Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Co ma wspólnego design, rehabilitacja i nowe technologie?

  • Data
03 lipca 2019 opublikowane w Nowości

Co ma wspólnego design, rehabilitacja i nowe technologie? Jeśli jesteście ciekawi - zapraszamy Was już w ten weekend 6 -14.07.2019 do Gdyni, gdzie Michał Bachowski w ramach wystawy Gdynia Design Days 2019 przedstawi zagadnienie "Ciało na rozdrożu":

 

 

Spotkaj się z nami na Gdyania Design Days 6-14.07.2019

Czym jest festiwal Gdynia DESIGN DAYS ?

Gdynia Design Days to międzynarodowy festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. Podczas tegorocznego wydarzenia czeka na Was ponad 130 wydarzeń podzielonych na bloki tematyczne, które koncentrują się na polaryzacji w kontekście mody, grafiki, wzornictwa, architektury i wnętrz.

GDD to moc kreatywnych projektów, inspirujących wystaw oraz stymulujących do działania wykładów – a wszystko na miejskiej płaszczyźnie. Czekają Was ciekawe dyskusje z ekspertami z dziedziny wzornictwa i designu. Zapraszamy do udziału zarówno profesjonalistów, młodych przedsiębiorców jak i entuzjastów, którzy szukają inspiracji do twórczego działania.

 

Nasze ciała interesują obecnie już nie tylko naukowców, ale także projektantów i ludzi biznesu. Dzielą się oni jednak na dwie spolaryzowane grupy. Jedni chcą wykorzystywać rozwój chirurgii plastycznej, protetyki, bioinżynierii, sztucznej inteligencji i innych technologii komputerowych, żeby poprawiać człowieka lub wyręczać go w różnych zadaniach. Innych przeraża perspektywa transhumanizmu. Uważają, że takie działanie jest nieetyczne i niebezpieczne, dlatego celebrują naturalność ludzkiego ciała oraz wystrzegają się wszelkich sztucznych ulepszeń. Niektórzy z nich starają się nawet powstrzymać zmiany siłą, wzorując się na XIX-wiecznych robotnikach, którzy niszczyli pierwsze maszyny. Adresatami pomysłów jednych i drugich jesteśmy ostatecznie my wszyscy, a wybór nie zawsze jest oczywisty. Na wystawie pokażemy więc ciało w kontekście najważniejszych dylematów, z którymi często już dziś musimy się zmagać.

Podczas wystawy zostanie zaprezentowany egzoszkielet Ekso GT do rehabilitacji i egzoszkielet Ekso Vest dzięki czemu ludzie stają się silniejsi przy wykonywaniu cieżkich prac w niewygodnych pozycjach. 

www.gdyniadesigndays.eu/

 

 

 

Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP