Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Gliwicka Radiostacja zabłysnęła na zielono, a na jej tle została przeprowadzona rehabilitacja w egzoszkielecie.

  • Data
09 października 2020 opublikowane w Wydarzenia

Gliwicka Radiostacja zabłysnęła na kolor zielony, a na jej tle została przeprowadzono rehabilitację w egzoszkielecie.

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego obchodzony jest corocznie 6 października.

Ma on na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat mózgowego porażenia dziecięcego. Inicjatywa ta powstała w 2012 roku dzięki inicjatywnie dwóch organizacji non-profit i trwa aż do dzisiaj. W obchody święta co roku angażuje się kilkaset organizacji, w tym instytucje badawcze, uniwersytety, grupy studenckie, szkoły, szpitale dziecięce, przedsiębiorstwa zaangażowane swoją działalnością w rozwój placówek medycznych.

Jednym z symboli Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego jest kolor zielony, uznawany za symbol nadziei i solidarności z osobami chorymi.

W Polsce przyjęło się, że 6 października właśnie na kolor zielony rozświetlane są prestiżowe budynki i charakterystyczne budowle różnych miast. W tym roku do akcji dołączyły się również Gliwice – nasze miasto, w którym prowadzimyh działalność od ponad 30 lat. Zdecydowanie jednym z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Gliwicach jest Park Sensoryczny, w którym znajduje się słynny maszt nadawczy – gliwicka Radiostacja. W pierwszy wtorek października – święto MPD, Radiostacja zapaliła się na kolor zielony, a tuż obok niej została przeprowadzona rehabilitacja pani Natalii w egzoszkielecie - wykorzystywanym do terapii osób cierpiących na schorzenia neurologiczne, w tym na mózgowe porażenie dziecięce.

 

Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP