Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Rehabilitacja zaburzeń chodu w wyniku uszkodzeń neurologicznych z muzykoterapią

 

"Rehabilitacja chodu pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi z muzykoterapią na bieżni 
Podsumowanie badań przeprowadzonych przez Hope Young, MT-BC | Centrum Muzykoterapii, Inc. 


Zaburzenia chodu, szczególnie zamrożenie chodu, należą do największych zaburzeń w Chorobie Parkinsona .1 Zamrożenie chodu (FOG) ma tendencję do korelacji z bradykinezą, sztywnością i upośledzeniem funkcji poznawczych a objawy te przypisywane są powstawaniu korowych ciał Lewy'ego - białek, które tworzą się w regionach wytwarzających dopaminę, które kontrolują ruchy dowolne - np. jądra podstawne. Tkanki te zaczynają obumierać zaraz po pojawieniu się ciał Lewy'ego, wyjaśniając objawy choroby Parkinsona powiązane z ruchem.  
 
Egzogenne dostarczanie dopaminy może być korzystne w poprawianiu szybkości i stopnia reakcji mięśni. Jednak po latach leczenia dopaminą jej skuteczność może się zmniejszyć. Może być konieczne zwiększenie dawki lub wprowadzenie nowych leków. Badanie porównujące czas reakcji osób z chorobą Parkinsona pokazało, że stosowanie dopaminy lub jej brak nie wpływało na pacjentów, co sugeruje, że konieczna do uzyskania odpowiedzi jest integralność jąder podstawy. Podsumowując, objawy choroby Parkinsona związane z ruchem powodują częstsze upadki, co jest główną przyczynę śmierci u pacjentów z tym zaburzeniem. Konwencjonalne metody lecznicze w chorobie Parkinsona, takie jak farmakoterapia i  głęboka stymulacja mózgu, mogą być skuteczne w radzeniu sobie z zaburzeniami chodu. Jednak terapia neurologiczna w postaci muzykoterapii w formie rytmicznej wskazówki słuchowej (RAC) i muzyka z udoskonalonymi technikami augmentacji motorycznej, wykazały skuteczność jako środki wspomagające leczenie farmakologiczne i chirurgiczne...."

 

Pobierz całą publikację w PDF

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

na nasz newsletter

Wprowadź swój adres email aby zapisać się do newslettera

Zamknij
Przychodnia
SKLEP