Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Egzoszkielet EKSO GT/NR

Producent: Ekso Bionics
10 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 18.993.001
Dostępność: produkt dostępny

Egzoszkielet Ekso GT/NR amerykańskiej firmy Ekso Bionics to przenośny bioniczny szkielet przeznaczony do użytku w celach rehabilitacji praktycznie każdego pacjenta z porażeniem lub niedowładem kończyn dolnych.

więcej informacji +48 32 401 0350

Egzoszkielet Ekso GT/NR amerykańskiej firmy Ekso Bionics to przenośny bioniczny szkielet przeznaczony do użytku w celach rehabilitacji praktycznie każdego pacjenta z porażeniem lub niedowładem kończyn dolnych.

Egzoszkielet Ekso GT/NR pozwala na wykonywanie ruchów wstawania z i siadania na krześle oraz na wykonywanie chodu w sposób naturalny, z prawidłowym przenoszeniem obciążenia między kończynami. Egzoszkielet jest zasilany bateryjnie, ruchy są wykonywane za pomocą silników, co wspomaga utracone funkcje nerwowo-mięśniowe, dzięki czemu można np.:

 • Umożliwić ludziom po porażeniu całkowitym, z minimalną sprawnością przedramion, wykonywanie ruchów wstawania i chodzenia;
 • Ponownie nauczyć pacjenta prawidłowych wzorców chodu;
 • Wspomagać odpowiednie stawianie stóp na ziemi.

Egzoszkielet spełnia wszelkie założenia dotyczące innowacyjności – jego światowa premiera miała miejsce w 2012 roku! Natomiast najnowsza generacja egzoszkieletu – EksoNR miała swoją premierę w roku 2019!

 

Ekso GT/NR to egzoszkielet do reedukacji chodu przeznaczony do użytku pod nadzorem terapeuty u pacjentów o różnym stopniu porażenia (częściowe, całkowite) lub niedowładu (wiotki, spastyczny, połowiczy), które mogą być wynikiem schorzeń neurologicznych lub urazów (np. udar, uszkodzenie rdzenia kręgowego, urazowe uszkodzenie mózgu). Egzoszkielet wspomaga reedukację chodu u pacjentów, a praktycznie każdy użytkownik dopuszczony przez lekarza i fizjoterapeutę do treningów chodził już podczas pierwszej sesji. 

Egzoszkieletu mogą używać m.in. pacjenci z:

 • Całkowitym uszkodzeniem rdzenia do wysokości C7 włącznie;
 • Częściowym uszkodzeniem rdzenia (na dowolnym poziomie);
 • Po incydencie udarowym;
 • Stwardnieniem Rozsianym;
 • Mózgowym Porażeniem Dziecięcym;
 • Zespołem Guillaina-Barrego;
 • Neuroboreliozą;
 • Przebytym urazem czaszkowo-mózgowym;
 • Innymi chorobami neurologicznymi charakteryzującymi się problemem z chodem lub brakiem możliwości chodu

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Napisz: drp@technomex.pl lub zadzwoń: +48 509 323 417
 

 

Egzoszkielet Ekso GT/NR został zaprojektowany z myślą o ośrodkach, gdzie w ciągu dnia terapeuci mają kontakt z różnymi pacjentami. Egzoszkielet jest nakładany na ubranie pacjenta, a samo dopasowanie urządzenia zajmuje mniej niż 5 minut. Egzoszkielet Ekso GT/NR umożliwia prowadzenie funkcjonalnej rehabilitacji, chodu oraz ćwiczeń polegających na przenoszeniu obciążenia między stronami w niespotykany dotąd sposób dzięki wykorzystaniu następujących unikalnych funkcji:

 

 • Oprogramowanie Step Generator pozwala na optymalny dobór parametrów treningu, tak aby pacjent zaczął jak najszybciej chodzić (podczas pierwszej sesji), a jednocześnie można były szybko przejść do ustalania optymalnych parametrów treningu (np. ustalenie wzorca chodu i liczby kroków na sesję);
 • Różne tryby treningowe pozwalają na dopasowanie się urządzenia do postępów pacjenta;
 • Specjalne narzędzie do kontrolowania poprawności i symetryczności wykonywania ruchów z punktu widzenia biomechaniki chodu.

