Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

NOVA - przenośna hipertermia

 • Data
22 lutego 2018 opublikowane w Nowości

Kontrolowana stymulacja termiczna do celów terapeutycznych

Nova

 

Nova to system, który rewolucjonizuje koncepcję hipertermii. Opierając się na podstawowych założeniach metodologii przegrzania tkanek, możliwości terapeutycznego działania termicznego na układ mięśniowo-szkieletowy przy jednoczesnej kontroli głębokości pracy  i intensywności , powstała całkowicie nowa technologa.

DCC (Dual Concentric Conductor) zapewnia innowacyjne oprogramowanie, kompaktowe wymiary, łatwość transportu i 10-calowy kolorowy dotyk ekran wprowadzając pojęcie Hipertermia 2.0, odcinając się od przeszłości.


Różnica przeszłością i przyszłością diatermii

Narzędzie jest kompaktowe i łatwe w transporcie, zostało stworzone z myślą o prostym i ciągłym użytkowaniu. Nowoczesny design sprawia, że jest ergonomiczna i atrakcyjna. Zgodność z kryteriami bezpieczeństwa gwarantuje zniesienie ryzyka pracy dla operatora i pacjenta w odniesieniu do norm.

Szeroki kolorowy ekran dotykowy pozwala w prosty sposób wykonać sterowane, automatyczne zabiegi bez ograniczeń w interakcji urządzenie-operator, aby zapewnić maksymalną skuteczność interwencji.

Innowacyjne tryby konfiguracji rozszerzają zasięg i wskazania terapeutyczne. Sekcja biblioteki i narzędzia symulacyjne dostępne w oprogramowaniu urządzenia upraszczają proces uczenia się operatora, minimalizują ryzyko nietrafionych parametrów, zwiększając skuteczność terapii.

 

Wskazania terapeutyczne

Tysiące zabiegów potwierdziło skuteczność hipertermicznej stymulacji zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego, zarówno traumatycznych, jak i zwyrodnieniowych.

Specyfika pracy na urządzeniu i pełna kontrola energii pracy sprawiają, że jest to najlepsza opcja terapii również zaburzeń związanych ze sportem i urazów mięśni.

Wzrost temperatury jest głęboki, intensywny, ukierunkowany i kontrolowany, przyspieszając rekonwalescencję i zwiększenie zakresu ruchu.


Efekt terapeutyczny

Dostarczona energia oddziałuje z tkanką  wywołując zarówno typowe jak i unikalne efekty hipertermicznej stymulacji. Efekt "niszczenia" uszkodzonych komórek uwalnia czynniki wzrostu, które stanowią bodziec regeneracyjny i reparacyjny.

Miejscowa hiperwaskularyzacja zwiększa produkcję metabolitów i usuwa katabolity

i wysięki.

Znaczące rozszerzenie naczyń krwionośnych wydłuża czas kontaktu ścian naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych, zwiększa liczbę i szybkość przemian chemicznych i biochemicznych, determinując znaczący wzrost metabolizmu i utlenienia tkanek.

Silny wzrost termiczny wzmacnia połączenie oraz plastyczność tkanki łącznej i ścięgnistej, wspomagając w odzyskaniu zakresu ruchomości bez ból.


Właściwości NOVA:

 • Głęboko kontrolowana diatermia
 • Automatyczna konfiguracja dla każdej patologii
 • Automatyczna konfiguracja dla każdego rodzaju tkanki
 • Głębokie skanowanie
 • Leczenie z częstotliwością
 • Udowodniona skuteczność terapeutyczna - wiele badań i tysiące zabiegów
 • Niezależny operator: jego obecność nie jest wymagana podczas terapii,
 • powtarzalny wynik terapeutyczny  
 • Bezpieczeństwo pacjenta i operatora
 • Minimalne wymiary i waga (łatwy transport)
 • Rentowność inwestycji - bez materiałów eksploatacyjnych
Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

na nasz newsletter

Wprowadź swój adres email aby zapisać się do newslettera

Zamknij
Przychodnia