Hello! We detected that you are outside the Poland.

You may continue to browse this website but we highly recommend that you visit Technomex international website, as the product and prices we offer here may not be available at your region.

Click on the button below and we will take you to correct site: www.technomex.eu

Continue here Correct site
Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celu prowadzenia statystyk. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby [dowiedzieć się więcej], w tym jak zarządzać plikami cookies. Rozumiem

Nowy aparat do drenażu

  • Data
11 kwietnia 2017 opublikowane w Nowości

Lepsze efekty zabiegu - sprawdź

Urządzenie wykorzystuje opatentowaną technologię Automatycznego podwójnego gradientu ciśnienia (ADGP®) w celu podtrzymania fazy kompresji podczas całego czasu terapii. Zabieg dzięki temu jest całkowicie zgodny z założeniami teoreotycznymi. Konstrukcja mankietów zapewnia aplikację na całym obszarze - wyeliminowano "martwe strefy".

Opatentowany system ADGP®:

Najpierw następuje napełnienie pierwszej komory (dystalnej) do 100% parametrów ustawionych w aparacie. Następnie odbywa się pompowanie drugiej komory do 100% parametrów, jednocześnie komora pierwsza zostaje dopompowana. Trzeci krok to trzecia komora - zostaje napełniona do 100%, w tej chwili rozkład ciśnień ustawiany jest w następujący sposób 3 < 2 < 1. Czyli ciśnienie komory trzeciej jest najniższe, pierwszej najwyższe. Kolejny krok to napełnianie czwartej komory do 100%, rozkład ciśnień w mankiecie ustawiony jest w następujący sposób: 4 < 3 < 2 < 1. Finalna faza to napełnienie piątej komory do 100%. Ciśnienie w mankiecie na końcu cyklu to rozkład: 5 < 4 < 3 < 2 < 1. Na końcu zabiegu ciśnienie w komorze piątej równe jest początkowemu ciśnieniu w komorze pierwszej.

Aparat do terapii uciskowej

Ogólną zasadą działania jest tworzenie nacisku w różnych komorach mankietu, od miejsc dystalnych do proksymalnych, z zachowaniem możliwości dynamicznego zarządzania stopniem tego nacisku. Technika ta pozwala łączyć różne efekty:

  • "fala ciśnienia" - od miejsca dystalnego do proksymalnego,
  • zmniejszenie nacisku - od miejsca dystalnego do proksymalnego,
  • dynamiczne i stopniowe zarządzanie wzrostem ciśnienia w komorach, w synchronizacji z przemieszczeniem fali ciśnienia.

W ten sposób faza kompresji pozostaje aktywna przez cały czas trwania zabiegu - w każdym momencie, przy każdym ciśnieniu. Pozwala to zwłaszcza na:

  • zmniejszenie stosowanego ciśnienia/nacisku, dzięki temu tkanki powierzchowne są mniej obciążone zabiegiem,
  • skrócenie całkowitego czasu zabiegu,
  • redukcję liczby komór w mankiecie.
Porównanie metod terapeutycznych
Kompresja na całym obszarze Zmniejszająca się kompresja statyczna Presoterpaia ADGP
Kompresja na całym obszarze Zmniejszająca się kompresja statyczna Presoterapia ADGP
 

Inne podejście do mankietu

Mankiety Eureduc nie używają rzepów Velcro, poszerzaczy ani innych akcesoriów, aby zmaksymalizować kontrolę nad wartością ciśnienia w tych rejonach. Dzięki usunięciu „martwych stref” działamy w zgodzie z założeniami terapeutycznymi. Użyty materiał i wykonanie zapewnia wysoką elastyczność mankietu.

Mankiety Eureduc zostały zaprojektowane tak, aby najlepiej wykorzystać podwójny gradient ciśnienia. Poszczególne komory podzielone są w bardzo specyficzny sposób. Każda ścianka jest pochylona pod kątem 45 stopni. Dzięki temu sekwencja pompowania poszczególnych komór jest bardziej progresywna, pozbawiona nagłych skoków ciśnienia. Połączenie komór wpisuje się także w koncepcję usunięcia „martwych stref” - w odróżnieniu od mankietów wykonanych w sposób tradycyjny.

Łagodne i progresywne napełnianie komór pozwala na maksymalne zbliżenie się do technik manualnych, które biorą pod uwagę fizjologię układu limfatycznego i budowę tkanek organizmu.


Nasi partnerzy
Facebook
Kontakt
zobacz stronę kontakt

Kontakt

Wyślij wiadomość

Zamknij
Zamknij

Twoja wiadomość została wysłana. Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Przychodnia
SKLEP