 

 

Egzoszkielet Ekso GT/NR umożliwia trening chodu za pomocą kilku różnych trybów:

 • FirstStep – zadanie użytkownika polega na prawidłowym przeniesieniu ciężaru ciała na nogę przeciwną do wykonywanego kroku. Jeżeli fizjoterapeuta uzna, ze zadanie zostało wykonane poprawnie- za pomocą przycisku wyzwala każdy kolejny krok;
 • ProStep – użytkownik wykonuje krok poprzez przesunięcie bioder w bok i przód. Egzoszkielet rozpoznaje, że pacjent osiągnął optymalną pozycje i pomaga w wykonaniu kroku;
 • ProStep Plus – program umożliwiający połączenie koordynacji czujników odciążenia w podeszwach oraz przeniesienia ciężaru ciała. Użytkownik wykonuje krok poprzez przesunięcie bioder w bok i odciążenie czujnika znajdującego się w podeszwie;

Tryb Smart Assist to innowacyjne i unikatowe w odniesieniu do podobnych urządzeń rozwiązanie techniczne, które pozwala pacjentom używać maksymalnej możliwej do uzyskania przez siebie siły do chodzenia. W zależności od celu treningu, terapeuta może ustalić konkretną wartość siły, z jaką Ekso GT/NR ma wspomagać ruch pacjenta lub też pozwolić urządzeniu na automatyczne wykrywanie siły z jaką oddziałuje pacjent i dopasowywanie do tego siły z jaką wspomaga ruch w czasie rzeczywistym. Przykładowo terapeuta może ustawić większą siłę wspomagania, aby skoncentrować się na jakości chodu, lub mniejszą siłę wspomagania, aby skupić się na rozwijaniu ruchu inicjującego chód.

Dostępne tryby pracy modułu Smart Assist to:

 • Bilateral Max Assist – urządzenie używa maksymalnego poziomu wspomagania, od pacjenta nie wymaga się żadnego oddziaływania kończynami dolnymi na urządzenie, do inicjacji ruchu jest potrzebna umiejętność utrzymania równowagi i przenoszenia obciążenia między stronami;
 • Adaptive Assist – pacjent wkłada w ruch tyle siły, ile potrafi, urządzenia automatycznie wykrywa i dodaje brakującą siłę, w efekcie czego chód pacjenta jest płynny. Terapeuta otrzymuje informację zwrotną o sile, z którą urządzenie wspomaga pacjenta, aby był w stanie zrealizować krok w określonym czasie;
 • Fixed Assist – każda z nóg Ekso GT/NR pracuje z określonym poziomem wspomagania (0 – 100), dzięki czemu pacjent wykonuje kroki w określonych odcinkach czasu. Wartości poziomu wspomagania są ustalane na podstanie informacji uzyskanych podczas pracy w trybie Adaptive Assist, dzięki czemu terapeuta może śledzić wpływ różnych trybów treningu na progres procesu rehabilitacji.

Od niedawna, wraz z aktualizacją Smart Assist, urządzenie posiada również funkcje:
 

 • PreGait - innowacyjny tryb przygotowujący pacjentów do treningu chodu poprzez szereg ćwiczeń takich jak trening równowagi z informacją zwrotną, przysiady, unoszenia kolan oraz kroczenie w miejscu.
 • FreeGait - chód bez wspomagania, z ramą służącą głównie do stabilizacji pacjenta.
 • QuickFit - teraz urządzenie jest w stanie zapamiętać również parametry poprzedniego treningu danego pacjenta, dzięki czemu czas spędzony na dopasowaniu urządzenia między sesjami jest jeszcze krótszy!

Nowy dotykowy kontroler eksoView został zaprojektowany, aby ułatwić obsługę urządzenia. Dzięki dużemu wyświetlaczowi, widocznym statystykom i wskazówkom dźwiękowym służącym do poprawy chodu, jest intuicyjny, łatwy w ustawieniu i zapewnia informacje zwrotne w czasie rzeczywistym, aby pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać Twój czas z pacjentem.

 

Ostatnią ważną rzeczą jest możliwość rozbudowy urządzenia o integrację z modułem do FES (funkcjonalnej elektrostymulacji), co pozwoli na jeszcze lepsze usprawnianie pacjentów.

