały i skuteczny przebieg terapii, ważne jest wykonywanie ruchów z dużą liczbą powtórzeń dla określonego zadania i w fizjologicznie poprawny sposób. G-EO firmy Reha Technology pełni kluczową funkcję w ukierunkowanej, wczesnej i intensywnej terapii. Robot do reedukacji chodu upraszcza i usprawnia zarówno przebieg terapii dla terapeutów, jak i cały proces terapii. Pacjent, terapeuta i  terapia jako całość cieszą się ogromnymi korzyściami.

Dzięki zastosowaniu reedukacji chodu z wykorzystaniem robotów spada obciążenie fizjoterapeutów. Terapeuta może skupić się na pacjencie i terapii w bardziej precyzyjny i ukierunkowany sposób. To ulepszenie pozostawia więcej czasu na monitorowanie i informowanie pacjenta, co z kolei prowadzi do istotnego pozytywnego wzrostu zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej motywacji pacjentów i terapeutów.

 

 

Kluczowe cechy G-EOS:

 • 6 trajektorii chodu (po płaskim do przodu i do tyłu, po powierzchniach pochyłych w górę i w dół, po schodach w górę i w dół)
 • 3 tryby chodu (bierny, aktywny, aktywnej-asysty)
 • Masa ciała pacjenta do 200 kg
 • Wzrost pacjenta od 90 cm do 200 cm
 • Wzorzec chodu zbliżony do naturalnego zgodnie ze wzorcami opisanymi przez Jacqueline Perry w książce pt. Gait Analysis: Normal and Pathological Function
 • Dynamiczne odciążenie pacjenta
 • Biofeedback zapewniający funkcjonalne środowisko, zwiększające motywację wykonywanych ćwiczeń
 • Narzędzia oceny oraz raporty w celu zapewnienia obiektywizacji i ciągłego monitorowania wyników pacjenta
 • Możliwość modyfikacji z poziomu oprogramowania pozycji tułowia pacjenta względem pozycji jego kończyn dolnych – w każdej płaszczyźnie (czołowej, poprzecznej, strzałkowej), w celu odpowiedniej stymulacji wzorców ruchowych w stawie biodrowym i kolanowym
 • Brak konieczności dopasowywania się pacjenta do osi stawów urządzenia
 • Krótszy czas podpięcia do urządzenia (około 5 min) niż do urządzeń używających ortez (powyżej 20 minut)
 • Możliwość ćwiczeń we własnym zaopatrzeniu ortopedycznym (łuski, ortezy, buty)
 • Możliwość wykorzystania wsporników kolan – do zablokowania ruchomości stawu kolanowego w płaszczyźnie strzałkowej.
 • Możliwość swobodnej pracy miednicy, bez dodatkowych modułów, z możliwością jej stabilizacji wielo- lub jednopunktowo (tzn. możemy zablokować ruchy miednicy w kilku kierunkach)
 • Możliwość modyfikacji pozycji środka podarcia względem środka ciężkości pacjenta, tzn. pozycję stóp można wysunąć w przód lub w tył względem tułowia, jeżeli pacjent nie może jej utrzymać w sposób wyprostowany
 • Możliwość wyposażenia w moduł do FES (Funkcjonalnej Elektrostymulacji) działający jednocześnie z ruchem podstaw stóp
 • Trening ruchów częściowych
 • Serwis urządzenia na terenie RP, urządzenie ma w standardzie gwarancje dwuletnią

 

System posiada na chwilę obecną 5 instalacji w Polsce, ok. 100 na świecie w krajach takich jak Niemcy, Włochy, USA, Hiszpania, ZEA i inne.

Wymiary:

 • Długość: 310 cm
 • Szerokość: 204 cm
 • Wysokość standardowa: 260 cm

 

Przykładowe filmy prezentujące możliwości robota do reedukacji chodu G-EOS:

G-EO System - efekty rehabilitacji Pani Gabrieli chorej na SM

Historia Damiana MPD/ Projekty Unijne Technomex/ Bezpłatna rehabilitacja

Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

G-EOS - Siła terapii chodu z wykorzystaniem end-effektora

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

G-EOS - Siła terapii chodu z wykorzystaniem end-effektora został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP