Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Wykorzystanie trakcji w terapii bólu kręgosłupa

  • Data
02 grudnia 2020 opublikowane w Nowości

Webinar poświęcony będzie zagadnieniom związanym z mechaniczną trakcją kręgosłupa. W jego trakcie poruszone zostaną zagadnienia związane z mechaniką zabiegu, jego wpływem na kręgosłup i objawami pacjenta, a także sposobem wykonania czy doborem parametrów zabiegowych.

 

  

Opis webinaru

Webinar poświęcony będzie zagadnieniom związanym z mechaniczną trakcją kręgosłupa. W jego trakcie poruszone zostaną zagadnienia związane z mechaniką zabiegu, jego wpływem na kręgosłup i objawami pacjenta, a także sposobem wykonania czy doborem parametrów zabiegowych. Można się będzie również dowiedzieć dla kogo taki zabieg jest przeznaczony, czy należy trakcję mechaniczna łączyć z innymi zabiegami i jakie problemy w czasie zabiegu mogą się pojawić. Krótko zostaną też omówione różne cechy stołów do trakcji mechanicznej oraz ich znaczenie dla samego zabiegu.

Webinar będzie miał konstrukcję hybrydową, czyli w części pierwszej przedstawimy przygotowany wcześniej film, następnie zaprosimy państwa do dyskusji i zadawania pytań na żywo.

Nieważne jakie urządzenie do trakcji wykorzystujesz - w naszym webinarze znajdziesz praktyczne wskazówki. 

Cele webinaru:

  • Kwalifikowanie pacjenta
  • Wskazania
  • Przeciwskazania
  • Najczęściej popełniane błędy


Dla kogo ?

Webinar jest przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują sie bólami kręgosłupa. Dla tych, którzy posiadają stół do trakcji i dla tych, którzy rozważają jego zakup. 

 

 

 

Prowadzący mgr Michał Dylewski

Tytuł magistra fizjoterapii uzyskał w 2001 roku na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Od roku 2004 pracuje w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku, początkowo jako fizjoterapeuta/ terapeuta manualny, obecnie jako Koordynator do Spraw Rozwoju Rehabilitacji w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym Układu Ruchu. Uczestnik wielu specjalistycznych szkoleń z zakresu terapii manualnej, takich jak metoda mechanicznego diagnozowania i terapii według McKenzie czy Mobilizacji z Ruchem według Briana Mulligana. W roku 2002 - po zdanym egzaminie międzynarodowym - uzyskał tytuł terapeuty uwierzytelnionego metody McKenzie (MDT Credentialed Therapist). W następnych latach był uczestnikiem wielu kursów z zakresu koncepcji SET, Kinesiology Tapingu, treningu sensomotorycznego, technik terapeutycznych tkanek miękkich czy terapii punktów spustowych. Jest też uczestnikiem jedynego przeprowadzonego w Polsce szkolenia z terapii manualnej przeprowadzonego osobiście przez twórców metody, Freddiego Kaltenborna i Olafa Evjentha, które odbyło się w roku 2011 w Klinice uzdrowiskowej Pod Tężniami w Ciechocinku. Od momentu powstania Centrum Terapii Manualnej im. profesora F. Kaltenborna w roku 2011 jest jej pracownikiem, łącząc te obowiązki z pracą laboratorium badawczym i wykładami prowadzonymi w Bydgoskiej Szkole Wyższej. 

Od roku 2007 jest autorem ponad 60 prac naukowych, prelegentem wielu szkoleń i warsztatów z zakresu technik terapeutycznych, analizy ruchu i Nordic Walking (uprawnienia trenera narodowego Międzynarodowej Federacji Nordic Walking uzyskał w roku 2010).

Połączenie zainteresowania terapią manualną, zwłaszcza technikami dotyczącymi tkanek miękkich, analizą ruchu i biomechaniką widoczne jest zarówno w tematach kolejnych publikacji, jak i w prowadzonych od roku 2010 kursach specjalistycznych.

 

 

 

 

 

Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP