Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

MOTOmed letto 2 - KG i KD

0 opinie | Dodaj opinię

Nr katalogowy: 12.171.015
Dostępność: produkt dostępny

Elektryczny rotor kończyn dolnych i górnych dla pacjentów leżących

Cena brutto: 32,619.89 zł
Cena netto: 30,203.60 zł
 
więcej informacji +48 32 401 0350

Rotor do terapii osób leżących

Idealne rozwiązanie dla pacjentów, których terapia odbywa się w łóżku - seniorzy, osoby w cięzkim stanie, po niedawno przebytych zabiegach, dorośli ze śpiączką.


Urządzenie na kółkach dla pacjentów leżących: łatwe w przenoszeniu i ustawianiu bez potrzeby zmiany pozycji pacjenta. Bardzo pomocne przy zajęciach fizjoterapeutycznych (utrzymywanie ruchliwości, profilaktyka przeciwzakrzepowa, zapobiaganie odleżynom). Prowadzenie nogi i odciążenie kolana (opcjonalne przystawki) umożliwia pracę z pacjentami w stanie śpiączki i pacjentami z paraliżem kończyn dolnych.

Możliwości terapii:

  • trening pasywny z użyciem siły silnika: Podczas tego treningu ręce i nogi poruszane są przy pomocy siły silnika. Pasywny trening jest przede wszystkim zalecany przy paraliżu spastycznym oraz przed rozpoczęciem fizjoterapii. Poprzez tego typu trening mięśnie kończyn górnych i dolnych rozluźnią się, a napięcie mięśniowe zmniejszy się i ureguluje.
  • trening aktywny z użyciem mocy silnika oraz funkcji ServoTreten (wspomaganie pedałowania): Użytkownicy posiadający niewiele własnych sił ruchowych mogą z pomocą silnika sami prowadzić aktywny trening. Przy tym treningu pacjenci wykorzystują pozostałe im do dyspozycji siły, a dzięki mocy silinika i specjalnemu oprogramowaniu wzrasta tempo wykonywanych ćwiczeń. Dzięki treningowi z zastosowaniem funkcji ServoTreten pacjenci są w stanie wykorzystywać nawet minimalnie pozostałe im siły już w początkowej fazie procesu rehabilitacji.
  • trening aktywny: Trening, przy którym mięśnie muszą pokonać przeciwną siłę hamującą. Stopień trudności siły hamującej można ustawić na różnych poziomach. Nasze urządzenia posiadają 16 (viva1, letto) do 20 (viva2, gracile) poziomów, które można ustawić z dokładnie dozowanym obciążeniem. Osiągnięcia pacjenta mierzone w Watt są widoczne na wbudowanym monitorze. Przed, w czasie oraz po zakończeniu aktywnego treningu dobrze jest zastosować króttki trening pasywny, który pomaga rozluźnić i zregenerować mięśnie.

Cele terapii:

  • redukowanie spastyki i polepszenie sprawności fizycznej,
  • odkrywanie pozostałych ukrytych sił mięsniowych,
  • złagodzenie następstw braku ruchu,
  • wspomaganie umiejętności chodzenia,
  • wzmocnienie psychiki i poprawa samopoczucia.
Zdobądź środki na zakup

Opinie (0)

Dodaj opinię

Zła           Dobra
Nasi partnerzy
Zamknij

Zadaj pytanie o produkt

MOTOmed letto 2 - KG i KD

Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

MOTOmed letto 2 - KG i KD został dodany do Twojego koszyka.

Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

na nasz newsletter

Wprowadź swój adres email aby zapisać się do newslettera

Zamknij
Przychodnia