ZOBACZ ULOTKĘ O FUNKCJONALNEJ ELEKTROSTYMULACJI (FES)

 

Biofeedback

Egzoszkielet Ekso GT/NR jest w stanie dostarczyć pacjentowi dźwiękową informację zwrotną. Pomaga on w przekazaniu pacjentowi informacji, czy prawidłowo wykonuje przenoszenie obciążenia podczas inicjowania kroku (w odniesieniu do poprawności ruchu wykonywanego w płaszczyźnie strzałkowej i czołowej). Tryb treningu wykorzystuje się do określenia właściwych zakresów ruchu przy przenoszeniu obciążenia, gdy przygotowuje się pacjenta do przejścia z pracy w trybie FirstStep do ProStep.

Ekso Pulse

Egzoszkielet Ekso GT/NR potrafi również rejestrować dane dotyczące przebiegu terapii i przesyłać je po zakończeniu sesji na serwery zewnętrzne. Każdy posiadacz Ekso, jeżeli ma również dodatkową usługę Ekso Pulse może po zakończeniu sesji przeglądać on-line oraz eksportować dane z sesji, takie jak liczba kroków, czas sesji, ustawienia wspomagania itd. Pozwala to na lepszy wgląd w progres pacjentów, planowanie kolejnych sesji dzięki analizie danych z poprzednich sesji i kontrolować wykorzystanie urządzenia.

Wszystkie te ulepszenia sprawiają, że Ekso GT/NR to nadal najbardziej innowacyjny, najłatwiejszy w obsłudze i  najlepiej dostosowany do rehabilitacji egzoszkielet na świecie! Ekso GT/NR to nie tylko najnowocześniejsza technologia, ale kompletny program neurorehabilitacyjny!

Egzoszkielet Ekso GT/NR jest także najlepiej przebadanym naukowo egzoszkieletem na rynku. Został opracowany na podstawie ponad 100 badań naukowych i testów klinicznych na całym świecie.

Zalety stosowania Ekso GT/NR – dla ośrodków:

 • Zwiększenie grona odbiorców usługi rehabilitacyjnej;
 • Optymalizacja czasu pracy terapeutów i wykorzystania zasobów w ośrodku dzięki bardzo krótkiemu czasowi potrzebnemu na dopasowanie urządzenia do pacjenta i małej przestrzeni wymaganej do przechowywania sprzętu;
 • Zwiększenie kompetencji personelu dzięki bardzo dobremu, sprawdzonemu systemowi szkolenia terapeutów przez praktyków.

Zalety stosowania Ekso GT/NR – dla terapeutów:

 • Wyjątkowa metoda reedukacji właściwego wzorca chodu;
 • Zmniejszenie fizycznego obciążenia terapeutów przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności i powtarzalności treningu z punktu widzenia prawidłowej biomechaniki ruchu;
 • Ułatwia poznanie nowoczesnych technologii i ich oddziaływania na pacjenta dzięki uzyskiwaniu obiektywnych danych na temat postępów rehabilitacji;
 • Możliwość dopasowania do potrzeb pacjenta poprzez zmianę długości i wysokości kroku oraz czasu trwania fazy przenoszenia;
 • Wymuszenie optymalnego sposobu przenoszenia obciążenia podczas ruchu;
 • Zwiększony efekt terapeutyczny dzięki wskazówkom dźwiękowym podczas treningu;
 • Możliwość dopasowania urządzenia do pacjentów spastycznych poprzez modyfikację czasu trwania ruchu siadania, wstawania i przenoszenia;
 • Niwelacja negatywnych efektów przykurczów dzięki opcji dopasowania zakresu kątów w stawie biodrowym i kolanowym;
 • Minimalizacja ryzyka obtarć i odcisków dzięki odpowiednio zaprojektowanym elementom mocującym kończyny do urządzenia.

 


Przykładowe filmy prezentujące możliwości Egzoszkieletu:

Najnowszy filmik EksoNR

 

Badania skuteczności terapii z egzoszkieletem EksoGT u pacjentów chorych na SM w KOMR w Dąbku

 

Mateusz po urazie rdzenia nie poddał się. Jak pomogła mu rehabilitacja, crossfit i egzoszkielet?

 

Michał i Egzoszkielet EKSO GT 

 

Klaudia i jej praca z egzoszkieletem EKSO GT

 

 

 


Lista egzoszkieletów na terenie Polski

Zdobądź środki na zakup

Opinie (10)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

Egzoszkielet EKSO GT/NR

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Egzoszkielet EKSO GT/NR został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP